Trnavským policajtom sa podaril poriadny úlovok. V Bratislave našli známeho podvodníka, ktorý svojich zákazníkov z Trnavského kraja pripravil o približne 50 000 eur.

  • Vyšetrovateľka obvinila 38-ročného konateľa firmy zo zločinu podvodu, a to za celkovo 19 skutkov. Zároveň podala podnet na jeho väzobné stíhanie.
  • Muž mal pred potenciálnymi klientmi vystupovať ako konateľ firmy zaoberajúcej sa najmä zasklievaním balkónov, zimných záhrad, terás a montážou prístreškov.
Záhorácke rádio 2024 01

So zákazníkom riadne spísal zmluvu o dielo, pričom si od neho vypýtal zálohu vo výške približne polovice z celkovej dohodnutej sumy. Klientom tvrdil, že peniaze potrebuje na počiatočné náklady spojené s dodávkou a montážou materiálu. Už od začiatku však vedel, že vzhľadom na okolnosti zákazku nebude schopný zrealizovať.

  • Na naliehanie oklamaných zákazníkov nereagoval a vyplatenú zálohu im nevrátil. „Podnikateľ“ sa začal zatajovať a nepreberal ani úradné zásielky.

Vďaka intenzívnej operatívnej činnosti našich kriminalistov, sa im ho v utorok podarilo vypátrať v bratislavskom fitness centre.

“Policajti ho obmedzili na osobnej slobode a predviedli pred vyšetrovateľku do Trnavy. Odtiaľ putoval priamo do policajnej cely, kde počká až do rozhodnutia súdu o jeho väzobnom stíhaní. Muž bol pritom už v minulosti za podvody právoplatne odsúdený,” informuje Záhorí.sk policajná hovorkyňa Zlatica Antalová.


.

Lapková patrola