Zdá sa, že predsezónne vyhlásenia z Petrovej Vsi, že chcú atakovať priečky na horných poschodiach tabuľky, neboli len tak slovami do vetra.

Foto zo zápasu Kunov – Letničie. S loptou strelec dvoch gólov domácich Juraj Belohlávek.

Majstrovstvá ObFZ Senica
ObFZ Senica MO 7. liga 2. kolo

Po úvodnom výprasku Popudínskym Močidľanom v 1. kole (8:2), si tentoraz skóre vylepšili pod Korlátkom, kde domácej Cerovej pripravili prehru rozdielom triedy. Radošovce takmer prišli v Močidľanoch o trojgólový náskok, Sobotište rozbilo Jáňanov. Najvyrovnanejší zápas prinieslo Chvojnické derby v Dubovciach.

Cerová – Petrova Ves 0:4 (0:2), 29. Michal Mihálik, 39. F. Lánik, 79. P. Dvorský (11), 85. P. Goga, r. Štora, Thao.

Petrovka boli po celý zápas lepším mužstvom a zaslúžene vysoko vyhrali. V záverečnej štvrťhodine 1. polčasu si vypracovali dvojgólový náskok po góloch Miša Mihálika a Filipa Lánika. Aj po prestávke bola iniciatíva na ich kopačkách, no góly prišli až v záverečnej desaťminútovke. Po faule premenil nariadený pokutový kop Peter Dvorský a na konečných 0:4 zvýšil Peter Goga.

Pop. Močidlany – Radošovce 3:5 (2:4), 1. T. Kopálek, 40. (11), 57. J. Starý – 6. M. Zimka, 17., 29. E. Vávra, 30. P. Kubina, 90. M. Petrovič, r. Vlk, Blaha, Tubl.

Hostia boli od začiatku lepším mužstvom, napriek tomu, že už od 1. min. prehrávali po góle Kopálka 1:0. V priebehu 24 minút však prekonali Kopečka v domácej bráne a ušli súperovi na 1:4. Svoje vedenie však takmer nezvládli. Až príliš sa uspokojili a takmer na to doplatili. Močidľany bolovali a v závere polčasu Jakub Starý znížil z pokutového kopu na 2:4. Po prestávke v 57. min. opäť Starý dal kontaktný gól na 3:4 a o ďalších päť minút mohol dokonca vyrovnať, no druhý pokutový kop nepremenil. Domácich tento moment zaskočil, čo využili hostia na poistný gól, ktorý dal v poslednej minúte Mišo Petrovič – 3:5.

Sobotište – Mor. Sv. Ján 5:0 (3:0), 26. M. Hecht, 32. A. Kúdela, 39. M. Tomeček, 64. T. Vizváry, 68. R. Tomeček, r. Otočka, Michalička.

Trinásť minút stačilo domácim, aby od 26. do 39. min. nasúkali súperovi tri góly a definitívne zlomili jeho odpor. Skóre zápasu otvoril Mišo Hecht, druhý gól pridal Adam Kúdela a kanonier Miro Tomeček uzatváral na polčasových 3:0. Po prestávke sa tempo hry zvoľnilo, loptu mali stále viac pod svojou kontrolou a v priebehu štyroch minút pridali ďalšie dva góly zásluhou Tomáša Vizváryho a Rada Tomečka.

Štefanov – Rohov 3:0 (2:0), 17. M. Valla, 24. R. Hlavenka, 67. M. Matula, r. Štora, Otočka, Thao.

V Štefanove dosiahli domáci futbalisti prvé tohtosezónne víťazstvo a naprosto zaslúžene. Z tlaku vyťažili dva góly už v prvej polhodine hry zásluhou Mariána Vallu a Romana Hlavenku, ktorým predchádzali zvládnuté štandartné situácie. Hostia sa po prestávke chceli pokúsiť o zvrat, no domáci im nič nedovolili. Naopak, v 67. min. Maťo Matula uzavrel na konečných 3:0.

Dubovce – Oreské 2:1 (1:1), 35. O. Rybnikár, 61. R. Balážik – 37. P. Mikuš, r. Dzindzík, Polakovič.

V Chvojnickom derby sa hral vyrovnaný futbal. Prvý sa presadili domáci futbalisti, keď v 35. min. prekonal Štefku v bráne hostí Ondro Tybnikár. Lenže o dve minúty kapituloval aj domáci Pekar a tak sa začínalo odznovu. Úspešným strelcom bol Pavol Mikuš – 1:1. Obidve mužstvá sa snažili o strhnutie víťazstva na svoju stranu. Podarilo sa to napokon domácim, keď v 61. min. dal rozhodujúci gól Rišo Balážik – 2:1.

Voľno – Lakšárska N. Ves.

ObFZ Senica MO 8. liga 2. kolo

Smrdáky – Hradište 1:3 (1:1), 31. M. Škoda – 11., 77. M. Hlavatý, 45. J. Kršteník,

1. Škrinár, Lapoš, Matúš.

Hostia začali aktívnejšie a z viacerých vypracovaných šancí sa ujali v 11. min. vedenia gólom Mira Hlavatého. Smrdáky pridali a po polhodine hry mohli vyrovnať, no Michal Škoda nepremenil nariadený pokutový kop, keď napodobnil Slovanistu Kucku. O minútu však svoje zaváhanie napravil, keď v 31. min. vyrovnal na 1:1. Hostia však boli aj naďalej aktívnejší a tesne pred odchodom do kabín ich dostal opäť do vedenia Jozef Kršteník – 1:2. Po zmene strán sa Hradište zameralo na udržanie svojho najtesnejšieho vedenia, hostia kontrolovali priebeh stretnutia a Hlavatý svojim druhým gólom uzavrel strelecký účet na 1:3. Domáci si vážnejšiu šancu nevypracovali, hostia berú body zaslúžene.

Kunov – Letničie 3:2 (1:1), 41., 62. J. Belohlávek, 89. F. Vizváry – 15. vlastný (R. Morávek), 81. M. Konečnýi (11), r. Polakovič, Dzindzík.

V Kunove sa hral zaujímavý futbal. Spočiatku boli iniciatívnejší hostia a aj sa ujali vedenia v15. min., keď po ich peknej kombinačnej akcii prekonal Barteka v domácej bráne vlastencom Robo Morávek 0:1. O chvíľu po rohu zakončoval Lukáš Daniel a Bartek vytiahol zázračný zákrok. Domáci pohrozili prvýkrát takisto po rohu v 27. min., keď nadýchaný Mackov center Vizváry z päťky hlavičkoval vedľa. Rado Burian dvakrát mieril na rugbyové bránky, strely L. Daniela a Konečného boli nebezpečnejšie, no takisto sa nezmestili medzi žrde. Vizváry nedal ani zo svojej šance, no v 41. min. už domáci vyrovnali Jurajom Belohlávkom na polčasových 1:1. Hostia sa domáhali faulu, no HR bol neoblomný. Po prestávke hráčom Letničia akoby odišli sily a hralo sa viac na ich polovici. V 62. min. unikol po ľavej strane Belohlávek, štvorice brániacich hráčov mu len asistovala a on prepálil brankárove rukavice – 2:1. Hostia v závere ožili, v 81. min. hrajúci tréner Mišo Konečný premenil pokutový kop na 2:2 a zdalo sa, že sa budú body deliť. V 89. min. však brankár Vanek neudržal strelu R. Buriana a Filip Vizváry poľahky zasunul do prázdnej brány – 3:2.

Unín – Vrádište 3:0 (1:0), 45. M. Uher, 58. P. Klein, 87. P. Rehák, r. Škrinár, Lapoš.

Nováčik pozornou obrannou hrou trápil favorita celý prvý polčas. Až gólom do šatne ho načal Mišo Uher – 1:0. Gól domácim pomohol, po prestávke sa upokojili a po hodine hry zvýšil Paľo Klein na 2:0. Skóre zápasu na konečných 3:0 uzavrel tri minúty pred koncom Peťo Rehák.

Rovensko – Koválov 1:0 (0:0), 60. M. Jamriška, r. Daniš.

Prvý gól Rovenska v sezóne zaznamenal po prestávke Mišo Jamriška a ten zabezpečil domácim prvé víťazstvo a tri body v ročníku.

Smolinské – Sekule 2:0 (1:0), 30., 78. Tomáš Polák, r. Hušek.

V zaujímavom zápase si mužstvá vypracovali niekoľko dobrých streleckých príležitostí. Strelci sa však v zápase nevyznamenali. Až na jedného. Kto iný ako Tomáš Capák Polák by mal svojimi gólmi zabezpečiť domácim výhru. Aj tentoraz potvrdil svoje kanonierske schopnosti, v každom polčase jedenkrát prekonal súperovho brankára a pomohol Smolinskému k víťazstvu 2:0.

Š. Humence – Bor. Sv. Jur 3:0 kont. Hostia zápas popredu vzdali, keďže sa nezišli v dostatočnom počte.

Macek Knihy.Zahori

ObFZ Senica MO 9. liga 2. kolo

Chropov – Trnovec 3:1 (2:0), 21. A. Chorvát, 34. T. Petri, 76. O. Černek – 74. vlastný (A. Chorvát), r. Vlk.

Súboj dvoch mužstiev, ktoré sa v prvom kole netešili z troch bodov, hoci obe hrali na domácom trávniku. Domáci doma nečakane podľahli Chvojnici a druhé domáce zaváhanie si už dovoliť nemohli. Rozhodujúci náskok získali už do polčasu. V poslednej štvrťhodinke Andrej Chorvát trafil aj druhýkrát, tentoraz do vlastnej siete a vykresal hosťom iskierku nádeje. Tú však už o dve minúty zhasol Oliver Černek gólom na konečných 3:1.

Dojč – Bukovec 3:1 (1:1), 28. R. Klena, 72. D. Evják, 79. R. Búzek – 26. J. Matejovič, r. Kahúň, Daniš.

Hostia sa síce ujali vedenia Matejovičom, no už o dve minúty vyrovnal Klena a po prestávke naklonil misky váh na stranu domácich Evják – 2:1. Gólovú poistku pridal v 79. min. nestarnúci Robo Búzek – 3:1.

Chvojnica – Prietrž 1:1 (0:1), 90. J. Černek – 2. A. Mikulka, r. Švancara.

Na Chvojnici padali góly na začiatku a na konci zápasu. V 2. min. dostal hostí do vedenia Adam Mikulka a stav 0:1 vydržal až do samého záveru. Keď už si hostia balili tri body, v nadstavenom čase vyrovnal Jakub Černek na konečných 1:1.

Osuské – Podbranč 2:1 (1:1), 21. B. Kolenyak, 56. I. Černek – 64. A. Buček, r. Kahúň.