Futbaloví fanúšikovia sa dočkali. Počas uplynulého víkendu sa začali majstrovské súťaže riadené ObFZ Senica.

Moravský Svätý Ján – Rohov 1:0, Foto JR Photo – Jozef Rusňák

Po reorganizácii v súťažiach ZsFZ sa budú po novom označovať ako 7., 8. a 9. liga. Funkcionárom, trénerom, hráčom i fanúšikom prajeme veľa radosti, športového vyžitia a odreagovania sa pri tejto najpopulárnejšej svetovej hre.

ObFZ Senica MO 7. liga 1. kolo

Lakšárska N. Ves – Cerová 2:3 (2:3), 17. T. Velický, 22. M. Tománek – 4. A. Zuzkovič, 12. M. Vlček, 32. T. Raček, r. Vlk, Blaha, Knap.

V Lakšároch boli hody a domáci si stratu bodov nechceli pripustiť. Na kvalitne pripravenom trávniku videla pekná návšteva už do polčasu 5 gólov. Viac však v sieti domácich. Aktívnejší boli domáci, Cerová sa sústredila najmä na kvalitnú defenzívu a po zisku lopty podnikala nebezpečné protiútoky. Pri nich domáci nenašli recept na hosťujúceho Královiča, po ktorého dvoch akciách viedla Cerová už v 12. min. o dva góly, keď v 4. min. otvoril skóre Aďo Zuzkovič a v 12. min. pridal druhý gól Maťo Vlček – 0:2. Lenže aj Lakšáre majú svoju kvalitu a v priebehu piatich minút vyrovnali. V 17. min. priamo z roku prekvapil Uhrínka v bráne hostí Tomáš Velický a v 22. min. peknou strelou vyrovnal Maťo Tománek – 2:2. Po polhodine hry si Královič pripísal aj tretiu asistenciu, keď po jeho rohu sa hlavou presadil Tomáš Ráček a  poslal hostí opäť do vedenia – 2:3. V druhom polčase hostia umne bránili a opäť podnikali nebezpečné protiútoky. Domáci brankár výborne zakročil oproti Badáňovi a niekoľko krát aj Královičovi. V samom závere vrhli domáci všetko do útoku, obrana Cerovej však odolala a hostia si tak odviezli cenné body od kvalitného súpera.

Radošovce – Sobotište 2:1 (1:2), 11., 88. L. Sloboda, 67. O. Chrenka – 16. T. Vizváry, 33., 52. 90. M. Tomeček, 63. R. Kubina, r. Štora, Babic.

Domáci avizovali útok na prvé tri body v ročník a po úvodnom góle Lukáša Slobodu to vyzeralo pre nich nádejné. Lenže z vedenia sa dlho neradovali. Už v 16. min. Tomáš Vizváry vyrovnal a v 33. min. navrátilec z Rakúska Miro Tomeček sa postaral o obrat v skóre – 1:2. Do prestávky už diváci ďalší gól nevideli. V druhom polčase ušli hostia až na 1:4 po góloch Kubinu a Tomečka. Domáci však bojovali, Chrenka znížil a v 88. min. dal Sloboda kontaktný gól na 3:4. Radošovce vrhli všetko do útoku, no v poslednej minúte uzavrel svoj hetrik Miro Tomeček na konečných 3:5.

Dubovce – Štefanov 3:1 (1:1), 17. F. Vanek, 81. (11), 89. R. Drgon – 23. J. Beňa, r. Dzindzík, Polakovič.

Domáci majú dobrú streleckú formu. Na Chvojnickom pohári nastrieľali v dvoch zápasoch 8 gólov a ďaleko od tejto normy neboli ani v súboji so Štefanovom. Vedenia sa ujali gólom Fredyho Vaňka, no už o šesť minút Jakub Beňa vyrovnal na 1:1 a tak skončil aj prvý polčas. Dubovce po prestávke mali prevahu, no gólov sa dočkali až v záverečnej desaťminútovke. V 81. min. pokutový kop za faul premenil Rado Drgon a ten istý hráč svojim druhým gólom uzavrel na konečných 3:1.

Petrova Ves – Pop. Močidlany 8:2 (3:1), 10. J. Dvořák, 37., 59. F. Lánik, 39., 86., 89. R. Buček, 62. M. Matula, 78. Martin Mihálik – 11. T. Kopálek, 82. J. Starý, r. Škrinár.

Nováčik začal ako z veľkej knihy a už v 10. min. ho dotal do vedenia Jaro Dvořák, posila z Gbelov. Keď o minútu Kopálek vyrovnal, zdalo sa že to bude vyrovnaný zápas. Nebol. Domáci piatimi gólmi v rade ušli až na 6:1, gólové šance si vytvárali ako na bežiacom páse a hostia môžu byť radi, že neodišli s dvojcifernou nakladačkou.

Mor. Sv. Ján – Rohov 1:0 (0:0), 70. vlastný (A. Krbica), r. Knap, Lapoš.

TJ Slavoj Moravský Svätý Ján – Rohov 1:0, Foto JR Photo – Jozef Rusňák

Zaujímavý zápas musel nakoniec rozhodnúť vlastný gól. Postaral sa o to v 70. min. Adrián Krbica, ktorý vlastnému brankárovi Lukymu Gregušovi nedal šancu – 1:0.

Voľno – Oreské.

ObFZ Senica MO 8. liga 1. kolo

Vrádište – Letničie 1:4 (0:2), 69. P. Rybár – 21. P. Polák 44. J. Škápik, 53. L. Daniel, 74. P. Kuček, r. Štora, Babic.

Vrádište prejavilo nováčikovský elán, no kvalita bola predsa len na strane hostí, ktorí už do prestávky získali dvojgólové vedenie. Ich prvý gól strelil v 21. min. Peťo Polák a tesne pred odchodom do šatní zvýšil na polčasových 0:2 Jerguš Škápik. Chvíľu po prestávke už bolo 0:3 po góle Lukáša Daniela. Iskričku nádeje vykresal pre domácich v 69. min. Peťo Rybár gólom na 1:3, no už o 5 minút ju zahasil Paťo Kuček, ktorý uzavrel gólový účet stretnutia na 1:4. Snaha domácich však bola sympatická.

Hradište – Rovensko 4:0 (1:0), 27. T. Sadloň, 50. R. Baránek, 79., 85. R. Zríni, r. Polakovič, Daniš.

Hradište potvrdilo úlohu favorita. V nadstavbe uplynulého ročníka hralo v kvalitnej prvej štvorke, čo sa v tomto zápase aj prejavilo. Domáci mali stálu prevahu a do prestávky jednu z viacerých príležitostí využil Tomáš Sadloň – 1:0. Keď hneď po prestávke pridal Rado Baránek druhý gól domácich, hosťom akoby došli sily a v záverečnej desaťminútovky dvomi gólmi uzavrel na konečných 4:0 Ríšo Zríni.

Š. Humence – Kunov 0:1 (0:0), 86. J. Belohlávek (11), r. Blaha.

Zaujímavý zápas smeroval do bezgólového konca, keď v 86. min. po zákroku na J. Buriana nariadil rozhodca pokutový kop a z neho dal Juraj Belohlávek víťazný gól Kunova. Zápasu by viac svedčala deľba bodov.

Bor. Sv. Jur – Smolinské 1:5 (0:2), 89. S. Kopiar – 33. S. Maderič, 36., 77., 86. T. Polák, 60. T. Biháry, r. Hušek.

V Borskom Jure nič nového. So súperom vydržali držať krok iba pol hodinky. Potom sa rozbehol gólový uragán Smolinského, ktorému „velil“ hetrikom Tomáš Polák, ktorý tam prestúpil práve z Jura. Domáci dali v samom závere aspoň čestný úspech Sebom Kopiarom.

Sekule – Smrdáky 3:4 (1:0), 11., 61. E. Húšťava, 64. V. Volouch – 51. F. Pagáč, 71. R. Škojec, 72. J. Pagáč, 83. S. Chocholáček, r. Vlk.

Domáci prehajdákali dvojgólový náskok, keď v 64. min. vyhrávali ešte 3:1. Hostia v závere v priebehu desiatich minút strelili tri góly a tak domácim ostali len „oči pre plač.“

Koválov – Unín 2:3 (1:2), 21., 67. P. Tokoš – 20. P. Klein, 37. M. Krempa, 75. E. Hoferka, r. Michalička. ČK 0:1 (82. M. Šedivý).

Hostia v zápase neustále vyhrávali. V domácom mužstve bol nebezpečný iba Peťo Tokoš, ktorý stačil dvakrát odpovedať na góly Kleina a Krempu. No keď v 75. min. poslal hostí Hoferka tretíkrát do vedenia, domáci už vyrovnať nestačili napriek tomu, že od 82. min. mali početnú výhodu po vylúčená Martina Šedivého.

ObFZ Senica MO 9. liga 1. kolo

Podbranč – Dojč 3:1 (1:1), 22. F. Kotlár, 52., 59. J. Palkovič – 6. R. Klena, r. Dzindzík, Hušek.

Rýchly gól Klenu dostal hostí do vedenia, no na viac sa v zápase už nezmohli. Ešte v prvom polčase vyrovnal Kotlár a po prestávke dva góly Palkoviča zaistili Podbranču tri body.

Macek Knihy.Zahori

Trnovec – Osuské 3:3 (1:1), 32., 70. R. Uher, 64. P. Sobota – 10. D. Peterka, 54., 77. B. Kolenyak, r. Lapoš, Škrinár.

Každý chvíľku ťahal pílku. Hostia dvakrát v zápase vyhrávali, no domáci otočili a až v záverečnej štvrťhodinke aspoň bod pre Osuské zachránil dvojgólový Beno Kolenyak.

Bukovec – Prietrž 1:3 (1:1), 31. J. Matejovič – 44. R. Sedláček, 72. J. Jastráb, 83. R. Jarolín, r. Švancara.

Prietrž v susedskom derby otočila nepriaznivý stav. Domáci po góle Matejoviča vyhrávali 1:0, potom však hostia tromi gólmi dokonali obrat a získali tri body.

Chropov – Chvojnica 1:2 (1:1), 37. O. Černek – 43., 81. M. Černek, r. Daniš.

Strelecký súboj menovcov Černekovcov vyznel pre hosťujúceho Martina. Domáci Oliver síce skóroval ako prvý, no gólom do šatne Martin vyrovnal a v závere zápasu strelil aj víťazný gól hostí.