Iskra Holíč bola odborníkmi pasovaná za jednoznačného favorita tohto ročníka, no úlohu papierového favorita nepotvrdila. Iba Unín dokázal zdolať Petrovu Ves. V skupine o záchranu pokračovali futbalisti Borského Sv. Jura vo vytváraní negatívneho rekordu.

Majstrovstvá ObFZ Senica
6. liga sk. o postup 10. kolo

Iskra Holíč bola odborníkmi pasovaná za jednoznačného favorita tohto ročníka, no úlohu papierového favorita nepotvrdila. Nevyšiel jej úvod ročníka, keď z prvých siedmych kôl vyhrala iba raz. Potom síce nasledovala séria 12 zápasov bez prehry, no úvod jarnej časti bol opäť slabší. Prehrali dokonca na ihriskách posledných mužstiev tabuľky, v základnej časti v Pop. Močidľanoch a teraz v Čároch, čo ich zrejme definitívne vyradilo z bojov o majstra oblasti.

Baník Čáry – Iskra Holíč 4:0 (1:0), 4., 80. F. Kuník, 77., 86. D. Kollár, r. Kahúň, Dzindzík.

Iskre akoby voľno v minulom kole uškodilo a vyšla zo zápasového rytmu. Nepomohol im ani rýchly gól domácich už v 4. min., ktorý po ideálnej prihrávke D. Kollára dal Fabián Kuník – 1:0. Hostia hrozili len nakopávanými loptami, Tomele v šanci trafil len bočnú sieť a Nesnadnému chýbal v šanci k lopte krok. Viac šancí však mali domáci a ich jednogólové vedenie bolo pre hostí ešte prijateľné. Po prestávke sa očakával tlak hostí, no ten neprichádzal. Dve strely do priestoru Ozábalovej brány bolo z ich strany žalostne málo. Domáci bojovali a priaznivý stav im akoby vlieval do žíl potrebnú energiu vo vidine blížiaceho sa víťazstva. V záverečnej štvrťhodine sa im zadarilo aj strelecky a pridali ďalšie tri góly. V 77. min. po peknej akcii F. Kuník – Sebo Polák zvýšil Denis Kollár na 2:0. O tri minúty im vyšla snáď najkrajšia akcia zápasu, keď po skvelej prihrávke Dušana Rišku pridal Fabian Kuník efektným lobom tretí gól – 3:0. V 86. min. založili akciu domáci mladíci Denis Havel a Jakub Pollák, po ktorej uzavrel D. Kollár na konečných 4:0.

Lakš. N. Ves – Jablonica 1:3 (0:0), 56. O. Ruchovanský – 53. (11), 60. M. Galba, 67. T. Slovík, r. Dzindzík st., Polakovič.

Líder tabuľky bol od začiatku lepším mužstvom. Z viacerých ich šancí stojí za zmienku najmä strela Dominika Slovíka, ktorú zastavila žrď Mihálovej bránky. Domáci sa úspešne bránili celý prvý polčas a do šatní sa išlo za bezgólového stavu. Ani druhá šanca D. Slovíka neskončila gólom, no hostia sa predsa len dočkali. V 53. min. zahrali domáci rukou a penaltu premenil Mario Galba – 0:1. Už o 3 minúty vyrovnal Oliver Ruchovanský na 1:1, no rovnako rýchlo si hostia prinavrátili svoje vedenie, keď úspešným strelcom po peknej akcii bol opäť Galba – 1:2. Skóre zápasu uzavrel v 67. min.  Tomáš Slovík z trestného kopu – 1:3. Jablonica sa tak udržala na čele tabuľky.

Bor. Mikuláš – Rybky 1:4 (0:2), 82. F. Orlík – 42. K. Ravas, 45. P. Černek, 65. M. Mach, 90. A. Beňo, r. Knap, Vlk, Michalička.

Rybky ak si chceli udržať kontakt s čelom tabuľky museli na Búroch vyhrať, čo sa im aj podarilo. Boli iniciatívnejším mužstvom, no gólovo sa presadili až v závere polčasu, keď v 42. min. ich dostal do vedenia Kiko Ravas a chvíľu pred odchodom do šatní pridal druhý gól Peťo Černek – 0:2. Aj po prestávke mala hra rovnaký priebeh, hostia mali loptu častejšie pod kontrolou a v 65. min. zvýšil Marcel Mach na 0:3. Hostia sa uspokojili, čo využili domáci na skorigovanie gólom Ferka Orlíka. Zo strany hostí to však nebolo všetko. V poslednej minúte uzavrel skóre zápasu na konečník 1:4 Adam Beňo.

Spartak Stráže – Mokrý Háj 4:0 (1:0), 33. I. Letko, 47. M. Biksadský, 61. M. Búran, 65. D. Strapko, r. Kahúň, Polakovič, Dzindzík.

V zápase kola Stráže prerušili sériu domácich zápasov bez víťazstva, čo si odniesli hráči Mokrého Hája. Po polhodine hry otvoril skóre netradičný strelec Igor Letko a chvíľu po prestávke zvýšil na 2:0 Marek Biksadský. Stražanom futbal chutil a v 61. min. pridal ich tretí gól Maťo Búran. Hráčmi hostí to očividne otriaslo a už o ďalšie štyri minúty inkasovali opäť. Úspešným strelcom bol Dávid Strapko 4:0. Mokrý Háj tak odpadol z boka o prvenstvo.

Kopčany – Dubovce 2:1 (1:0), 21., 58. D. Mráz – 90. R. Drgon, r. Knap, Blaha.

Kopčany mali od začiatku zápasu hru pevne v rukách a postupne si vybudovali dvojgólové vedenie, keď zakaždým presne mieril Dávid Mráz. Dubovce ak nechceli ostať posledné, museli bodovať, čo sa im však nepodarilo. V nadstavenom čase zaznamenal ich čestný úspech Rado Drgon, viac však už nestihli – 2:1.

Voľno – Oreské.

Ďalší program: 18.6. o 17.30 h Holíč – Bor. Mikuláš, Oreské – Lakš. N. Ves,

Jablonica – Kopčany, 19.6. o 14.30 h Mokrý Háj – Čáry, o 17.30 h Rybky – Stráže.

6. liga sk. o záchranu 10. kolo

21 gólov v Hlbokom. To si história nepamätá

V skupine o záchranu pokračovali futbalisti Borského Sv. Jura vo vytváraní negatívneho rekordu. Keď v 17. kole základne časti dostali v Strážach 12 góloch, zdalo sa že horšie to už byť nemôže. Ale bolo. V 2. kole nadstavby dostali v Sobotišti 13. Keď o dva týždne prehrali v Radošovciach 11:0, zdalo sa že sa „zlepšujú,“ no v Pop. Močidľanoch dostali 18 a teraz v Hlbokom 21. Z Hlbokého sa dokonca ozvali, že toľko gólov v jednom zápase za 89 rokov svojej existencie ešte nedali.

Pop. Močidľany – Slovan Šaštín 2:2 (1:1), 38., 56. D. Krchňavý – 27. D. Stanický, 48. F. Kučera, r. Vlk.

Pred týždňom Šaštín trikrát vyhrával s Hlbokým, no nevyhral, teraz dvakrát vyhrával v Močidľanoch a opäť si nepripísal do tabuľky tri body. Vedenia sa ujali v 27. min. po prieniku Dominika Stranického, ktorý sám pred brankárom nezaváhal 0:1. Slovan v ďalšom priebehu nevyužil niekoľko šancí, no aj domáci sa snažili, dvakrát trafili konštrukciu súperovej brány. V 38. min. sa dočkali, keď na polčasových 1:1 vyrovnal Dávid Krchňavý. Hneď po prestávke sa k trestnému kopu postavil Filip Kučera a svojou ľavačkou nekompromisne k vzdialenejšej tyčke trafil na 1:2. Domáci však bojovali a po hodine hry svojim druhým gólom zrovnal Krchňavý na konečných 2:2.

Rohov – FK Kúty 1:1 (0:0), 86. I. Ravas (11) – 51. M. Puškáč, r. Jablonický, Kahúň, Dzindzík.

Po necelých 40 hodinách nastúpili futbalisti Kútov k ďalšiemu majstrovskému zápasu v Rohove. Po vyrovnanom priebehu prvého polčasu išli mužstvá do kabín za bezgólového stavu. Štart do druhého polčasu vyšiel lepšie hosťom, ktorí sa v 50. min. ujali vedenia gólom Milana Puškáča – 0:1. Hoci boli hostia futbalovejší a najmä aktívnejší, domácim stačili k vyrovnaniu dve strely na bránu. V 86. min. zabezpečil deľbu bodov Ivan Ravas, keď premenil nariadenú penaltu – 1:1.

Cerová – Štefanov 3:1 (1:1), 14. D. Václavek, 49. T. Královič, 74. D. Badáň – 4. P. Polák, r. Jablonický, Thao.

Prekvapujúco rýchlo sa ujali vedenia hostia, keď už v 4. min. prekonal domáceho brankára Uhrínka Paťo Polák – 0:1. Druhý domáci brankár Dominik Václavek, ktorý nastúpil do poľa, sa o desať minút postaral o vyrovnanie – 1:1. Vstup do druhého polčasu vyšiel pre zmenu lepšie domácim, keď ich v 49. min. dostal do vedenia Timo Královič – 2:1. Snahu hostí o vyrovnanie pribrzdil v 74. min. tretím gólom Denis Badáň.

Radošovce – Mor. Sv. Ján 1:2 (0:1), 54. P. Kubina – 37. M. Stanek, 83. D. Bolf, r. Škrinár, Lapoš, Bednár.

V prípade zisku aspoň jedného bodu sa domáci futbalisti mohli posunúť v tabuľke pred Štefanov, no nakoniec nešťastne prehrali. Hostia sa v prvom polčase ujali vedenia gólom Mareka Staňka po štandardnej situácii – 0:1.Snaha domácich bola odmenená v 54. min. vyrovnávajúcim gólom, ktorého autorom bol Peťo Kubina. Body sa však napokon nedelil. Rozhodol o tom v 83. min. gól Denisa Bolfa – 1:2.

Hlboké – Bor. Sv. Jur 21:0 (12:0), P. Jediný 4, M. Pavlík 3, R. Mráz, D. Štora, R. Slaný, E. Lang, J. Knotek a M. Rehák 2, P. Pajpach, N. Šulla, rozh. Lapoš.

Hostia nastúpili so 6 hráčmi + brankár. Jurania prekonávajú jeden rekord za druhým.

Voľno – Sobotište.

Predohrávka 12. kola

Sobotište – FK Kúty 2:3 (0:1), 68. L. Mikuš, 83. M. Včelka (11) – 32. J. Sálus, 55. J. Valachovič, 76. T. Komorný, rozh. Škrinár, Knap, Hušek.

V posledný júnový víkend pripravujú v Sobotišti oslavu 100 rokov od založenia futbalu v obci a tak si svoje stretnutie 12. kola s Kútmi predohrávali v Moravskom Sv. Jáne. Vo vyrovnanom prvom polčase sa strelecky presadili len hráči Kútov, keď v 32. min. otvoril skóre Juraj Sálus – 0:1. Šancu „domácich“ na vyrovnanie zmaril brankár Sedalík. Už v 55. min. zvýšil Juraj Valachovič na 0:2. Nádej Sobotišťu vrátil kontaktným gólom v 68. min. Libor Mikuš – 1:2. Dvojgólové vedenie vrátil Kútom v 76. min. Tomáš Komorný. V 83. min. po faule v šestnástke znížil z penalty Marek Včelka na 2:3, no vyrovnať sa im napriek snahe nepodarilo.

Ďalší program: 18.6. o 17.30 h Kúty – Hlboké, Šaštín – Rohov, Mor. Sv. Ján – Sobotište, Štefanov – Radošovce, 19.6. o 14.30 h Bor. Sv. Jur – Pop. Močidlany.

ObFZ Senica MO 7. liga
Skupina o postup – 5. kolo

Iba Unín dokázal zdolať Petrovu Ves. Dokonca dvakrát

V doterajšom priebehu prehrala Petrova Ves iba dve stretnutia a zakaždým v Uníne. V základnej časti 2:1 a teraz najtesnejším rozdielom 1:0. V Kunove obrana hostí nestačila na Bučovcov. Bratská dvojica Rado a Jozef zaznamenali po dvoch góloch a aj penalta bola po faule na Rada. V Trnovci Sekule takmer prišli o štvorgólový náskok, no napokon v zápase bohatom na góly svoje vedenie uhájili.

Unín – Petr. Ves 1:0 (0:0), 74. D. Vach, r. Matúš, Blaha.

V susedskom derby už išlo iba o prestíž, nakoľko o postupe Petrovky je už rozhodnuté. Diváci videli zaujímavé stretnutie, ktoré rozhodol gólom zo 74. min. Dávid Vach – 1:0. Body sa však mohli nakoniec deliť. V 90. min. nariadil rozhodca pokutový kop v prospech hostí, no Filip Lánik ho nepremenil a tak sa z troch bodov tešili chlapci z Unína. Vo vzájomných súbojoch už druhýkrát. S nikým iným Petrovka neprehrala.

Š. Humence – Hradište 3:1 (3:0), 3. A. Foriška, 27. D. Šimek, 36. J. Cintula – 66. M. Sadloň, r. Blaha, Matúš.

Domácim pomohol do hernej pohody rýchly gól Aleša Forišku už v 3. minúte. Do polčasu pridali ďalšie dva góly. V 27. min. zvýšil na 2:0 Dominik Šimek a tretí gól pridal Jakub Cintula. Po prestávke snaha domácich opadla, čo využili hostia na skorigovanie výsledku Maťom Sadloňom – 3:1.

Ďalší program: 19.6. o 17.30 h Hradište – Unín, Petr. Ves – Š. Humence.

Skupina o 5. – 8. miesto – 4. kolo

Kunov – Smrdáky 5:1 (3:0), 20., 82. R. Burian, 41., 80. J. Burian, 43. J. Belohlávek (11) – 84. J. Pagáč, r. Daniš, Hušek.

Foto Zo zápasu Kunov – Smrdáky 5:1. V súboji o loptu Ľubo Janík (č. 14) a Milan Černek. Vzadu brankár Peter Bartek.

Takmer celý prvý polčas sa hral vyrovnaný zápas a na taký výrazný rozdiel to na ihrisku nevyzeralo. Ako prvý pohrozili hostia, no Škoda prekopol bránu Barteka. V 20. min. po brejku dostal domácich do vedenia Rado Burian – 1:0. O chvíľu J. Burian trafil z boku tyč a šancu nevyužil Vizváry. Potom prišli chvíle hostí. Janík z tr. kopu tesne prekopol, Bôžik po prihrávke J. Pagáča spálil čistú šancu a J. Pagáč ani na dvakrát neprekonal Barteka. Trest prišiel v 41. min., kedy R. Burian zabojoval o stratenú loptu a jeho center premenil hlavou na 2:0 Jozef Burian. O chvíľu R. Burian zobral loptu Sekáčovi, ten ho fauloval a z penalty zvýšil Juraj Belohlávek na 3:0. Po prestávke už domáci dominovali, dali viac gólov, no len dva platili. O obidva sa postarali bratia Burianovci. Najlepším hráčom zápasu bol Rado Burian. Hostia si čestný gól zaslúžili.

Letničie – Smolinské 0:1 (0:1), 21. S. Maderič, r. Hušek.

Favorita dostal do vedenia už v 21. min. Stano Maderič 0:1. Domáci napriek snahe neboli schopní prekonať obranu súpera, ktorý si zaslúžene odviezol tri body.

Ďalší program: 19.6. o 17.30 h Smrdáky – Letničie, Smolinské – Kunov.

Skupina o záchranu – 4. kolo

Trnovec – Sekule 4:6 (0:3), 57. M. Pekarovič, 66., 69. S. Košút, 77. B. Brunovský – 9. F. Volouch, 10. Ľ. Krajčír, 11. E. Húšťava, 54. A. Sekulský,68., 89. L. Kovár, r. Daniš.

Čo minúta to gól. Na začiatku zápasu dávali hostia gól každú minútu. Začal to v 9. min. Filip Volouch a pokračovali Ľ. Krajčír a Erik Húšťava. V 11. min. bolo 0:3 a prakticky rozhodnuté. Po prestávke pridal Sekulský gól na 0:4, čo hosťom zrejme uškodilo a súpera podcenili. Domácim sa začalo dariť a v 77. min. znížili Brunovským dokonca na rozdiel gólu – 4:5. Hostia si vydýchli až po góle Kovára na 4:6.

Koválov – Rovensko 1:0 (1:0), 10. A. Tokoš, r. Michalička. ČK 1:2 (74. J. Mlčúch – 74. A. Chocholáček, P. Baláž)

Ak si chcel Koválov zachovať šancu na 10. miesto, musel vyhrať. Po rýchlom góle Andreja Tokoša sa ujal vedenia a svoj najtesnejší náskok si vďaka pevnej obrane a brankárovi R. labašovi udržal až do konca. V závere sa aj trošku iskrilo, hlavný rozhodca rozdal až tri červené karty.

Ďalší program: 19.6. o 17.30 h Rovensko – Sekule, Trnovec – Koválov.

ObFZ Senica MO 8. liga 26. kolo

Ťažko pochopiteľná oslava gólov Dávida Švancaru stála Jablonku bod. Svoje dva góly oslavoval zakaždým vyzlečením dresu a za každý „vyfasoval“ žltú kartu + ČK. Vzápätí jeho oslabené mužstvo dostalo rozhodujúci gól. Zaznamenali sme aj zmenu na čele tabuľky. Vrádište vystriedalo Chropov, ktorý prišiel o sľubný náskok prehrami s mužstvami zo spodku tabuľky. Teraz inkasoval „päťku“ na ihrisku poslednej Chvojnice. Postup tak už nemá vo svojich rukách.

Vrádište – Jablonka 4:3 (2:1), 2., 64. (11), 82. J. Rehák, 39. R. Puček – 38., 80. D. Švancara, 30. J. Gaža, r. Škrinár.

Trikrát vyhrávali domáci o gól a hostia zakaždým dokázali vyrovnať. Dvakrát to dokázal Dávid Švancara, no vyzlečenie dresu ho stálo zakaždým ŽK. Po jeho vylúčení už o dve minúty uzavrel svoj hetrik Juraj Rehák víťazným gólom na 4:3, ktorým poslal svoje mužstvo do čela tabuľky.

Podbranč – Osuské 5:2 (3:1), 30. J. Mila, 32. R. Miškech, 37. J. Palkovič, 75., 79. D. Pucheľ – 23. Ľ. Pavelka, 72. A. Lukáč, r. Bednár.

Hostia sa ujali vedenia Pavelkom, no v priebehu sedem minút domáci otočili na 3:1. Aj po prestávke sa presadili najskôr hostia kontaktným gólom na 3:2, no Pucheľ dvomi gólmi uzavrel na 5:2.

Prietrž – Dojč 9:2 (4:0), R. Jarolín a L. Šlahor 2, R. Sedláček, J. Janitor, M. Kukliš, J. Harnoš, R. Scholze – R. Búzek, J. Ganzlmár, r. Thao.

Domáci viedli už 6:0, keď sa hostia znížili z pokutového kopu nestarnúcim Robom Búzkom. Divákmi žiadaných „desať“ nebolo vypočutých.

Chvojnica – Chropov 5:3 (2:0), 27. P. Vančík, 33. J. Černek, 49. D. Šiška, 52., 82. M. Lacuška – 47., 73. O. Černek, 85. P. Špaček (11), r. Brezina.

Chropov poznal výsledok Vrádišťa zo soboty a vedel že nesmie prehrať, ak si chce udržať vedúce postavenie. Nepodarilo sa mu to, stratil ho prehrami u najslabších mužstiev, v Osuskom a Chvojnici.

Voľno – Bukovec.

Ďalší program: 19.6. o 17.30 h Jablonka – Prietrž, Osuské – Vrádište, Chropov – Podbranč.

.

Hádzaná: Záhoráci budú hrať skupinu o 5. – 8. miesto

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s Považskou Bystricou. Išlo…