TJ Chvojničan Radošovce organizoval počas uplynulého víkendu 22. ročník futbalového Chvojnického pohára.

Najlepší v Radošovciach. Zľava Lukáš Sloboda, Radovan Drgon, domáci kapitán Jozef Ivánek, kapitán víťazov Michal Gregúrek, kapitán P. Močidlian Dávid Krchňavý, Richard Kopeček. Dole s putovným pohárom Miro Sprušanský.

Z pôvodného tradičného kvarteta však ostali iba tri družstvá, nakoľko Oreské malo problémy so zložením kádra a do Radošoviec nepricestovalo. Organizátori boli tak prinútení zmeniť systém turnaja a mužstvá hrali každý s každým 2 x 35 minút. Turnaj rozhodovali Vlado Vlk a Ján Lapoš.

1.zápas: Radošovce – Dubovce 0:4 (0:2)
Góly: R. Drgon 2, R. Mišík, S. Milota.

Po vyrovnanom úvode zápasu sa postupne začali presadzovať hráči hostí a ešte do prestávky získali dvojgólové vedenie, keď po vedúcom góle René Mišíka zvýšil na polčasových 0:2 Samo Milota. Po prestávke sa ako „nevďačník“ prejavil domáci odchovanec Rado Drgon, ktorý dvomi gólmi uzavrel na konečných 0:4.

2. zápas: Pop. Močidľany – Dubovce 0:4 (0:1)
Góly: R. Drgon 2, F. Vanek, S. Milota.

Hráči Duboviec sa ťažšie rozbiehali, nakoľko mali v nohách predchádzajúce stretnutie, no po vedúcom góle Fredyho Vaneka ovládli zápas a súpera poslali do kabín s rovnakým výsledkom ako v prvom zápase, keď ďalšie góly dali (aj v rovnakom poradí) Samo Milota a dvakrát Rado Drgon, ktorý si tak vystrieľal pohár pre najlepšieho kanoniera turnaja. Dubovce s predstihom obhájili minuloročné prvenstvo

Plocha draka Knihy.Zahori

3. zápas: Radošovce – Pop. Močidľany 3:1 (0:0)
Góly: O. Chrenka, D. Kudláč, M. Petrovič – J. Starý.

Prvý polčas bol obojstranne slabý, no po prestávke sa bolo na čo pozerať. Prvú šancu mal hosťujúci Jakub Starý, no zo samostatného úniku Bulku v domácej bráne neprekonal. Potom už dominovali domáci. Dvakrát Gavorník a raz Jozef Ivánek nevyužili tutovky, no v 43. min. L. Sloboda „nabil“ Ondrovi Chrenkovi a ten z 22 m trafil ideálne – 1:0. Vyrovnať mohol Tokoš, no z vnútra päťky hlavou netrafil bránu. Z protiútoku obrana hostí nestačila na D. Kudláča a ten poľahky obstrelil brankár na 2:0. Silnú päťminútovku domácich zakončil v 48. min. tretím gólom Mišo Petrovič – 3:0. Prianie fanúšikov, aby aj tretí zápas skončil 4:0 sa nenaplnilo. Štvrtý gól síce padol, no do domácej bránky. Skóre na 3:1 uzavrel Jakub Starý a o chvíľu mohol pridať aj kontaktný gól, no v ďalšej šanci neuspel.

NAJLEPŠÍ: hráč Lukáš Sloboda (Radošovce), brankár Richard Kopeček (P. Močidľany), strelec Rado Drgon (Dubovce) 4 góly.