V 7. lige sa hrali iba štyri zápasy, keďže v Štefanove mali nespôsobilú hraciu plochu. Zo zvyšných štyroch sa ani raz z troch bodov netešili domáce mužstvá.

Zo zápasu Kunov – Unín 1:0

Trikrát sa body delili a Rohov si z Pop. Močidlian priviezol nielen prvé body v ročníku, ale aj prvé strelené góly.

ObFZ Senica MO 7. liga 4. kolo

Dubovce – Petrova Ves 2:2 (1:2), 28. O. Rybnikár, 65. R. Drgon (11) – 36. Michal Mihálik (11), 39. F. Lánik, r. Knap, Škrinár, Lapoš.

Zápas dvoch doteraz nezdolaných mužstiev sa zrodila napokon remíza a obaja si svoju neporaziteľnosť aj naďalej udržali. Do vedenia sa dostali domáci, keď v 28. min. presne zamieril Ondrej Rybnikár, no z vedenia sa dlho netešili. O chvíľu zahrala domáca obrana v šestnástke rukou a z nariadeného pokutového kopu vyrovnal Michal Mihálik na 1:1. Už o 3 minúty hostia otočili skóre vo svoj prospech zásluhou Filipa Lánika – 1:2. Po prestávke snahu o vyrovnanie korunovali domáci v 65. min., keď po zákroku brankára Lánika na Rada Drgona mali aj oni výhodu pokutového kopu a sám faulovaný z neho zrovnal skóre na konečných 2:2.

Cerová – Mor. Sv. Ján 0:0, r. Otočka, Michalička.

Nešťastný zápas domácich, ktorí svojho súpera takmer k ničomu nepustili a po celý zápas ho držali pred jeho šestnástkou. Dokázali si vypracovať množstvo šancí, z ktorých by sa poltucet z nich dal označiť za čisté. Denis Badáň išiel dvakrát sám na brankára  a z trestného kopu nastrelil brvno, nepremenil ani šancu z päťky. Ďalšie šance nepremenili Královič, Vlček a ani Roman. Najmä po prestávke to bola hra „mačky s myšou“ na jednu bránu, no bez gólu. Hostia, ktorí sa celý zápas bránili a ani raz neohrozili domáceho brankára, si odvážajú bod za bezgólovú remízu.

Pop. Močidľany – Rohov 0:3 (0:2), 10. P. Ivánek, 42. E. Závodský, 60. S. Chocholáček, r. Škrinár, Daniš. ČK 1:0 (80. A. Hlúpik).

V súboji dvoch posledných mužstiev, ktoré na svojom konte nemali ani bod a Rohov dokonca ani jeden strelený gól. Tento ich rest zmazal už v 10. min. Peťo Ivánek, ktorý dal prvý gól Rohova v novej sezóne a v závere polčasu ho druhým gólom podporil Erik Závodský. Snaha domácich končila na pozornej obrane hostí. Po hodine hry pridal tretí gól Rohova Samo Chocholáček, ktorým zobral domácim nádej na priaznivý výsledok. Navyše keď v 80. min. videl domáci Adam Hlúpik ČK, hostia už v pohode doviedli zápas do víťazného konca.

Oreské – Lakš. N. Ves 1:1 (1:0), 1. A. Hrbatý – 90. J. Štefanovský, r. Vlk, Blaha.

V Oreskom padali góly na začiatku a na konci zápasu. Domáci mali skvelý vstup do zápasu, keď už v 1. min. trafil kanonier Pavlačka tyč a Adam Hrbatý dorážkou otvoril skóre – 1:0. V ďalšom priebehu sa hral vyrovnaný zápas, obidve mužstvá si vypracovali niekoľko streleckých príležitostí, no v zakončení neboli presní. Keďže si kanonier Pavlačka tentoraz strelecké kopačky neobul (v minulom kole dal 5 gólov), tento stav vydržal až do záveru. Keď už v Oreskom očakávali záverečný hvizd, dostali v 90. min. hostia výhodu trestného kopu z 30 m. K jeho realizácii sa postavil Jakub Štefanovský, ktorého prudká strela s pomocou teču domáceho obrancu skončila v sieti 1:1 a tak si hostia odvážajú šťastný bod.

Štefanov – Sobotište odložený pre nespôsobilú hraciu plochu.

Voľno – Radošovce.

ObFZ Senica MO 8. liga 4. kolo
Novým lídrom je Kunov
Brankár hokejovej Dukly Senica Samko Košút si na futbalovom poli oblieka dres TJ Vrádište ako hráč a bol to on, kto v Smrdákoch otváral skóre. Š. Humence s množstva šancí využili iba jednu. Pod výhru Smolinského sa hetrikom zaslúžil opäť Tomáš Polák. V Rovensku trikrát vyhrávalo  Letničie, no všetky body ostali napokon doma.

Smrdáky – Vrádište 2:4 (1:4), 9. T. Horvát,  57. J. Pagáč – 8. S. Košút, 17., 32. J. Rehák, 44. I. Veličkovič, r. Tubl, Polakovič, Michalička.

Dva góly videli diváci hneď na začiatku zápasu. V 8. min. otvoril skóre hosťujúci Samko Košút a hneď po rozohrávke vyrovnal Tomáš Horvát na 1:1. V druhej štvrťhodine prvého polčasu prišli chvíle Juraja Reháka, ktorý dvomi gólmi dostal hostí do dvojgólového trháku a na polčasových 1:4 uzavrel Srb Ivan Veličkovič. Hosťom to stačilo, po prestávke sa zamerali na udržanie svojho náskoku. Smrdáky už len znížili Jarajom Pagáčom na konečných 2:4.

Š. Humence – Hradište 1:0 (1:0), 37. A. Gaša, r. Otočka, Štora, Kahúň.

Š. Humence privítali lídra tabuľky, ktorý ešte nestratil ani bod. Prišiel však v oslabenej zostave, iba so základnou jedenástkou bez možnosti striedania. Domáci mali od začiatku zápas plne pod kontrolu a vytvárali si jednu šancu za druhou. Z množstva šanci však využili iba jedinú, keď v 37. min. rozhodol o ich víťazstve Alex Gaša – 1:0. Hostia sa nezmohli na trvalejší tlak, hrali iba na brejky, no tie k streleckým možnostiam neviedli. Našťastie im zachytal brankár Bovan, ktorý ich zachránil od oveľa vyššej prehry.

Kunov – Unín 1:0 (0:0), 69. J. Belohlávek, r. Jablonický, Škrinár.

Keďže Hradište v sobotu prehralo, v Kunove to bol súboj o čelo tabuľky. V prvom polčase sa hralo väčšinou v strede ihriska. Iniciatívnejší boli domáci, no k vyloženej šanci sa nedopracovali, bránu Huszára ohrozovali väčšinou strelami z diaľky. Vyloženú šancu hostí mal Peter Rehák, no brankár Bartek vyškriabal loptu končekmi prstov na roh. Aj po prestávke boli hostia nebezpeční, no Bartek nielenže gólom zabraňoval, ale si pripísal aj asistenciu na víťazný gól. V 69. min. jeho dlhý a presný výkop predĺžil hlavou J. Burian na R. Buriana, ktorý našiel pred bránou Juraja Belohlávka a ten sa zvyčajne nemýli – 1:0. Veľkú šancu na vyrovnanie mal Rehák, no Bartek bol neprekonateľný. Vzápätí mohli zvýšiť Belohlávek i Vizváry, no obrana hostí odvrátila z bránkovej čiary. V 77. min. center sa obranu domácich v šanci nespracoval Jakub Šiška. Kunov tak ostal aj naďalej stopercentný a poskočil do čela tabuľky.

Bor. Sv. Jur – Sekule 1:4 (0:1), 80. S. Kopiar – 18., 68., 90. E. Húšťava, 74. P. Kovár, r. Polakovič, Dzindzík.

Súboj mužstiev, ktoré doteraz nezískali ani bod, lepšie zvládli hostia najmä zásluhou Erika Húšťavu, ktorý si obul strelecké kopačky a zaznamenal hetrik. Po jeho dvoch góloch pridal Kovár tretí gól hostí a keď Sebo Kopiar znížil na 1:3, v poslednej minúte uzavrel Húšťava svoj hetrik na konečných 1:4.

Smolinské – Koválov 3:1 (2:1), 32., 34., 85. T. Polák – 37. P. Tokoš, r. Štora, Babic.

Už je to ako obohratá platňa. Pod víťazstvo Smolinského sa najväčšou mierou pričinil autor hetriku Tomáš Capák Polák. V priebehu dvoch minút dal na začiatku záverečnej štvrťhodinky prvého polčasu dva góly, no Peťo Tokoš stihol ešte znížiť na polčasových 2:1. Po prestávke sa tuho bojovalo, no snahu hostí pribrzdil opäť Polák v 85. min. poistným gólom na 3:1.

Rovensko – Letničie 4:3 (2:2), 19., 75. M. Jamriška, 37., 73 (11) S. Starych – 15. J. Škápik, 31. P. Kuček, 48. M. Mikulka, Polák, r. Kahúň, Tubl. ČK 0:1 (86. M. Konečný).

Trikrát vyhrávali v zápase hostia, no napokon odišli z Rovenska bez bodu. Domáci zakaždým dokázali vedenie hostí zrovnať, na 3:3 z pokutového kopu v 73. min. Silvo Starych. Už o dve minúty dostal Rovensko prvýkrát do vedenia Mišo Jamriška a toto si už domáci dokázali udržať.

Macek Knihy.Zahori

ObFZ Senica MO 9. liga 4. kolo
Trnovec – Podbranč 3:2 (0:1), 54., 61. R. Uher, 70. O. Filipčuk – 39., 56. F. Kotlár, r. Vlk, Blaha.

Bol to strelecký súboj hosťujúceho Fabiána Kotlára a domáceho Rada Uhera. Hostia dvakrát vyhrávali gólmi Kotlára, Uher dvakrát vyrovnával. Do ich súboja vstúpil striedajúci ukrajinský legionár Olexander Filipčuk, ktorý v 70. min. dal víťazný gól Trnovca.

Chvojnica – Dojč 9:1 (3:1), D. Šiška 4, J. Pukančík 3, M. Černek, P. Michalička – R. Morávek, r. Hušek, Daniš.

Zápas začali dvomi rýchlymi gólmi v úvodnej desaťminútovke. Na vedúci gól Martina Černeka odpovedal po dvoch minútach Rudo Morávek – 1:1. Potom však už triafali iba domáci. Najviac sa darilo Denisovi Šiškovi, dal 4 góly, Jozef Pukančík pridal tri. Chvojnica sa vysokým víťazstvom vyšvihla na čelo tabuľky.

Osuské –  Prietrž 0:1 (0:1), 4. P. Polakovič, r. Hušek.

V susedskom derby sa bojovalo o druhé miesto za lídrom z Chvojnice. Šťastnejší boli hostia z Prietrže, ktorí sa ujali vedenia už v 4. min. gólom Petra Polakoviča a toto svoje vedenie si udržali až do konca. Pre Osuské to bola prvá prehra v ročníku, podľa priebehu hry dosť nešťastná, no bez gólov sa zápasy nevyhrávajú.