Od piatka do nedele 10. až 12. júna je pre obyvateľov a návštevníkov Záhoria pripravený zaujímavý a bohatý program. Od hudobného festivalu, návštevy vinárskych búd, až po kultúru či detské prehliadky pamiatok.

Do Hradišťa pod Vrátnom neďaleko Senice zavítajú priaznivci folku a country. V sobotu sa uskutoční vo dvore kultúrneho domu festival Vrátno Fest. „Okrem hudobných skupín ako Lojzo, Poutníci, Grajciar a ďalších čakajú na návštevníkov podujatia aj sprievodné akcie. Pre deti budú pripravené tvorivé dielne, zábavné atrakcie ako aj množstvo súťaží,“ informovali organizátori podujatia.

V obci Radošovce si zas na svoje prídu vinári v rámci podujatia Deň otvorených búd. Podujatie, ktoré má na programe už svoj 9. ročník, ponúka možnosť poprechádzať sa medzi vinohradmi a ochutnať výborné vína od miestnych vinárov.

Milovníci vína môžu od tohto víkendu počas celého leta využiť posedenie na letnej terase vinárstva Habsburg v Holíči. „Za priaznivého počasia si návštevníci môžu vychutnať skvelé vína Habsburg, prosecco ale aj vychladené pivá Budvar či špeciál Lord alebo letný Aperol drink. O chutné jedlo sa postarajú Tri klobásy,“ prezradil novinku, ktorú ponúka člen Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie, výkonný riaditeľ organizácie Martin Lidaj.

Priaznivci hudby môžu navštíviť Orlovňu v Skalici, kde sa v rámci projektu Hudba do regiónov predstavia skupiny z regiónu. „Radivojan je kapela zložená z vyhraných a skúsených muzikantov a štýlovo vychádza z hudby 80 a 90-tych rokov. Gitarista Archívny chlapec sa vracia naspäť k pesničkárstvu postavenom na akustickej gitare a úprimných textoch o rodine, detstve a živote v malom meste. Andersons je mladá skupina s nemalým potenciálom pôsobiaca v okolí Skalice a Holíča,“ predstavil vystupujúcich za organizátorov Pavol Bolebruch.

Tulaj december 2023

Okrem hudby si na svoje v Skalici prídu aj deti. Mesto pripravilo na piatok 10. júna od 16.00 h pre deti prehliadku, kde uvidia a zažijú rozprávku v pamiatkach Jezuitský kostol, Rotunda sv. Juraja a Mlyn bratov Pilárikových. Na sobotu je v historickom centre pripravený pochod za zdravé prsia v celkovej dĺžke 2 kilometre. Ambasádorkami sú Eleonóra Bernhauserová a Zuzana Kričková z Ligy proti rakovine.

Kto preferuje aktívny oddych a vytrvalosť, má možnosť svoje schopnosti otestovať na Záhoráckom maratóne medzi mestami Senica a Šaštín-Stráže. „Na programe je už 33. ročník maratónskych pretekov a po 18-ty krát sa pobeží aj polmaratónska trať. Štart je v sobotu o 10.00 h z parkoviska pred športovou halou na Továrenskej ulici. Trať maratónu sa vinie krásnym prostredím borovicového lesa, ktorý je pre Záhorie typický. Športovci práve preto majú tieto preteky vo veľkej obľube,“ informovala hovorkyňa mesta Senica Tatiana Moravcová.

Fanúšikovia motorov by si nemali nechať v nedeľu ujsť návštevu Holíčského zámku. „V priestoroch areálu zámku na nich čaká automobilová a tuningová expozícia. Vstup do areálu zámku je pre návštevníkov bezplatný, prehliadky vnútorných priestorov zámku sú spoplatnené v zmysle cenníka,“ priblížil podujatie hovorca mesta Holíč Jaroslav Čársky.


.

Trnavské rádio Tak akorát 2024