Pred posledným 12. kolom už bolo o všetkom rozhodnuté, mužstvá mohli hrať uvoľnene a tak diváci videli množstvo gólov. V tabuľke sa udiali iba drobné kozmetické úpravy.

Foto zo zápasu Radošovce – Slovan Šaštín

Oreské výhrou v Čároch preskočilo Mokrý Háj a pred Čáry sa dostali Lakšáre po výhre s poslednými Dubovcami. V Borskom Mikuláši odovzdali Jablonici majstrovský pohár a teraz sa jej hráči už môžu pripravovať na svoj druhý vrchol sezóny.

V sobotu 2. júla hrajú na štadióne FK Senica finále Sportika Cupu proti TJ Kopčany so začiatkom o 17. hod. Budú mať šancu na reparát. Pred rokom vo finále prehrali v Skalici s Rybkami 0:3. Svoje ambície však majú aj Kopčany a kožu zadarmo určite nepredajú. Rozhodne sa máme na čo tešiť.

Finále 1. ročníka Sportika Cupu medzi Rybkami a Hlbokým sledovalo v Senici takmer 1500 divákov. Stane sa v sobotu tento divácky rekord minulosťou ?

Majstrovstvá ObFZ Senica
6. liga sk. o postup 12. kolo

Čáry – Oreské 2:4 (1:3), 9. F. Kuník, 71. D. Kollár – 3., 89. A. Hrbatý, 28. L. Pavlačka, 40. S. Matúš, r. Kahúň, Michalička, Bednár.

Než sa domáci spamätali, že rozhodca zapískal začiatok zápasu, už prehrávali po góle Adama Hrbatého 0:1. Ich odpoveď však bola takisto rýchla. V 9. min. center Denisa Kollára poslal hlavou do siete Fabián Kuník – 1:1. Domácich gól však nenabudil, naopak, hostia vyťažili z minima maximum a ešte do prestávky dvomi gólmi ušli na 1:3. V 28. min. ich dostal do vedenia kanonier Lukáš Pavlačka a v 40. min. dorastenec S. Matúš zvýšil na dvojgólový rozdiel.

Baník vstúpil do druhého polčasu odhodlane s úmyslom s výsledkom niečo urobiť. Mali viac z hry, vytvorili si aj šance, no z viacerých využili iba jedinú, keď v 71. min. akciu Seba Poláka úspešne zakončil Denis Kollár – 2:3. V závere už hrali domáci vabank, čo využil minútu pred koncom Hrbatý na strelenie svojho druhého gólu – 2:4.

Bor. Mikuláš – Jablonica 3:3 (1:1), 11. Ľ. Malík, 74. Ľ. Macek, 79. D. Pálka (11) – 4. M. Galba, 49. P. Januška, 54. T. Slovík, r. Šturdík, Polakovič, Thao. ČK 1:0 (84. D. Pálka).

V Borskom Mikuláši sa v poslednom kole predstavil už istý víťaz MO ObFZ Senica Tatran Jablonica. Hostia sa pomerne rýchlo ujali vedenia gólom Mária Galbu zo 4. min., no od 11. min. sa začínali odznovu po vyrovnávajúcom góle Ľuba Malíka – 1:1. Domácich gól povzbudil, vytvorili si územnú prevahu a častejšie zamestnávali hosťujúceho brankára Skalu. V úvode druhého polčasu však hostia v priebehu piatich minút dvakrát udreli. V 49. min. ich dostal do vedenia Paťo Januška a v 54. min. zvýšil Tomáš Slovík už na 1:3. Zdalo sa byť rozhodnuté, no hostia vo vedomí si slušného náskoku poľavili a umožnili „Búranom“ vyrovnať. V 74. min. najkrajším gólom v kariére (podľa vyjadrenia strelca) trafil volejom krásne šibenicu Ľuboš Macek a v 79. min. premenil za faul nariadený pokutový kop Dušan Pálka – 3:3. Strelec vyrovnávajúceho gólu sa však v priebehu troch minút „hlúpo“ vykartoval (ČK) a zabrzdil snahu domácich o strelenie rozhodujúceho gólu. Po stretnutí dekoroval majstrovské mužstvo Jablonice predseda ŠTK ObFZ Senica Ján Ciganek víťazným pohárom.

Trnavské rádio Tak akorát 2024

Spartak Stráže – Iskra Holíč 4:1 (1:1), 23., 49. M. Biksadský, 77., 87. D. Strapko – 43. J. Martinusík, r. Vlk, Knap, Tubl.

V prvom polčase sa hral pomerne vyrovnaný zápas s miernou prevahou domáceho mužstva, ktoré sa aj ujalo vedenia v 23. min. gólom svojho kanoniera Mareka Biksadského – 1:0. Hrozili aj hostia a v závere polčasu sa im podarilo vyrovnať na 1:1 gólom Jara Martinusíka, ktorý sa prekvapujúco nezmestil do nominácie na práve prebiehajúce hokejbalové majstrovstvá sveta v kanadskom Montreale. Keď chvíľu po prestávke Biksadský svojim druhým gólom dostal Spartak opäť do vedenia, hráči Holíča to už „nerozchodili“ a konečný výsledok 4:1, ktorý dvomi presnými zásahmi stanovil Dávid Strapko, je pre nich viac ako prijateľný.

Lakš. N. Ves – Dubovce 2:0 (1:0), 44. N. Hubek, 64. J. Štepanovský, r. Prelec, Šturdík, Dzindzík.

Motiváciu mali ešte obidve mužstvá, víťaz zápasu by sa posunul na 8. miesto pred Čáry, Lakšárom by stačila aj remíza. V prvom polčase dominovali hry obrán a aj výkony brankárov. Až minútu pred odchodom do kabín prekonal Tima Pekara v bráne hostí Noro Hubek, keď svoj druhý samostatný únik už premenil a domáci viedli – 1:0. Vedenie domácich mohol chvíľu po prestávke zvýšiť Marek Szabó, no z pokutového kopu nariadeného za ruku netrafil ani bránu. Podarilo sa to až v 64. min. striedajúcemu Kubovi Štepanovskému – 2:0. Domáci sa tak posunuli na 8. miesto tabuľky.

Kopčany – Rybky 1:4 (1:1), 17. R.išo Neúročný – 28. K. Ravas, 47. A. Beňo,

1. P. Černek, 90. J. Kuchta, r. Vlk, Lapoš, Škrinár.

Hoci Rybky už nemali šancu predbehnúť Jablonicu, bojovali až do konca o čo najlepšie umiestnenie. Hoci sa domáci ujali v 17. min. vedenia gólom Ríša Neúročného, hostia ešte do prestávky vyrovnali Kikom Ravasom a po nej rozhodli tromi gólmi. Ich autormi boli Adam Beňo,

Peťo Černek a Kubo Kuchta – 1:4. Zverencov Fridricha Huttu môžu mrzieť najmä domáce straty za remízy s Borským Mikulášom či Oreským. V prípade čo len jednej výhry by sa z titulu tešili oni. S Jablonicou mali totiž lepšie vzájomné zápasy.

Voľno – Mokrý Háj.

6. liga sk. o záchranu 12. kolo
Keďže Kúty mali zápas posledného kola v Sobotišti už predohraný, otáznikom bolo, či Slovan Šaštín túto skutočnosť využije a vybojuje si 1. miesto v skupine o záchranu. Na to by však potreboval vyhrať v Radošovciach, čo sa mu nakoniec aj podarilo.

Cerová – Mor. Sv. Ján 5:1 (3:1), 2. A. Zuzkovič, 15. M. Gurín, 17. Z. Švejda, 49. A. Roman, 80. T. Královič – 28. J. Kadera, r. Škrinár, Daniš, Dzindzík.

S obavami nastupovali domáci do stretnutia, veď Jáňania ťahali sériu piatich víťazných stretnutí. Po úvodnej štvrťhodine všetky obavy zmizli, keď na ukazovateli svietil stav 3:0. Už v 2. min. otvoril skóre Aďo Zuzkovič, v 15. min. zvýšil Mišo Gurín a už o dve minúty pridal tretí gól Zdeno Švejda – 3:0. Domáci zvoľnili, hra sa vyrovnala, no domáca obrana bola pevná a hostí do šancí nepúšťala. Jednu však predsa len využil v 28. min. Ján Kadera a tak skončil aj polčas – 3:1. Keď chvíľu po prestávke zvýšil Aďo Roman už na 4:1, hostia rezignovali. Z viacerých šancí využila Cerová už len jednu, keď v 80. min. uzatváral Timo Královič na 5:1.

Radošovce – Slovan Šaštín 0:2 (0:0), 53. M. Herda, 70. A. Mošať, r. Lapoš, Hušek.

Už v 1. min. dal domáci Ivánek gól, no v súboji si pomohol faulom a ten neplatil. Potom sa už hralo takmer stále na polovici domácich. Tutovky nevyužili Stanický a dvakrát Herda. Domáci prvýkrát pohrozili až po polhodine hry, no so štandardkou Štepanovského si brankár Vach poradil. V zápare polčasu mali ešte šance Stanický a Mošať, ako aj domáci Mikula, ktorý trafil iba bočnú sieť. Aj po prestávke sa hralo v réžii Slovana. Keď sa jeho hráči nedokázali presadiť z hry, pomohla mu štandardná situácia. V 53. min. domáci faulovali v blízkosti šestnástky, k lopte sa postavil Matúš Herda a nechytateľne trafil vinkel Bulkovej brány – 0:1. Hostia aj naďalej dobíjali bránku domácich a v 70. min. dal po centri Kučeru poistný gól Anton Mošať – 0:2. Slovan sa ziskom troch bodov dostal pred Kúty na 1. miesto skupiny o záchranu.

Pop. Močidlany – Štefanov 4:2 (0:0), 49., 62. J. Starý, 58. D. Krchňavý, 60. T. Kopálek – 59. M. Valla, 89. J. Tomašovič, r. Kahúň, Polakovič, Thao.

Výsledok zápasu už na tabuľkovom postavení obidvoch mužstiev nemohol nič zmeniť a tak sa v prvom polčase diváci gólov nedočkali. Mech sa s nimi roztrhol až po prestávke a padol ich rovný poltucet. Hneď po prestávke otvoril skóre zápasu Jakub Starý, no málo vídaná vec sa udiala po hodine hry, kedy v priebehu štyroch minút padli štyri góly. Najskôr v 58. min. zvýšil Dávid Krchňavý na 2:0. Hneď po rozohrávke dal kontaktný gól Marián Valla a to isté sa udialo aj na druhej strane po góle Tomáša Kopálka – 3:1. Po ďalšej minúte sa domáci tešili štvrtýkrát, svoj druhý gól v zápase dal Starý – 4:1. Ani to ešte nebolo všetko. Výsledok z pohľadu hostí prikrášlil v 89. min. Kubo Tomašovič – 4:2.

Macek Knihy.Zahori

Rohov – Bor. Sv. Jur 7:1 (1:0), 9., 65., 90. M. Kadlíček, 58. P. Vrablec, 62., 83., 86. I. Ravas – 74. A. Golik, r. Knap, Dzindzík.

Prvý polčas nevyzeral na takú kanonádu domáceho mužstva. To viedlo po prvom polčase iba o jediný gól, ktorý dal v 9. min. Maťo Kadlíček. Po prestávke vydržali Jurania so silami ešte štvrťhodinku, no potom inkasovali jeden gól za druhým. Na 2:0 zvýšil Paťo Vrablec a potom sa predháňali v góloch Ivan Ravas a Kadlíček. Obaja v zápase zaznamenali hetrik. Výsledok mohol byť ešte výraznejší, no v 80. min. Marek Blanárik nepremenil pokutový kop. Čestný úspech hostí dal v 74. min. Adam Golik, ktorým znižoval na 4:1.

Sobotište – Kúty 2:3, predohrali.

Voľno – Hlboké.

.

Hádzaná: Záhoráci body z Topoľčian nepriviezli

Záhoráci dokázali zmazať sedemgólové manko v Topoľčanoch, ale nezvládli záver zápasu a nakoniec body…