Súboj o titul majstra oblasti sa dramatizuje. Prvé mužstvo od piateho rozdeľujú iba tri body. Máme sa pred poslednými štyrmi kolami teda na čo tešiť.

foto zo zápasu Rohov – Moravský Svätý Ján

6. liga sk. o postup 8. kolo

Doma nikto nevyhral. Stáva sa z vlastného ihriska nevýhoda? Súboj o titul majstra oblasti sa dramatizuje. Prvé mužstvo od piateho rozdeľujú iba tri body. Máme sa pred poslednými štyrmi kolami teda na čo tešiť. Spartak Stráže s posledných troch domácich zápasov získali jediný bodík, žeby zo súboja o titul už odpadli?

Baník Čáry – Jablonica 1:4 (0:2), 73. L. Šúrek – 8., 14. M. Galba, 59. J. Predmeský, 90. P. Pitorák, r. Štora, Polakovič, Dzindzík.

Hostia boli favoritom zápasu čo aj potvrdili, no domáci im boli zdatným súperom. Ich dve chyby v obrane však už v prvej štvrťhodine potrestal bývalý mládežnícky reprezentant Mário Galba a hostia viedli 0:2. Do prestávke však mali šance aj domáci, no F. Kuník, ani Sebo Polák ich nevyužili. Rozhodujúcim bol tretí gól hostí, ktorý dal po hodine hry Jakub Predmeský 0:3. Iskierku nádeje pre domácich vykresal Lukáš Šurek, ktorý si nabehol na strieľaný center a znížil na 1:3. Gólovú bodku za zápasom dal už v nadstavenom čase po roku kapitán Jablonice Paťo Pitorák – 1:4.

Spartak Stráže – Dubovce 0:0, r. Kahúň, Štora, Hušek. ČK 0:1 (51. F. Vanek).

V zápase slabšej úrovne sa zrodila bezgólová remíza. Hral sa futbal pre diváka nezáživný, plný nepresnosti. Stráže mali hru na svojich kopačkách, do polčasu si mohli vypracovať slušný náskok, to by však museli Krchňavý a najmä Vrablic premeniť tisícpercentné šance. Prvý menovaný neuspel zoči – voči brankárovi a tesne pred prestávkou Vrablic doklepával do prázdnej brány a trestuhodne ju minul. Od 51. min. dohrávali Dubovce bez vylúčeného Vaneka, no domáci početnú výhodu nevyužili. Aj keď si vypracovali množstvo gólových príležitostí, ano jednu nevyužili. Martin Kudláč v bráne hostí bol doslova neprekonateľný. Stráže zaváhali už v treťom domácom zápase po sebe, v ktorých získali „chudobný“ jeden bod. Dubovciam stačil na odpútanie sa z posledného miesta tabuľky.

Lakš. N. Ves – Holíč 1:1 (1:1), 4. R. Biksadský – 1. A. Žák, r. Knap, Vlk.

Kto sa len o chvíľku omeškal na zápas, už žiadny gól nevidel. Hostia využili hneď svoju prvú streleckú príležitosť a Alex Žák otvoril skóre zápasu už v 1. minúte. Domácim však netrvalo dlho a vo 4. min. vyrovnali po góle R Biksadského – 1:1. Diváci vtedy netušili, že strelci už minuli všetok pušný prach. Obrany pracovali perfektne a brankári Mihál i hosťujúci Nesnadný už žiadnu loptu za svoj chrbát nepustili. Mužstvá si body podelili, čo stačilo Holíču na udržanie si prvého miesta v tabuľke.

Kopčany – Mokrý Háj 1:2 (0:1), 51. D. Mráz (11) – 20. R. Valúch, 71. M. Valúch, r. Blaha, Hušek. ČK 1:0 (90. M. Vach).

V sobotňajších zápasoch nevyhralo ani jedno domáce mužstvo a nepodarilo sa to ani Kopčanom. Doteraz uspeli u nich iba Stráže hneď na začiatku súťaže. Mokrý Háj im vrátil bezgólovú remízu spod Vintoperka aj s úrokmi. Postarali sa o ňu gólmi dvojičky Valúchovci. Radko do prestávky získal pre hostí vedenie. Chvíľu po prestávke premenil pokutový kop David Mráz na 1:1 a začínalo sa prakticky od znovu. Nakoniec sa zo zisku troch bodov tešili hostia, keď sa presadil aj druhý Valúch. V 71. min. prekonal domáceho brankára Vaculku aj Marek na konečných 1:2. Domáci dohrávali bez vylúčeného Vacha. Diváci v Kopčanoch videli obojstranne výborný zápas so šancami na obidvoch stranách, strelci na obidvoch stranách trafili aj konštrukciu bránok. Z víťazstva sa tešilo efektívnejšie mužstvo.

Bor. Mikuláš – Oreské 1:2 (1:0), 10. D. Pálka (11) – 67. L. Pavlačka, 83. E. Guoth, r. Rusinko, Dzindzík, Polakovič.

Búrania sa ujali vedenia v 10. min. gólom Dušana Pálku, ktorý premenil pokutový kop nariadený za ruku – 1:0. Po prestávke však neubránili dvojicu kanonierov hostí, keď sa obaja gólovo presadili a zaistili najtesnejšie víťazstvo pre Oreské.

Voľno – Rybky.

6.liga sk. o záchranu 8. kolo

V Hlbokom videli diváci v súboji so Štefanovom iba jediný gól, no množstvo šancí a až štyrikrát sa triasla konštrukcia tej ktorej brány. Trikrát ju trafili hostia. Jáňania na ihriskách súperov vyhrali hneď v 1. kole 24. júla v Štefanove, teraz v Rohove ukončili 10 mesačné čakanie na ďalšie víťazstvo.

Hlboké – Štefanov 1:0 (1:0), 24. P. Kumančík, r. Lapoš, Škrinár.

V prvom polčase bolo Hlboké lepším mužstvom, malo častejšie loptu na svojich kopačkách. Po dvoch nevyužitých možnostiach sa v 24. min. zmocnil lopty Peter Kumančík a zužitkoval svoje ligové skúsenosti z dresu Spartaka Myjava. Peknou obalovačkou na vzdialenejšiu tyč nedal Čelústkovi v bráne hostí ani najmenšiu šancu – 1:0. Postupne sa k slovu dostali aj hostia, ktorý v závere po rohu trafili brvno Noščákovej bránky. Druhy polčas začali lepšie hostia, no strelecky sa nepresadili. Po priamom kope pomohlo Noščákovi po druhýkrát brvno a aj tyčky mal postavené správne. Konštrukcia brány pomohla aj hosťom po strele Mráza a zápas mohol zlomiť, no nezlomil, po samostatnom úniku Miro Pavlík. V zaujímavom zápase si domáci už svoje jednogólové vedenie udržali.

Rohov – Mor. Sv. Ján 1:2 (0:1), 67. I. Ravas – 29. D. Bolf, 48. J. Hevízi, r. Lapoš, Škrinár, Vlk.

Domáci Rohov bol v prvom polčase neškodným mužstvom. Hra prebiehal väčšinou medzi šestnástkami, nebezpečnejší boli hostia, no Denis Bolf ani dvakrát Kudoláni sa nepresadili. Až po polhodine hry sa po vysokom centri presadil v hlavičkovom súboji Denis Bolf a hostia viedli – 0:1. Jedno nepresné zakončenie Ivana Ravasa bolo do prestávky zo strany domácich žalostne málo. Hneď po prestávke s výraznou pomocou Chocholáčka zvýšil Maťo Hévizi na 0:2, čo hostí očividne uspokojilo a „prestali“ hrať futbal. Zrazu bolo nebezpečno pred hosťujúcim brankárom Darom Bolfom. Ten zázračne zachránil pri tutovke Cibulu a na bránkovej čiare mu pomohol Robo Mach. V 68. min. už domáci udreli po krížnej strele Ivana Ravasa – 1:2. Rohov nevyužil ani dlhšiu početnú výhodu pri ošetrovaní D. Chvátala. Pri vabangu domácich mohol zvýšiť Denis Bolf, jeho hlavička skončila na brvne domácej brány a vzápätí tutovku na vyrovnanie spálil Ilčík. Jáňania vyhrali vonku po desiatich mesiacoch, medzitým získali iba bod za bezgólovú remízu u susedov v Borskom Jure, pre ktorý to je jediný zisk v tomto ročníku.

Radošovce – FK Kúty 2:4 (1:3), 15. O. Chrenka, 77. L. Sloboda – 18., 20. M. Puškáč, 41. T. Komorný, 47. M. Šefčovič, r. Vlk, Lapoš, Knap.

Po úvodnom oťukávaní sa domáci ujali vedenia, keď v 15. min. strelou z diaľky prekvapil Sedalíka Ondro Chrenka – 1:0. O 5 minút však už vyhrávali hostia po dvoch presných zásahol Milana Puškáča – 1:2. Domácich to zaskočilo a chvíľu pred polčasom inkasovali ešte raz od Tomáša Komorného – 1:3. Chvíľu po prestávke domáci faulovali a trestného kopu zvýšil Marek Šefčovič už na 1:4. S domácimi to nevyzeralo dobre a o chvíľu pomohlo ich brankárovi Bulkovi brvno. Z následnej šance Milan Puškáč odmietol hetrik. Domáci Lukáš Sloboda v 77. min. znížil na 2:4. V samom závere podržal hostí náhradný brankár Lukáš Královič, ktorý prišiel na ihrisko v 88. min. a dvomi skvelými zákrokmi zabránil domácim zápas zdramatizovať. Kúty vyhrali tretíkrát v rade a stále sú v hre o čelo tabuľky.

Sobotište – Slovan Šaštín 3:3 (2:0), 16., 62. T. Vizváry, 37. A. Kúdela – 70. F. Kučera, 72. M. Herda, 76. D. Stanický, r. Štora, Michalička.

Hráči Slovana ukázali svoj charakter, keď zápas „nezabalili“ ani za nepriaznivého stavu 3:0 pre Sobotište. Domáci získali v prvom polčase dvojgólové vedenie, keď sa najskôr presadil Tomáš Vizváry a v 37. min. zvýšil na polčasových 2:0 Adam Kúdela. Keď po hodine hry svojim druhým gólom zvýšil Vizváry už na 3:0 pre Sobotište, zdalo sa byť rozhodnuté. Hostia ožili po góle Filipa Kučeru na 3:1. Keď už o dve minúty dal kontaktný gól Matúš Herda, domáci znervózneli, čo hostia využili na vyrovnanie skóre. Úspešným strelcom bol Dominik Stanický – 3:3. Hostia si ziskom bodu udržali vedúce postavenie.

Cerová – Bor. Sv. Jur 7:0 (2:0), 17., 75., 83. M. Pípa, 34., 89. T. Ráček, 78. P. Kuchta, 88. D. Václavek, r. Dzindzík, Daniš.

V zápasoch s Juranmi si ich súperi vylepšujú skóre do tabuľky a inak tomu nebolo ani na Cerovej, kde sa hetrikom blysol Maťo Pípa a dvakrát sa presadil Tomáš Ráček. Hostia sa však držali, prijateľný výsledok držali až do záverečnej štvrťhodiny, v nej však inkasovali až päťkrát.

Voľno – Pop. Močidľany.

7. liga skupina o postup – 3. kolo

Petrova Ves si víťazstvom v Hradišti vytvorila postupový mečbal. V nasledujúcom kole, v ktorom sa stretnú tí istí súperi len v opačnom poradí, môže doma s Hradišťom definitívne potvrdiť svoj postup do 6. ligy.

Hradište – Petr. Ves 1:2 (0:1), 49. M. Furko – 15. M. Matula, 86. R. Buček, r. Kahúň, Polakovič.

V prvom vzájomnom zápase v Hradišti diváci gól nevideli a k deľbe bodov smerovalo aj toto stretnutie. Hostia sa ujali vedenia po štvrťhodine gólom Martina Matulu. Chvíľu po prestávke však vyrovnal Martin Furko na 1:1. Z bodov sa však predsa len tešili favorizovaný hostia. V 82. min. prišiel na ihrisko Rišo Buček a o chvíľu svojim gólom rozhodol o víťazstve Petrovej Vsi – 1:2.

Unín – Š. Humence 2:0 (1:0), 35. M. Uher, 51. I. Šiška, r. Vlk, Škrinár.

V šesťbodovom súboji o druhé miesto skupiny o postup boli úspešnejší domáci futbalisti.

Skupina o 5. – 8. miesto – 3. kolo

Smolinské – Smrdáky 7:0 (4:0), 5., 17., 19., 88. T. Polák, 37. D. Celláry, 77., 83. S. Maderič, r. Thao, Hušek.

Ďalší „One man show“ Tomáša Capáka Poláka. Pod vysoké víťazstvo sa podpísal štyrmi gólmi, pričom úvodný čistý hetrik zaznamenal za necelú štvrťhodinku.

Letničie – Kunov 2:3 (1:2), 30. P. Kuček, 63. S. Jakubovič (11) – 29., 42. J. Belohlávek, 70. F. Vizváry, r. Dzindzík, Kahúň, Daniš.

Vyrovnané stretnutie. Hostia ťažili zo streleckej formy Juraja Belohlávka (aj pred týždňom dal 2 góly Smolinskému). Na jeho prvý gól odpovedal už po minúte hry Paťo Kuček, na druhý z pokutového kopu Samo Jakubovič. Rozhodujúci gól strelil v 70. min. Filip Vizváry – 2:3.

Skupina o záchranu – 3. kolo

Koválov – Sekule 0:5 (0:2), 2. F. Volouch, 33., 66. E. Húšťava, 72. Andrej Trajlínek, 81. L. Kovár, r. Blaha, Štora.

Rýchly gól hostí ovplyvnil priebeh zápasu. Hostia si začali veriť a postupne pridali ďalšie štyri góly. Už v 2. min. Filip Valouch obišiel brankára Labaša a do prázdnej bránky otvoril skóre zápasu. Na 0:2zvýšil v 33. min. Erik Húšťava strelou spoza šestnástky. Domáci hráči súperovho brankára Krajčíra ani neohrozili. Po prestávke v 66. min. spoluprácu Valoucha so Zaicom zakončil Húšťava – 0:3. Hostia boli na koni a ďalšie dva góly pridali Andrej Trajlínek a striedajúci Lukáš Kovár – 0:5.

Trnovec – Rovensko 0:5 (0:3), 16. E. Flámik, 23. J. Čermák, 25. D. Jakab, 54. R. Malárik, 88. S. Starych, r. Michalička, Bednár.

Trnovec už nemá o čo hrať, jeho osud je spečatený čo hostia využili na bezproblémové víťazstvo.

ObFZ Senica MO 8. liga 23. kolo

Chropov mal v uplynulom kole voľno, čo využilo Vrádište na dotiahnutie sa k lídrovi na rozdiel dvoch bodov. Posledné tri kolá budú teda zaujímavé, no Chropov má ľahšie vyžrebovanie, keď bude hrať so súpermi z posledných priečok tabuľky. Dvakrát bude hrať doma a cestuje do Chvojnice. Navyše má s Vrádišťom lepšie vzájomné zápasy, keď dvakrát vyhral (3:1, 7:0), raz vyhralo Vrádište (4:0).

Podbranč – Dojč 4:1 (3:0), 25. J. Palkovič, 35., 43. D. Pucheľ, 87. R. Miškech – 80. R. Daniel, r. Matúš.

Spočiatku sa hralo medzi šestnástkami. Až v 25. min. poslal domácich do vedenia Palkovič a v posledných desiatich minútach prvéjo polčasu sa dvakrát presadil Pucheľ – 3:0. Po prestávke sa domáci zamerali na udržanie svojho vedenia a diváci sa ďalších gólov dočkali až v samom závere. Najskôr René Daniel znížil na 3:1 a tri minúty pred koncom uzavrel skóre zápasu Miškech – 4:1.

Vrádište – Prietrž 6:1 (6:0), 3. J. Giertl, 12. vlastný (M. Harnoš), 16., 23., 41. T. Hluch, 25. R. Puček – 54. M. Chropovský, r. Knap, Lapoš.

Po kanonáde v prvom polčase sa Vrádište po prestávke zľutovalo so svojim súperom.

Bukovec – Osuské 4:2 (1:0), 44., 63. B. Tobiaš, 58. J. Matejovič, 74. V. Ševčík (11) – 81. vlastný (M. Hradský), 90. A. Lukáč, r. Brezina, Švancara.

Bukovec ušiel postupne až na 4:0. Za tohto stavu „pomohol“ súperovi vlastencom a Lukáč v poslednej minúte upravil na prijateľných 4:2. Osuské neprekvapilo ako pred týždňom s Chropovom.

Chvojnica – Jablonka 1:1 (1:1), 15. J. Černek – 25. F. Osvald, r. Švancara.

Mužstvá si svoje „patróny“ vystrieľali už v prvej polhodine zápasu. Po góloch Černeka a Osvalda si nakoniec body spravodlivo podelili.