Počas uplynulého týždňa sa v Majstrovstvách oblasti (7. liga) odohrali dve kolá.

ilustračné foto

Majstrovstvá ObFZ Senica
ObFZ Senica MO 7. liga 6. kolo

Dubovce napriek domácej remíze s Jáňanmi si udržali vedúce postavenie, keď ako jediné mužstvo ešte nepoznali trpkosť prehry. Na druhej strane sa z výhry ešte neradovali v Močidľanoch, ktoré v dvoch uplynulých kolách inkasovali desaťkrát a bez bodu sú posledný. Lakšáre svojim prvým víťazstvom pripravili prvú prehru Petrovke. Výrazne si polepšil Štefanov, ktorý ziskom šiestich bodov poskočil do prvej polovice tabuľky.

Lakš. N. Ves – Petrova Ves 4:1 (3:1), 7. J. Štefanovský, 20., 37. M. Szabó, 56. N. Hubek – 19. Martin Mihálik, r. Blaha, Tubl.

Obidve mužstvá prepísali štatistiky. Doteraz Lakšáre ešte nevyhrali a Petrovka neprehrala. Už to neplatí. Na gól Štefanovský stačil ešte odpovedať Martin Mihálik, no potom „ostrými“ pálili už len domáci. V závere polčasu sa dvakrát presadil Szabó a po prestávke na konečných 4:1 uzavrel Noro Hubek.

Dubovce – Mor. Sv. Ján 1:1 (1:1), 42. R. Balážik – 35. M. Čižmár, r. Vlk, Knap.

Líder tabuľky prehrával na svojom ihrisku od 35. min. gólom Čižmára, no ešte do prestávky vyrovnal Rišo Balážik na 1:1. Diváci po prestávke už gól nevideli a tak si mužstvá body podelili.

Cerová – Sobotište 2:1 (1:0), 35., 49. T. Královič – 89. M. Tomeček, r. Dzindzík, Michalička.

Súboj mužstiev z vrchu tabuľky rozhodol Timo Královič. V závere prvého polčasu získal pre domácich vedenie a chvíľu po začatí druhého polčasu pridal aj druhý gól. Domáci potom umnou hrou svoje vedenie držali až do samého záveru, kedy predsa len snahu hostí korunoval kontaktným gólom Miro Tomeček – 2:1. Na vyrovnanie im už veľa času neostalo a tak si pripísali prvú prehru v ročníku.

Oreské – Radošovce 6:0 (4:0), 4. M. Baláž, 32., 42. L. Podrazil, 39. D. Ferik, 53., 58. L. Pavlačka, r. B. Dutka, Srnec.

Oreské „vybavilo“ susedské derby štyrmi gólmi už do prestávky. Po góle Mira Baláža pridal dva Lukáš Podrazil a dokonca sa presadil aj hrajúci tréner, 46 – ročný Dušan Ferik. Po prestávke sa dvomi gólmi prihlásil o slovo aj domáci kanonier Lakáš Pavlačka a v záverečnej polhodine sa už len dohrávalo. Akoby domáci svojho súpera šetrili.

Štefanov – Pop. Močidľany 6:0 (2:0), 22. M. Rampáček, 44. P. Polák, 60., 89. P. Tomašovič, 67. M. Ovečka, 70. V. Tomka, r. Škrinár, Daniš.

Hosťom stačili sily iba v prvom polčase. Po góle Rampáčka zvýšil tesne pred prestávkou Polák na 2:0. V druhom polčase pridali domáci súperovi na cestu ešte štyri góly.

Voľno – Rohov.

Predohrávka 5. kola

Rohov – Cerová 0:2 (0:0), 90. D. Badáň (11), 90. T. Královič, Radošovce – Dubovce 0:1 (0:1), 2. F. Matúš, Sobotište – Pop. Močidľany 4:0 (1:0), 41. T. Vizváry, 47. D. Nečas, 53., 56. R. Kubica, Lakš. N. Ves – Štefanov 2:4 (2:0), 36. T. Velický, 37. M. Tománek – 46., 64. P. Tomašovič, 54. J. Tomašovič, 86. J. Beňa, Petrova Ves – Oreské 3:1 (1:0), 14., 51. Martin Mihálik, 76. J. Mošať – 62. L. Pavlačka, voľno – Mor. Sv. Ján.

Dohrávka: Štefanov – Sobotište

Macek Knihy.Zahori

ObFZ Senica MO 8. liga 5. kolo

Kunov prehrou v Sekulách, ktorá bola ich prvou v ročník, stratili vedúce postavenie, kde ich vystriedalo Hradište, ktoré si z obrany Juranov urobilo trhací kalendár. Naopak, ani jediný gól nevideli diváci v Letničí. Koválov si v derby s Humencami pripísal prvé víťazstvo, no v zápase sa až priveľmi „žltilo.“

Vrádište – Smolinské 2:2 (0:0), 63. J. Rehák,  77. R. Rajčák – 62. T. Polák, 84. F. Szomolay, r. Matúš, Knap, Vlk.

V zápase mužstiev zo stredu tabuľky sa diváci do prestávky gólu nedočkali, hoci na obidvoch stranách bolo niekoľko zaujímavý akcií. Až po hodine hry otvoril skóre Tomáš Polák, no už o minútu Juraj Rehák vyrovnal – 1:1. V 77. min. domáci dokonali obrat gólom Romana Rajčáka, no z troch bodov sa nakoniec netešili. Deľbu bodov zariadil v 84. min. Filip Szomolay – 2:2.

Unín – Rovensko 3:1 (1:1), 42. M. Krempa, 67. M. Uher, 69. M. Tokoš – 44. E. Flámik, r. Otočka, Štora, Kahúň.

Na prvý gól sa v Uníne čakalo do záveru prvého polčasu. Najskôr v 38. min. nepremenil domáci Dan Huszár pokutový kop, no o chvíľu dal Krempa vedúci gól Unína. Do kabín sa však išlo za nerozhodného stavu, keď gólom do šatne vyrovnal Flámik 1:1. Domáci kopali po prestávke ešte jeden pokutový kop, z neho sa už Miši Uher nemýlil a na konečných 3:1 uzavrel o dve minúty Mišo Tokoš.

Sekule – Kunov 5:1 (3:1), 1. E. Húšťava, 43. M. Štefek, 45. F. Valouch, 58. P. Kovár, 90. L. Kovár – 6. J. Belohlávek, r. Thao, Polakovič.

Na expresne rýchly gól Erika Húšťavu odpovedal tiež rýchle Juraj Belohlávek na 1:1. Potom sa však presadili už len strelci Sekúľ. V závere polčasu Štefek s Valouchom a po prestávke Kovárovci, Paťo a Lukáš – 5:1. Prvá prehra v ročníku zosadila Kunov z čela tabuľky.

Koválov – Š. Humence 2:1 (1:0), 23. A. Tokoš, 70. V. Labaš (11) – 68. O. Sekáč, r. Kahúň, Babic.

Susedské derby bolo pomerne nervózne, rozhodca rozdal až 9 ŽK. V prvom polčase sa presadil pred bránou hostí iba Andrej Tokoš. Po prestávke vyrovnal na 1:1 Ondrej Sekáč, no už o dve minúty rozhodol o zisku troch bodov z pokutového kopu Vlado Labaš – 2:1. Pre Koválov to bolo prvé víťazstvo v ročníku.

Letničie – Smrdáky 0:0, r. Hušek.

V Letničí sa diváci gólov nedočkali napriek tomu, že mužstvá na to šance mali. Viac ich mali domáci, no strelci sa pohnevali s koncovkou.

Hradište – Bor. Sv. Jur 9:0 (4:0), T. Benek 3, M. Sadloň a J. Kršteník 2, M. Furko, A. Gregor, r. Štora, Otočka, Mi. Šefčík.

Hostia boli neškodným mužstvom a môžu byť radi, že „nevyfasovali“ dvojcifernú nakladačku.

ObFZ Senica MO 9. liga 5. kolo

Zápas kola sa hral v Prietrži, kde sa domáce mužstvo po výhre s Chropovom posunulo do čela tabuľky. Potrebovali však na to pomoc Podbranču, ktorý uchmatol bod dovtedy vedúcej Chvojnici. Doma sa nedarilo Dojču a Bukovcu, ktorý je stále bez bodu.

Prietrž – Chropov 3:1 (3:1), 20. R. Sedláček, 27. P. Polakovič, 44. S. Jarábek – 42. O. Černek, R.Thao, Daniš.

Prietrž využila zaváhanie Chvojnice a vyšvihla sa do čela tabuľky. Všetko podstatné sa udialo už v prvom polčase. Po vedení 2:0 hostia v závere polčasu dali síce kontaktný gól Černekom, no pridlho sa z neho tešili a stačili ešte inkasovať gól do šatne na 3:1. Po prestávke už strelcom zvlhol pušný prach a skóre sa nezmenilo.

Dojč – Osuské 0:4 (0:2), 3. A. Lukáč, 28. P. Mihalcsak, 51. M. Lukáč, 89. M. Kolenyak, r. Michalička, Dzindzík.

Podbranč –  Chvojnica 2:2 (1:1), 43. F. Kotlár, 87. J. Palkovič – 32. D. Šiška, 71. J. Pukančík, r. Škrinár, Hušek. ČK 0:1 (77. M. Kollár).

Hostia ako líder tabuľky boli favoritom. Mali aj viac loptu pod kontrolou a dvakrát sa aj ujali vedenia. Domáci mali silné závery obidvoch polčasov. V prvom vyrovnal v 43. min. Kotlár, v druhom využili početnú výhodu po vylúčení hosťujúceho Kollára, keď v 87. min. na konečných 2:2 vyrovnal Palkovič.

Bukovec – Trnovec 0:2 (0:1), 68. F. Tokoš, 85. P. Chocholáček, r. Osuský.

Trnovec rozhodol o svojom víťazstve dvomi gólmi v záverečnej dvadsaťminútovke. Bukovec nezískal body ani na štvrtý pokus.

Dohrávka: Chropov – Bukovec 22.10.