V sobotu (2.7.) sa na štadióne FK Senica hralo finálové stretnutie 3. ročníka Sportika Cupu, v ktorom sa stretli Tatran Jablonica a TJ Kopčany.

Na Mária Galbu si hráči Kopčian dávali veľký pozor. Bránia ho zľava Marian Švrček, Richard Neuročný a v súboji Jakub Zubalík.

Jablonica sa do finále dostala cez Osuské (2:0), Sobotište (2:0) a Kúty (2:1). Kopčany mali v 1. kole voľno, potom zdolali Mor. Sv. Ján 5:1 a v semifinále súpera najťažšieho. Víťaza predchádzajúcich dvoch ročníkov Rybky 2:0 dokonca na ich ihrisku.

Za mierneho favorita sa považovala Jablonica, čerstvý majster oblasti, no úlohu papierového favorita nesplnila. Pritom mala už s finálovým zápasom skúsenosť, keď pred rokom nestačila v Skalici na Rybky (0:3).

Víťazné mužstvo TJ Kopčany

Tatran Jablonica – TJ Kopčany 1:4 (0:2)
Góly: 37., 45. T. Zabadal, 64. R. Neúročný, 90. J. Hrušecký – 77. D. Slovík.
Pred 350 divákmi rozhodoval Knap – Šturdík, Jablonický. Delegát Lukáš Juráň. ŽK 0:2 (Praženka, Hrušecký).
Jablonica: S. Sloboda – R. Peterka, K. Koníček, P. Mihalcsak, T. Jenčík, M. Galba, J. Predmeský, J. Štefanka, T. Slovík, E. Hečko, D. Slovík (L. Pátek, P. Januška, P. Masaryk, V. Jánošík), tréner Mário Búran.
Kopčany: M. Vaculka – J. Blažek, A. Veselý, M. Švrček, O. Zabadal, M. Vach, M. Ivan, R. Neúročný, D. Kozány, J. Zubalík, J. Hrušecký (M. Lorenc, A. Praženka, A. Tomele, M. Hlúpik), tréner Ján Tolla.

 

Obidve mužstvá sa snažili o útočný spôsob hry, viac to vychádzalo hráčom Kopčian. V prvej šance sa ocitol už v 3. min. kapitán Jablonice Mário Galba, no dostal sa zo streleckého uhla a brankár Vaculka poľahky vyrazil na roh. V 11. min. pekne pálil Hrušecký, brankár vyrazil na roh a po jeho rozoraní spálil skvelú šancu Veselý. Po polhodine hry pekný krížny pas Galbu našiel Tomáša Slovíka, no ani on súperovho brankára neprekonal. V 34. min. sa v šanci ocitol Neúročný, no v poslednej chvíli gólu zabránil Štefanka. V 35. min. sa bez súperovho zavinenia zranil stopér Jablonice Koníček, čo bolo citeľné oslabenie obranných radov a o chvíľu sa to prejavilo aj na skóre. V 37. min. zbytočne prišiel o loptu Mihalcsak a Ondrej Zabadal pravou nohou vymietol ľavý vinkel – 0:1. V 41. min. mohlo byť vyrovnané. Štefánkov center sa odrazil k Predmeskému a po jeho strele pod brvno sa vyznamenal Vaculka. Už v nadstavenom čase prvého polčasu sa v šestnástke dostal k lopte opäť Ondrej Zabadal a trafil presne do rovnakého miesta ako pri prvom góle. Tentoraz ľavou nohou – 0:2.

Finalista Tatran Jablonica

Ján Tolla, tréner víťazného mužstva: „Tento zápas bol z nášho pohľadu vrcholom sezóny 2021/22 a pre jeho úspech sme urobili maximum. Na svojich hráčov som nesmierne hrdý, až pyšný, že to takto zvládli. Je to historický úspech futbalu v Kopčanoch v jeho novodobej histórii. Chcel pogratulovať súperovi k zisku titulu majstra oblasti a zároveň sa mu aj touto cestou ospravedlniť, že sme v Jablonici k majstrovskému stretnutiu nenastúpili.“

Mário Búran, tréner Jablonice: „V prvom rade gratulujem súperovi k zisku Sportika Cupu. Mojim hráčom nejde uprieť snaha, no po ťažkej a dlhej sezóne nám  z naháňania prvého miesta v súťaži už chýbali fyzické aj mentálne sily. Urobili príliš veľa individuálnych chýb, ktoré súper potrestal a zaslúžene vyhral. Napriek tejto prehre sme v Jablonici so sezónou spokojný a chlapcom za ňu v mene TJ Tatran treba poďakovať.“

Tulaj december 2023

V polčasovej prestávke predstavitelia ObFZ Senica odovzdali pohár dorastencom OFK Rohov za víťazstvo v dlhodobej súťaži 6. liga U19.

Dorast OFK Rohov

V druhom polčase bolo desať hluchých minút, no potom sa so šancami roztrhlo vrece. V 56. min. po prihrávke Galbu nedal Pátek, o minútu po krásnej prihrávke Maroša Švrčka odmietol hetrik Zabadal. O ďalšiu minútu sa v šanci ocitol skvele hrajúci Švrček, no ani on, ani z protiútoku Januška nemali presnú mušku. V 64. min. sa už skóre menilo, keď z trestného kopu krásne trafil Ríšo Neúročný – 0:3. Zdalo sa byť rozhodnuté, no tréner hostí Mário Búran neustále burcoval svojich hráčov, ktorí v poslednej štvrťhodinke mali silný nápor. Galbova strela do protipohybu brankára si cestu do siete ešte nenašla, no v 77. min. symbolicky hráč s číslom 77 Dominik Slovík využil zaváhanie obrany súpera a nechytateľne pod brvno znížil na 1:3. V 83. min. v najväčšej šanci zápasu zaváhal D. Slovík, keď ostal na päťke úplne voľný, no jeho hlavička išla nad bránu. Táto nevyužitá šanca zrazila hráčov Jablonice úplne na kolená. V 90. min. keď už útočil aj brankár Sloboda, trafil takmer z polovice ihriska Juraj Hrušecký opustenú bránu – 1:4.

Výška skóre je pre Jablonicu možno krutá, no víťazstvo Kopčian absolútne zaslúžené.

Po zápase odovzdali víťazné poháre predstavitelia ObFZ Senica, predseda Peter Koprla, predseda ŠTK Ján Cigánek a predstaviteľ Sportiky Roman Markech.


.

INAT Rezanie laserom