Polícia v Trnavskom kraji zaznamenala od januára do konca júna celkovo 649 dopravných nehôd, čo je o 21 viac ako v 1. polroku 2021. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Zlatica Antalová.

ilustračné foto, nehoda Holíč

Najčastejšie došlo k zrážkam medzi 12.00 a 16.00 h. “V tomto čase došlo aj k piatim nehodám, pri ktorých prišlo o život sedem osôb. Takmer štvrtina nehôd (170) sa stala v okrese Trnava. Naopak, najmenej (47) ich evidujeme v okrese Skalica,” uviedla Antalová.

Na cestách Trnavského kraja podľahlo svojim zraneniam pri 16 nehodách celkom 19 osôb, z ktorých boli štyria chodci, cyklista a jazdec na elektrickej kolobežke. Najčastejšou príčinou tragických nehôd bolo pri vodičoch porušenie ich povinností a nesprávny spôsob jazdy. Vo všetkých prípadoch zrazených chodcov spravili chybu práve oni.

Ťažké zranenia utrpelo 36 osôb a ľahko sa pri nehodách zranilo 307 (+52) osôb. “S účasťou chodca evidujeme 32 dopravných nehôd, z ktorých 13 boli zrážky na priechode pre chodcov. Vinníkmi nehôd boli chodci v 11 prípadoch, z ktorých dvaja boli deti. Cyklisti a kolobežkári zavinili 27 nehôd, z ktorých piati ešte nemali 18 rokov,” doplnila krajská policajná hovorkyňa.

Vodiči spôsobili 75 dopravných nehôd pod vplyvom alkoholu. “Je to o 11 menej ako za rovnaké obdobie minulého roku. Pri týchto nehodách sa zranilo 26 ľudí. Na železničných priecestiach evidujeme dve nehody, obe skončili s ľahkými zraneniami,” informovala Antalová.


.

Labková patrola