Keďže mužstvo Jablonice vzdaním súpera v tomto kole nehralo, takmer kompletné aj so svojimi fanúšikmi prišli do Rybiek na zápas so Strážami. Dlhých 29 kôl (18 v základnej časti a 11 v nadstavbe) trvalo futbalistom Borského Svätého Jura, kým sa dočkali prvého víťazstva v prebiehajúcej sezóne.

Zo zápasu Moravský Svätý Ján – Sobotište 3:0, Foto: JR Photo

Majstrovstvá ObFZ Senica
6. liga sk. o postup 11. kolo

Keďže mužstvo Jablonice vzdaním súpera v tomto kole nehralo, takmer kompletné aj so svojimi fanúšikmi prišli do Rybiek na zápas so Strážami. Po remízovom zápase mohli oslavovať prvenstvo v súťaži, ktoré im už nik nemôže zobrať.

Zvyšné zápasy vyhrali domáce mužstvá. Lakšáre v Oreskom po prestávke ostali ešte mysľou v šatni a za necelé dve minúty dostali dva rozhodujúce góly. S výhrami Holíča a aj Mokrého Hája sa počítalo.

Oreské – Lakš. N. Ves 2:0 (0:0), 46., 47. L. Pavlačka, r. Vlk, Knap, Dzindzík.

V teplom počasí sa hral priemerný futbal, hostia však boli o niečo futbalovejší z čoho pramenili aj 2 dobré príležitosti ktoré volali po góle. Domácim viazla kombinácia a tak osamotený Pavlačka na hrote sa márne bil s pevnou obranou hostí. Tí zo svojej aktivity vyťažili ďalšiu príležitosť, ktorá však skončila na pravej žrdi Štefkovej brány. Nástup do 2. polčasu vyšiel domácim, po kolmici medzi obrancov sa presadil Pavlačka a tvrdou strelou zabezpečil vedenie – 1:0. Už o 2 minúty center z pravej strany brankár hostí podcenil a pred Pavlačkom bola už len prázdna brána – 2:0. Potom sa dostali do hry aj domáci ďalšie šance však už nevyužili, hostia  sa aj naďalej snažili hrať svoj futbal, ktorý však koncil pred domácou šestnástkou. Možno krutá prehra pre hostí ale domáci boli efektívnejší a tak zostali 3 body v Oreskom.

Trnavské rádio Tak akorát 2024

Holíč – Bor. Mikuláš 2:0 (2:0), 6. A. Žák, 43. F. Tomele, r. Rusinko, Mráz, Lapoš.

Holíču sa za minulotýždňový „výbuch“ v Čároch podarilo čiastočne rehabilitovať v súboji s Borským Mikulášom. Vedenia sa ujali už v 6. min. Alexom Žákom a na polčasových 2:0 zvýšil chvíľu pred odchodom do šatní Luči Tomele. Po prestávke hra upadla do priemeru, dominovali obrany spolu s obidvomi brankármi a skóre zápasu sa už do konca nezmenilo.

Mokrý Háj – Čáry 4:1 (2:0), 26., 85. P. Vaško, 44. R. Valúch, 68. I. Púdelka – 61. D. Kollár, r. Jablonický, Michalička, Thao.

V zápase bol vidieť rozdiel vo výkonnosti obidvoch mužstiev. Domáci mali od začiatku hru pevne v rukách, no ani hostia nesklamali. Za stavu 0:0 sa domáhali penalty po zákroku na Kuníka, ktorému o chvíľu vychytal tutovku brankár Šipoš. Domáci mali šancí viac, jednu z nich využil v 26. min. Peťo Vaško a domáci viedli – 1:0. Vyrovnať mohol Kuník, no jeho hlavička si cestu do siete nenašla. Chvíľu pred prestávkou už mieril presne Radek Valúch a za stavu 2:0 sa išlo do šatní. Aj po prestávke sa hralo jasne v réžii domácich, no ich chvíľkové uspokojenie potrestal v 61. min. kontaktným gólom Denis Kollár, no domáci drámu nepripustili. O chvíľu zvýšil Ivo Púdelka na 3:1 a skóre zápasu uzavrel na konečných 4:1 svojim druhým gólom Peťo Vaško. Výsledok je pre hostí viac ako prijateľný.

Rybky – Stráže 3:3 (2:2), 14. K. Ravas, 24. J. Kuchta, 79. P. Černek (11) – 17. D. Fukna, 26. A. Vrablic, 51. M. Biksadský, r. Rusinko, Prelec, Mráz.

Zo zápasu Rybky – Stráže 3:3. S loptou domáci Matúš Mareček, stíha ho Krištof Krchňavý.

Výborný zápas videlo vyše 300 divákov v Rybkách, kde sa predstavili dve vyspelé mužstvá. Domáci sa dvakrát dostali do vedenia, no hostia zakaždým extrémne rýchlo odpovedali. Po úvodnej šanci hosťujúceho Fuknu sa nepresadil ani domáci Beňo. V 14. min. trojica obrancov hostí pustila trestuhodne do šance Kika Ravasa a ten nezaváhal – 1:0. O tri minúty sa lopta v šestnástke domácich odrazila k Dominikovi Fuknovi a ten hlavou zrovnal stav na 1:1. V 24. min. si hostia predchádzajúcu chybu zopakovali a Jakub Kuchta po zemi k ľavej tyči prekonal Hladkého na 2:1. O dve minúty strieľaný center Adama Vrablica prekvapil celý štadión, keď skončil v ľavom vinkli – 2:2. Po prestávke sa individuálne presadil Marek Biksadský a tentoraz museli doháňať náskok súpera Rybky – 2:3. Podarilo sa im to až v závere, keď nariadený pokutový kop po faule na Kuchtu premenil Peťo Černek na konečných 3:3. Divákom sa zápas musel páčiť. Asi najviac tým Jablonickým, ktorí tak priamo v Rybkách oslavovali prvenstvo v súťaži.

Jablonica – Kopčany 3:0 kont. Hostia zápas popredu vzdali.

Voľno – Dubovce.

1. liga sk. o záchranu 11. kolo

Dlhých 29 kôl (18 v základnej časti a 11 v nadstavbe) trvalo futbalistom Borského Svätého Jura, kým sa dočkali prvého víťazstva v prebiehajúcej sezóne. Zariadil ho až minútu pred záverom Alex Maxian. A to hrali od začiatku iba desiati a postupne až traja (!!!) ich hráči videli červené karty.

V tabuľke pred posledným kolom môže nastať už len minimum zmien. Tá najpodstatnejšia by mohla prísť na čele tabuľky, kde sú momentálne Kúty, no keďže už dohrali, predbehnúť ich môže Slovan Šaštín.

Slovan Šaštín – Rohov 4:1 (3:1), 15., 86. (11) M. Herda, 21. F. Pollák, 28. D. Stanický – 41. I. Ravas, r. Kahúň, Hušek, Thao.

Slovan začal náporom a už v 7. min. strelu Herdu zo šestnástky zastavil obranca hostí rukou, no Matúš Herda nariadený pokutový kop nepremenil. Svoje zaváhanie však napravil v 15. min., kedy otvoril skóre zápasu 1:0. Gól domácich „nakopol“ a v druhej štvrťhodine prvého polčasu pridali ďalšie dva góly zásluhou 17 – ročného Ferka Polláka a Dominika Stanického 3:0. V 41. min. dostali hostia v blízkosti 16 – ky k dispozícii trestný kop a takou príležitosťou Ivan Ravas zvyčajne nepohrdne – 3:1. Po prestávke tempo opadlo a diváci videli už len jeden gól v samom závere zápasu. V 86. min. zahrali hostia opäť rukou, aj k druhému pokutovému kopu sa postavil Herda a tentoraz sa nemýlil – 4:1.

Kúty – Hlboké 1:1 (0:0), 89. P. Studenič – 81. R. Mráz, r. Michalička, Škrinár.

Kúty nastúpili k svojmu poslednému zápasu sezóny, nakoľko posledné kolo v Sobotišti majú predohrané. V zápase dominovali obrany a výborní brankári Sedalík a Noščák. Aj preto videli diváci góly až v poslednej desaťminútovke. Vedenia sa ujali hostia, keď sa v 81. min. presadil Rasťo Mráz – 0:1. Domáci však zbrane nezložili, zvýšili bojovnosť, čo im prinieslo zaslúžené vyrovnanie, keď v 89. min. Noščáka prekonal Patrik Studenič – 1:1. Kúty si udržali svoje vedúce postavenie, no ak Šaštín vyhrá v sobotu v Radošovciach, odsunie ich na 2. miesto.

Mor. Sv. Ján – Sobotište 3:0 (1:0), 19. Denis Bolf, 49. J. Kadera, 64. K. Bolf, r. Jablonický, Polakovič, Bednár. ČK 0:1 (81. G. Polák).

Súboj o prvú polovicu tabuľky lepšie zvládli domáci futbalisti, ktorí so Sobotišťom natiahli svoju víťaznú sériu už na päť stretnutí. Naposledy prehrali ešte v 6. kole práve v Sobotišti 2:1. Skóre zápasu otvoril v 19. min. Denis Bolf – 1:0. Hoci v ďalšom priebehu si vypracovali ďalšie možnosti, do prestávky sa už stav nezmenil. Chvíľu po prestávke pridal druhý gól domácich Ján Kadera. A keď v 64. min. zvýšil Kevin Bolf už na 3:0, bolo rozhodnuté. Zápas mohol zdramatizovať v 75. min. hosťujúci Jozef Beňa, no nepremenil pokutový kop. Navyše od 81. min. dohrávali hostia bez vylúčeného Gregora Poláka. Nakoľko Sobotište v tomto ročníku už odohralo kompletnú porciu zápasov, jeho miesto presne v strede tabuľky je definitívne.

Štefanov – Radošovce 4:0 (2:0), 28. P. Tomašovič, 37. S. Daniel, 58. J. Tomašovič, 81. M. Valla, r. Dzindzík, Daniš. ČK 1:0 (65. R. Hlavenka).

Súboj o 8. miesto v tabuľke vyznel jednoznačne v prospech domácich futbalistov. Radošovce ich tempu nestačili a v 28. min. inkasovali prvýkrát, keď vedúci gól Štefanova dal Paťo Tomašovič – 1:0. Druhý gól pridal v 37. min. Stano Daniel a tak skončil aj polčas. V druhom polčase sa presadil aj druhý Tomašovič, na 3:0 zvýšil Jakub. Iskričku nádeje pre hostí rozsvietil v 65. min. domáci Roman Hlavenka, ktorý videl ČK, no Radošovce početnú výhodu nevyužili. Naopak, v 79. min. prišiel na ihrisko ako striedajúci hráč Marián Valla a už o dve minúty po prvom dotyku s loptou uzavrel na konečných 4:0.

Bor. Sv. Jur – Pop. Močidlany 3:2 (1:2), 32. A. Golik, 77. S. Kopiar, 89. A. Maxian – 13. O. Pekar, 17. R. Hatala, rozh. Škrinár, Vlk. ČK 3:1 (40. Drgonec, 57. Hollý, 81. Rajzík – 40. Juenka).

Po úvodnej štvrťhodine by na domácich futbalistov nevsadil nikto ani deravý groš. V priebehu štyroch minút totiž dvakrát inkasovali a v 17. min. prehrávali už 0:2. Úspešnými strelcami boli Ondro Pekar a Robo Hatala. Navyše domáci mali od začiatku k dispozícii iba desať hráčov (9 + brankár). Možno že práve to hostí až priveľmi uspokojilo, svojim úspechom si boli istí a súpera podcenili. Domáci ešte v prvom polčase znížili Adamom Golikom na 1:2, no to podstatné si nechali na záverečnú štvrťhodinku. V 77. min. Sebo Kopiar vyrovnal na 2:2 a Jurania siahali na bod. Už tento výsledok by bol pre nich úspechom, veď presne toľko bodov získali aj v predošlých 28 zápasoch. Bojovali však ďalej a minútu pred koncom to prišlo. Hoci hrali už bez troch vylúčených hráčov (t. j. brankár + 6 hráčov), Alex Maxian strelil víťazný gól na 3:2.

Voľno – Cerová.

ObFZ Senica MO 7. liga
Skupina o postup – 6. kolo

Hradište – Unín 0:1 (0:1), 34. J. Šiška, r. Polakovič, Hušek.

Hradište výrazne zaostáva v tabuľke za vedúcou trojicou, čo mužstvo Unína aj potvrdilo. O ich víťazstve rozhodol už v prvom polčase v 34. min. Jakub Šiška – 0:1. Po prestávke napriek snahe sa už žiadne mužstvo strelecky nepresadilo a tak po najtesnejšom víťazstve sa tri body sťahovali do Unína.

Petr. Ves – Š. Humence 1:0 (0:0), 75. D. Weiss, r. Vlk, Škrinár.

Petrova Ves s nikým druhým ako s Unínom neprehráva a potvrdila to aj v domácom zápase posledného kola so Šajdíkovými Humencami. Tie svojmu súperovi statočne odolávali až do 75. min., kedy o najtesnejšom víťazstve favorita rozhodol Dávid Weiss – 1:0.

Skupina o 5. – 8. miesto – 6. kolo
V Smolinskom gratulovali jubilantom

Smolinské – Kunov 7:2 (3:1), 6., 49. J. Goga, 16. D. Celláry, 27.59., 60., 73. T. Polák – 19., J. Belohlávek, 53. M. Macek, r. Dzindzík, Daniš.

Zľava funkcionár Juraj Smolinský a kapitán mužstva Martin Masár.

V Smolinskom gratulovali 40 – nikom, funkcionárovi Jurajovi Smolinskému a kapitánovi mužstva Martinovi Masárovi. Hráči im dali najkrajší darček v podobe vysokého víťazstva nad v poslednej dobe výborne hrajúcim Kunovom. Najviac k nemu prispel štvorgólový Tomáš Polák, pričom jeho posledné tri góly znamenali čistý hetrik. Dvakrát sa presadil Jaro Goga.

Smrdáky – Letničie 2:0 (1:0), 1. V. Bôžik, 82. M. Škandera, r. Michalička, Jablonický.

Domáci si góly nechali na začiatok i koniec stretnutia. Už v 1. min. sa presadil Vlado Bôžik, na konečných 2:0 zvýšil v 82. min. Maťo Škandera. Letničie v prípade víťazstva mohlo Smrdáky bodovo dobehnúť, no domáci im k tomu nedali žiadnu šancu.

Skupina o záchranu – 6. kolo

Rovensko – Sekule 4:0 (2:0), 28. M. Matula, 30. Ľ. Nemec, 76. M. Vaško, 88. S. Starych, r. Dzindzik, Bednár.

Rovensko sa rozlúčilo so sezónou presvedčivým víťazstvom s lídrom skupiny, keď si štyri góly spravodlivo podelilo do obidvoch polčasov. Gólový účet uzavrel symbolicky hrajúci tréner Silvo Starych. Stalo sa tak aj vďaka zraneniu Vladimíra Zaica. Sekulania, tak hrali od 10 minúty len desiati.

Plocha draka Knihy.Zahori

Trnovec – Koválov 1:1 (1:0), 3. P. Novák – 61. L. Slezák, r. Tubl, Thao.

Trnovec už bol istý vypadávajúci, no nechcel sa lúčiť prehrou. Získal rýchle vedenie Petrom Novákom a aj keď ho do konca zápasu neudržal, uhral zaslúženú remízu 1:1, o ktorú sa postaral Lukáš Slezák.

ObFZ Senica MO 8. liga 27. kolo

8. liga mala na programe svoje posledné kolo. Chropov, ktorý viedol tabuľku takmer po celý čas a vedenie stratil nepochopiteľnou prehrou v predposlednom kole na ihrisku vtedy poslednej Chvojnice, musel čakať na zakopnutie Vrádišťa v Osuskom. Nedočkal sa !!!

Osuské – Vrádište 0:4 (0:3), 13. R. Puček, 27., 33., 82. J. Rehák, r. Lapoš.

Vrádište rozhodlo o svojom postupe už v prvej polhodine prvého polčasu. Spoliehalo sa najmä na góly Juraja Reháka, autora hetriku.

Chropov – Podbranč 9:1 (4:1), O. Černek 4, O. Orth a P. Špaček 2, T. Petri – A. Miča, r. Knap.

Po rýchlo góle Olivera Černeka hostia vyrovnali v 9. min. Mičom na 1:1. Potom však boli radi, že neodišli s dvojcifernou prehrou. Ani vysoké víťazstvo však Chropovu k návratu na čelo tabuľky nepomohlo.

Jablonka – Prietrž 0:4 (0:1), 45., 76. J. Janitor, 51. B. Vach, 80. P. Polakovič, r. Švancara, Hrehor.

Priamy súboj o 3. miesto zvládla lepšie Prietrž a svojho súpera v tabuľke preskočila.

Bukovec – Chvojnica 3:0 predohrali ešte v apríli.

Voľno – TJ Dojč.

.

Hádzaná: Záhoráci budú hrať skupinu o 5. – 8. miesto

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s Považskou Bystricou. Išlo…