Ťažiskové podujatie kultúrneho leta v Senici bude Senické senobranie. Organizuje ho mesto Senica a uskutoční sa 20. augusta. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová.

“Senobranie má bohatý hudobný i sprievodný kultúrny program, pri ktorom myslíme predovšetkým na rodiny s deťmi. Popoludňajšie pásmo pre detských návštevníkov odštartuje o 13.00 h interaktívne divadlo Mici a Mňau, na ktoré o 14.00 h nadviaže rozprávka s pesničkami o kozliatkach a vlkovi v podaní hereckého klanu Kaprálikovcov,” uviedla Moravcová.

.

Remeselníci predstavia vo svojich stánkoch pôvodné slovenské remeslá na Sadovej ulici. “Budú medzi nimi medovnikári, rezbári, cukrovinkári, ale aj výrobcovia ručne zhotovených šperkov, mydiel, detských odevov a mnoho iných. Sprievodným programom bude detská farmzóna v mestskom parku,” doplnila hovorkyňa mesta.

  • Hlavný hudobný program sa začína na pódiu od 10:00.

“Obstarajú ho ľudové piesne v podaní dychových hudieb Magdalénka a Hradišťanka. Hlavným hudobným hosťom bude Adam Ďurica. Interpretov a skupiny budú pravidelne striedať ukážky zábavy i umenia, ako aj folklóru,” informovala hovorkyňa mesta.

Vstup na podujatie Senické senobranie je zdarma.


.

Trnavske.radio februar 2023