Nadchádzajúci víkend bude na Záhorí opäť v znamení bohatého programu. Na svoje si prídu obdivovatelia cirkusových a umeleckých predstavení, ale aj vyznávači aktívneho oddychu.

foto OOCR Záhorie

Už v piatok (27.5.) otvorí svoje brány festival nového cirkusu Cirkul´art v Kaštieľskom parku v Stupave. Ide o najväčší medzinárodný festival živého divadelného umenia v celom našom regióne. „Vzdušná hrazda, pohyblivá kapela, moderná klauniáda, súčasná pantomíma, improvizácie s publikom, minimalistické pouličné bábkové divadlo ale aj nadrozmerná lietajúca bábka, jednoducho úžasné cirkusové a divadelné kúsky od výmyslu sveta,“ uviedol riaditeľ festivalu Pavol Kelley.

Tulaj december 2023

V Skalici si na svoje prídu milovníci vína. Občianske združenie Vínna cesta Záhorie pre nich pripravilo premiérový ročník podujatia Do búdy na Hurbánka. „Podľa Vinohradníckej mapky si budú môcť návštevníci vytypovať trasu, ktorou sa pustia, respektíve vinárov, ktorých chcú navštíviť. Na výber bude 64 otvorených búd, v ktorých bude možné ochutnať víno príslušného „búdara“ a občerstviť sa z jeho ponuky,“ informoval predseda OZ Vínna cesta Záhorie Ľudovít Bránecký.

Až dve cykloturistické akcie sú pripravené v sobotu 28. mája v Dolnom Záhorí. Chránená krajinná oblasť Záhorie pripravila cyklovýlet aj s odborným výkladom na Rakarenské rybníky a občianske združenie Pernecké ONÉ pripravilo otvorenie sezóny a komentovaný prechod Náučným cykloturistickým chodníkom v okolí Perneku.

Atraktívny program čaká na deti v Senici. Letecký deň detí bude aj za účasti letky Ministerstva vnútra a k videniu bude aj vrtuľník Mi-171. Súčasťou podujatia sú aj ukážky akrobatického lietania. “Vo vzduchu i na zemi budú rôzne typy motorových lietadiel a vetrone. Podujatie organizuje mesto v spolupráci so Záhoráckym aeroklubom Senica a ďalšími organizáciami a združeniami,” uviedol primátor mesta Senica Martin Džačovský.

Folklór bude dominovať vo Veľkých Levároch, ale aj v obci Častkov. Detské krojované slávnosti, ktoré organizuje Detský folklórny súbor Leváranek, vo Veľkých Levároch majú na programe už 11. ročník. V Častkove sa zas môžu tešiť na Krojovanú zábavu.

Celodenný program je v nedeľu 29. mája 2022 pripravený pre návštevníkov v Smrdákoch, kde sa oficiálne otvára letná kúpeľná sezóna. Počas dňa si na svoje prídu milovníci tradičných remesiel, historických vozidiel a kultúry. “Súčasťou je slávnostný sprievod a posviacka prameňov. Tá symbolizuje nadchádzajúcu hlavnú kúpeľnú sezónu a blahodarné účinky minerálnej vody a bahna. Okrem bohatého kultúrneho programu budú k dispozícii remeselné stánky, prehliadka historických vozidiel a jazda elegancie v dobových kostýmoch,” uviedol výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie Martin Lidaj.


.

Labková patrola