V nedeľňajšom stretnutí 1. kola futbalovej Fortuna ligy nestačil nováčik MFK Skalica na MFK Ružomberok. S úradujúcim vicemajstrom prehrali zverenci Juraja Jarábka pred vlastným publikom 0:2.

foto mfkskalica.sk

Hostia si už v úvodnej 45-minútovke vypracovali dvojgólový náskok, pričom do kariet im zahralo aj vylúčenie obrancu Petra Čögleya z 23. minúty. Liptáci sa na Záhorí naladili na úvodný duel 2. predkola Európskej konferenčnej ligy, v ktorom vo štvrtok o 18.30 h privítajú FC Riga z Lotyšska.

Fortuna liga – 1. kolo: MFK Skalica – MFK Ružomberok 0:2 (0:2)

Góly: 20. Madleňák, 42. Regáli
ŽK: Vlasko, Blažek, Fábry (všetci Skalica)
ČK: 23. Čögley (Skalica)
Rozhodovali: Glova – Straka, Kmec
Divákov: 2026

Skalica: Junas – Čögley, Blažek, Rudzan, Václav (46. Fábry) – Nagy, Hollý – Baumgartner (31. Potoma), Vlasko (46. Černek), Yao (80. Brigant) – Šebesta (46. Haša)

Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Mojžiš, Malý, Madleňák – Luterán, Kochan – Tučný (62. Gerec), Lichý (62. Domonkos), Regáli (72. Morong) – Bobček (72. Kelemen)