Modernizácia športového areálu pri Obchodnej akadémii v Senici sa bude týkať basketbalového ihriska, atletickej dráhy alebo priestoru na skok do diaľky. Uviedol to predseda Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) Jozef Viskupič.

Samosprávny kraj realizuje rekonštrukciu v rámci balíka výstavby a modernizácie 13 športovísk v celkovej hodnote viac ako sedem miliónov eur. “Súčasťou plánu je vybudovať kvalitné športoviská pre študentov stredných škôl i pre širokú verejnosť. Pri akadémii vybudujeme aj vonkajší workoutový priestor s posilňovacími strojmi a hrazdami. Celková cena stavebných prác je 444 000 eur. Práce sa rozbehnú na budúci týždeň, pričom do siedmich mesiacov by mali byť hotové,” uviedol predseda TTSK.

Záhorácke rádio 2024 01

V rámci pracovného výjazdu predstavitelia TTSK navštívili aj budovu DAV v Senici. Priestor bude po rekonštrukcií slúžiť na organizovanie kultúrnych a spoločenských podujatí. “Zároveň bude fungovať ako komunitné centrum pre mládež. Samosprávny kraj na jej modernizáciu prispel z Fondu na rozvoj Trnavského kraja sumou 15 000 eur,” uviedol odbor komunikácie TTSK.


.

Trnavské rádio Tak akorát 2024