V Rovensku sa počas uplynulého víkendu konal 1. ročník futbalového turnaja starých pánov, ako spomienka na Slávu Ňukoviča.

Najlepší – zľava Martin Surový, kapitán Amfory Daniel Španka, kapitán Old Stars Marián Nemec, jeho zástupca Libor Jankovský, Jozef Kolibecký, kapitán Rovenska Stanislav Surový a Milan Dolník.

Stanislav Ňukovič (1951 – 2017), bol bývalý vynikajúci futbalista i brankár Rovenska, po skončení aktívnej činnosti sa nechcel s futbalom rozlúčiť a tak si urobil rozhodcovské skúšky a dlhé roky pôsobil ako rozhodca v súťažiach ObFZ Senica i ZsFZ. Jeho veľkou záľubou bol aj bicykel. Stretnúť ste ho na ňom mohli aj mnoho kilometrov jeho Rovenska.

Na turnaji hrali tri mužstvá každý s každým a súčasťou športového odpoludnia bola aj súťaž v kopaní jedenástok. Zápasy sa v horúcom počasí hrali 2 x 25 minút, rozhodovali Pavol Mráz, Miroslav Šefčík a Peter Rusinko.

Prítomných v areály futbalového štadióna v Rovensku privítal predseda klubu Marián Rehuš a tiež sa im s vďakou prihovoril syn Slávu Ňukoviča Rastislav.

VÝSLEDKY
Rovensko – Amfora Čáčov 2:4 (1:1)
Góly: Ľ. Vašica, M. Surový (11) – M. Kling 2, R. Ondrovič, M. Dolník.

Po nerozhodnom prvom polčase ušla Amfora až na 1:4, domáci korigovali v závere z penalty.

Amfora Čáčov – Old Stars Záhorie 2:2 (0:1)
Góly: M. Dolník, B. Hanák – M. Búzek 2.

Old Stars dvakrát vyhrával, no Amfora zakaždým vyrovnala a uchovala si šancu na víťazstvo v turnaji.

Rovensko – Old Stars Záhorie 2:5 (1:2)
Góly: M. Surový 2 (2. z 11) – Prelec 2, A. Krchňavý, B. Ravas, P. Kudláč.

Old Stars neustále vyhrával. Zaujímavá situácia nastala pár minút pred koncom, kedy Martin Surový znížil z nepopierateľnej penalty na 2:4. Týmto gólom si nielen zabezpečil pohár pre najlepšieho strelca turnaja, ale navodil situáciu, že dve mužstvá mali navlas rovnaké štatistiky. Našťastie (pre organizátorov) v závere Peťo Kudláč rozlúskol turnajovú tajničku, zvýšil vedenie svojho mužstva na 2:5 a zabezpečil pre Old Stars víťazstvo na tomto peknom podujatí, ktorému želáme dlhoročné pokračovanie.

Konečné poradie: 1. Old Stars Záhorie, 4 body (7:4), 2. Amfora Čáčov, 4 b. (6:4), 3. Rovensko, 0 b. (4:9).

Najlepší – brankár: Jozef Kolibecký, hráč: Milan Dolník, strelec: Martin Surový, 3 góly.

Jedenástky: 1. Martin Surový, 2. Peter Bederka, 3. Martin Žák.

Po skončení turnaja nasledovala voľná zábava, hral Vlado Daniš band.