Až tri zápasy 3. kola vyhrali hosťujúce mužstvá. Postarali sa o to Dubovce, Cerová a Sobotište, ktoré tak využilo voľno Petrovej Vsi a vystriedalo ju na čele tabuľky.

Moravský Svätý Ján – Popudinské Močidlany 3:1, Foto: Jozef Rušňák

ObFZ Senica MO 7. liga 3. kolo
Z domácich mužstiev vyhral Moravský Svätý Ján a Oreské najmä zásluhou strelecky disponovaného Lukáša Pavlačku, autora všetkých piatich gólov domáceho mužstva.

Rohov – Sobotište 0:2 (0:1), 38. M. Hecht, 89. M. Tomeček, r. Vlk, Škrinár, Lapoš.

Zaslúžená víťazstvo hostí, ktorí boli po celý zápas lepším mužstvom pod režisérskou taktovkou Mareka Včelku. Hralo sa neustále na polovici domácich. Príležitosti Hechta a Tomečka gólmi neskončili a keď už hostia aj gól dali, pískal sa ofsajd. V 34. min. sa neujala tečovaná strela Včelku, no v 38. min. už hostia udreli, keď peknú kombináciu zakončil strelou do protipohybu brankára Mišo Hecht – 0:1. Druhý polčas mal rovnaký priebeh ako ten prvý. Hralo sa na polovici domácich, len do zakončenia sa už hostia dostávali menej. Až príchod striedajúceho Kubinu trošku oživil ich hru. Jeho strela išla nad bránku, po zákroku na neho si hostia pýtali penaltu a jeho center nestrážený Miro Tomeček v záklone hlavičkoval nad bránu. Tomeček sa však dočkal v poslednej minúte, keď využil zaváhanie domácej obrany a po samostatnom úniku bezpečne prekonal Greguša – 0:2.

Lakš. N. Ves – Dubovce 1:2 (0:1), 75. J. Cingel – 20. R. Drgon, 61. O. Stúpal, r. Otočka, Štora, Babic.

Dva zápasy doma, dve prehry. Neradostná bilancia Lakšáranov, ktorá ich v tabuľke pravdy radí na posledné miesto. Vedúci gól hostí dal v 20. min. ich kanonier Rado Drgon a tak skončil aj polčas – 0:1. Snaha domácich úspech nepriniesla a tak hostia trestali, keď po hodine hry zvýšil Ondro Stúpal na 0:2. Gól domácich prišiel v 75. min. zásluhou Jozefa Cingela, no vyrovnať sa im už nepodarilo, hoci niekoľko príležitostí na to mali.

Oreské – Štefanov 5:2 (2:1), 3., 44., 56., 58., 66. L. Pavlačka – 31., 73. P. Tomašovič, r. Knap, Babic.

Už v 3. min. začal svoje „One man show“ Lukáš Pavlačka, keď po prvýkrát prekonal svojho menovca Čelústku v bráne hostí. Napriek tomu boli hostia futbalovejším tímom a Paťo Tomašovič po polhodine hry zaslúžene vyrovnal na 1:1. Tesne pred odchodom do kabín zahrával štandardku Kaprálik a presná hlavička Pavlačku poslala domácich opäť do vedenia – 2:1. Gól do šatne ubral hosťom z elánu a po prestávke v priebehu desiatich minút trikrát inkasovali a zakaždým od toho istého hráča. Pavlačka čistým hetrikom (3 góly v jednom polčase bez prerušenia) zvýšil vedenie Oreského až na 5:1. V závere Tomašovič svojim druhým gólom už len korigoval z pokutového kopu na konečných 5:2.

Radošovce – Cerová 1:3 (0:2), 65. M. Petrovič – 8. A. Roman, 12., 82. T. Královič, r. Škrinár, Lapoš.

Cerová je mužstvom, ktorému sa zatiaľ viac darí na súperových ihriskách. Doma prehrala s Petr. Vsou, no z vonku po víťazstve v Lakšároch si priviezla tri body aj z Radošoviec. Prvú šancu však mali domáci, ktorí v 8. min. z trestného kopu trafili brvno, no z následného protiútoku inkasovali, keď Královičovu prihrávku zúžitkoval Aďo Roman – 0:1. Už o štyri minúty hostia navýšili svoj náskok, keď sa presadili najlepší hráč na ihrisku Timo Královič – 0:2. Po prestávke Radošovce zvýšili bojovnosť a späť do zápasu sa dostali v 65. min., keď zo skrumáže napálil loptu nechytatelne pod brvno Mišo Petrovič – 1:2. Snaha o vyrovnanie už na rozmočenom trávniku však úspech nepriniesla. Naopak, v 82. min. Královič po rýchlom brejku svojim druhým gólom uzavrel na konečných 1:3.

Mor. Sv. Ján – Pop. Močidľany 3:1 (2:0), 10. E. Zajíc, 35., 73. K. Bolf – 53. J. Starý, r. Dzindzík, Polakovič.

Močidľany body nezískali ani na tretí pokus a ostal im tak v rukách Černý Petr. Jáňania boli futbalovejší a už od 10. min. vyhrávali 1:0 gólom Erika Zajíca. Na polčasových 2:0 zvýšil Kevin Bolf. Snahu hostí o zvrat korunoval v 53. min. kontaktným gólom Jakub Starý, no na prvé body hostia nedočiahli. V 73. min. zvýšil na konečných 3:1 svojim druhým gólom Kevin Bolf.

Voľno – Petrova Ves

ObFZ Senica MO 8. liga 3. kolo
Zápas kola sa hral v Hradišti pod Vrátnom, kde sa stretli prvé dve mužstvá tabuľky. Úspešnejšie ho zvládli domáci futbalisti. V štyroch zápasoch padlo po 5 gólov, vo Vrádišti na to stačil len jeden polčas. Do druhého už Rovensko nenastúpilo. Nie často vídanú bezgólovú remízu videli v susednom derby v Koválove.

Hradište – Smolinské 3:2 (3:1), 19. M. Sadloň, 21. R. Baránek, 31. M. Futko – 45. T. Polák, 77. D. Celláry, r. Vlk, Knap, Polakovič.

V zápase dvoch mužstiev, ktoré doteraz nestratili ani bod a s rovnakými štatistikami boli lídrami tabuľky. Bol to súboj o 1. miesto, v ktorom boli nakoniec úspešnejší domáci. Po dvoch úspešne zvládnutých štandardných situáciách získali dvojgólové vedenia zásluhou gólov Martina Sadloňa a Rada Baránka. Po polhodine hry ich vedenie ešte prikrášlil Martin Furko gólom na 3:0. Až toto prebralo hostí. V poslednej minúte prvého polčasu znížil Tomáš Polák a v 77. min. dal Dominik Celláry kontaktný gól na 3:2. Viac však už hráči Smolinského nestihli a pripísali si prvú prehru v sezóne.

Kunov – Bor. Sv. Jur 5:0 (3:0), 9. (11), 79. J. Belohlávek, 15. M. Macek, 45. F. Vizváry, 86. M. Černek, r. Štora, Tubl.

Kunov nezaváhal ani vo svojom treťom zápase. Skóre zápasu otvoril už v 9. min. Juraj Belohlávek, keď po volejbalovom zákroku obrancu hostí premenil penaltu na 1:0. Na 2:0 zvýšil Maroš Macek a gólom do šatne Filip Vizváry. Domáci si zápas užívali a po prestávke pridali ďalšie dva góly Belohlávek a kapitán Milan Černek.

Sekule – Š. Humence 2:3 (1:3), 32. E. Húšťava, 90. M. Ježek – 9. V. Kutlak, 45. R. Horváth, 45. J. Cintula, r. Michalička, Daniš.

Nešťastný záver prvého polčasu zrazil domácich na kolená. Na vedúci gól hosťujúceho Vlada Kutlaka odpovedal Erik Húšťava gólom na 1:1. Keď už sa hráči chystali do kabín na prestávku, dal Radek Horváth gól na 1:2 a o niekoľko sekúnd im Kubo Cintula pribalil na cestu ešte jeden – 1:3. Domáci sa z toho ťažko spamätávali, po prestávke sa síce snažili a takisto dali gól do šatne, ale len jeden. Maťo Ježek znížil na konečných 2:3.

Letničie – Unín 1:3 (0:2), 53. M. Konečný – 10. M. Krempa, 41. J. Šiška, 69. P. Klein, r. Vlk, Otočka.

Unín pokračuje v dobrých výkonoch zo záveru predchádzajúcej sezóny. V tejto doteraz nestratil ani bod a potvrdil to aj v neďalekom Letničí. Už do prestávky si zabezpečil dvojgólové vedenia gólmi Maťa Krempu a Kuba Šišku. Snahu domácich korunoval v 53. min. kontaktným gólom Mišo Konečný, no v 69. min. pridal Palo Klein gólovú poistku Unína na 1:3.

Koválov – Smrdáky 0:0, r. Hušek, Thao.

Takmer 200 divákov v susedskom derby cez kopec sa gólov nedočkalo. Videlo však zaujímavý zápas, v ktorom si domáci pripísali prvý bod do tabuľky v tomto ročníku.

Vrádište – Rovensko 5:0 nedohrané, 8., 18., 41., 45. J. Rehák, 14. S. Košút, r. Tubl, Škrinár, Lapoš.

Vo Vrádišti sa hral iba prvý polčas, v ktorom prekonal Aleksandra Krulja v bráne hosti Juraj Rehák štyrikrát. Piaty presný zásah pridal Samo Košút. Po prestávke už hostia nepokračovali, lebo mali viacerých hráčov „zranených.“

ObFZ Senica MO 9. liga 3. kolo

Chvojnica – Trnovec 6:0 (3:0), 7. M. Černek, 8., 15., 62. D. Šiška,

1. M. Kýška, 70. M. Pleša, r. Thao.

Za 15 minút bolo 3:0 a rozhodnuté. Vynikol autor hetriku Denis Šiška.

Podbranč – Chropov 1:5 (0:3), 89. J. Palkovič – 20. P. Špaček (11), 24., 37., 52. O. Černek, 85. M. Madák, r. Michalička, Daniš.

Hostia sa ujali vedenia v 20. min., kedy Peťo Špaček premenil penaltu nariadenú za faul a ešte do prestávky pridal Oliver Černe dva góly na 0:3. Chvíľu po prestávke uzavrel svoj hetrik. Domáci sa snažil aspoň o čestný úspech, no v 81. min. Jakub Palkovič nepremenil ani pokutový kop. Napravil to v poslednej minúte zápasu, keď znižoval na konečných 1:5.

Prietrž – Dojč 7:2 (3:1), 5., 13., 58. R. Jarolín, 31. R. Sedláček, 57., 80. P. Polakobič, 65. A. Mikulka – 20. R. Búzek, 58. R. Daniel, r. Dzindzík, Hušek.

Bývalý hokejový reprezentant René Jarolín sa dvakrát presadil v úvodnej štvrťhodine – 2:0. Premenenou penaltou znížil nestarnúci Robo Búzek (48) na 2:1, no ešte do prestávky pridal tretí gól domácich Rado Sedláček. Chvíľu po prestávke dal kontaktný gól na 3:2 René Daniel, no potom strieľali už len domáci na konečných 7:2.

Bukovec – Osuské 1:4 (0:2), 47. J. Matejovič – 17., 86. B. Kolenyak, 45. D. Peterka, 74. A. Lukáč, r. J. Janek.

Domáci ako jediné mužstvo ešte nezískali ani bod a toto chceli napraviť v súboji s Osuským. Už v 17. min. však inkasovali od Kolenyaka a gólom do šatne zvýšil Domino Peterka na 0:2. Po prestávke dal kontaktný gól domácich Juraj Matejovič, no to bolo z ich strany všetko. V záverečnej štvrťhodine upravili na konečných 1:4 Tono Lukáč a svojim druhým gólom Kolenyak.