Mesto Malacky bolo úspešné so žiadosťou o dotáciu na kompletnú rekonštrukciu oboch telocviční a výstavbu vonkajšieho multifunkčného ihriska v Základnej škole na Záhoráckej ulici. Súčasťou je aj rekonštrukcia šatní, zázemia, vzduchotechniky, vykurovania a vonkajšieho tienenia.

Na tento projekt mesto získa z Fondu na podporu športu vyše 400 tisíc eur. „Odkrojíme ďalší kus modernizačného dlhu v tejto základnej škole, ktorá ako posledná z malackých škôl prechádza rozsiahlymi premenami,“ skonštatoval primátor Juraj Říha. Pridala sa aj riaditeľka ZŠ Záhorácka Alena Číčelová: „Informácia o získanej dotácii nás veľmi potešila. Zasa budeme mať o kus krajšiu školu.“ Začiatok prác sa predpokladá cez leto, a ak všetko dobre pôjde, športoviská by mali byť hotové do konca tohto roka.

Plocha draka Knihy.Zahori

Škola prešla v posledných rokoch zásadnými zmenami. Má nový, presvetlený vestibul, novú fasádu, zateplenie, dlažbu pred hlavným vchodom, bezbariérový vstup, nové osvetlenie oboch telocviční, nové podlahy v triedach, zrekonštruované všetky bloky toaliet, zrekonštruovanú atletickú dráhu a nové átrium. Okrem toho vďaka eurofondovému projektu prešlo kompletnou premenou osem učební: tri počítačové, dve jazykové, dve laboratóriá (biologicko-chemické a fyzikálne) a polytechnická učebňa. Výpočet investícií sa zďaleka nekončí, pretože školu ešte čaká postupná oprava chodieb na jednotlivých poschodiach a modernizácia kuchyne.


.

BM: Ustekana sobota