Bezpochyby najväčším podujatím leta na Kunovskej priehrade budú Dračie lode, ktoré sa uskutočnia presne v polovici letných prázdnin – v sobotu 30. júla.

Pretekov dračích lodí o putovný pohár primátora mesta Senica 2022 sa môže zúčastniť skupina súťažiacich v počte 17 osôb (16 pádlujúcich + 1 bubeník + 1 kormidelník, ktorého poskytuje organizátor). Minimálna veková hranica súťažiaceho je 18 rokov. V prípade, že je súťažiaci mladší, je potrebný súhlas rodiča. Dĺžka trate pre jednu jazdu je 150 metrov.

Fest Fiesta 2024

Súčasťou pretekov v pádlovaní družstiev na dračích lodiach, bude v areáli Kunovskej priehrady aj športový festival Wannado pozostávajúci z prezentácie športových klubov a združení, kde si budú môcť menší i väčší záujemci vybrať ten najvhodnejší šport pre seba. Pozornosti určite neunikne aj Wannado bike zóna detských odrážadiel.

Sprievodným programom 7. ročníka pretekov dračích lodí o pohár primátora mesta Senica budú vystúpenia Dúhalky a Sníčka Huga pre deti, koncert Emmy Drobnej, ako aj živé vstupy počas celého dňa z Kunovskej priehrady v TV JOJ, ale aj autogramiáda známych tvárí TV JOJ. Informuje mesto Senica na svojom webe.


.

20 rokov