Futbalový klub FK Senica definitívne nedostal licenciu pre štart vo Fortuna lige a klubových súťažiach UEFA v licenčnej sezóne 2022/2023.

foto fksenica.eu

Ako informuje oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ), v piatok tak rozhodol odvolací orgán licenčného konania po posúdení dokumentov, ktoré Seničania dodali ako súčasť odvolania.

Tím FK Senica neodstal licenciu v závere apríla od prvostupňového orgánu licenčného konania. A keďže neuspel s odvolaním, nemôže hrať vo Fortuna lige 2022/2023 ani v II. lige.

Malavké pohľady Knihy.Zahori

“Pre nesplnenie požiadaviek infraštruktúrnych (štadión pre domáce stretnutia) a finančných licenčných kritérií (ročná účtovná závierka, záväzky po lehote splatnosti voči iným futbalovým klubom a vlastným zamestnancom, finančné informácie do budúcnosti) sa odvolací orgán licenčného konania rozhodol potvrdiť rozhodnutie prvostupňového orgánu licenčného konania a neudeliť klubu FK Senica licenciu pre štart vo Fortuna lige a klubových súťažiach UEFA v licenčnej sezóne 2022/2023.

Klub v odvolacej dokumentácii nepreukázal, že odstránil dôvody, ktoré viedli k neudeleniu licencie v prvostupňovom konaní,” informuje SFZ. Podľa zväzu je piatkové rozhodnutie konečné a nie je možné sa voči nemu odvolať.

Z II. ligy do najvyššej domácej súťaže postúpili už Podbrezová aj Banská Bystrica. Teraz sa naskytá príležitosť pre Skalicu, ktorá skončila v druhej lige na tretej priečke.

O tom, kto nahradí Seničanov vo Fortuna lige, bude rozhodovať riadiaci orgán súťaže – Únia ligových klubov.

“Situáciu ohľadom Senice intenzívne sledujeme. Prijali sme dnes informáciu od nezávislého orgánu, ktorým je Odvolací orgán licenčného konania.

O ďalšom postupe rozhodne v zmysle Súťažného poriadku Prezídium ÚLK, ktoré má plánované riadne zasadnutie budúci týždeň v stredu,“ informoval výkonný riaditeľ ÚLK Michal Mertinyák podľa webu fortunaliga.sk.


.

INAT Rezanie laserom