Ani v druhom domácom zápase nedokázali Gbely vyhrať, i keď tentoraz mali podstatne silnejšieho súpera. Po remíze s Jasl. Bohunicami tentoraz nestačili na Lehotu pod Vtáčnikom a tam do tabuľky pravdy si pripísali už 5 mínusových bodov

Zo zápasu Stráže – Bor. Mikuláš: Dávid Chropovský strieľa prvý gól svojho mužstva.

ZsFZ 4. liga 5. kolo
Nafta Gbely Lehota 0:2 (0:1), 17. D. Bublák, 78. M. Benčat, r. Drobec, Uhrín, Lenický. ŽK 2:1 (Mráz, L. Ravas).

Gbely: P. Ravas – Rosa, Lánik, Žáček, Mráz, Ligás, Smolinský, L. Ravas, Bohun, Vrábel, Nemec (str. Rehák), tréner Adam Ambra.

Lehotu dostal do vedenia v 17. min. Bublák a pre domácich mohlo byť ešte horšie v samom závere prvého polčasu, keď sa po hre rukou v šestnástke k realizácii pokutového kopu postavil Matuškovič, no brankár Peter Ravas mu ho zneškodnil. Snaha o vyrovnanie po prestávke k úspechu neviedla, ani jednu z nádejných príležitostí nedotiahli do úspešného konca. Naopak, v 78. min. uzavrel na konečných 0:2 Benčat. Zaslúžené víťazstvo hostí.

Ďalšie zápasy: Gabčíkovo – Levice 4:0, Marcelová – L. Rovne 0:4, Hurbanovo – Trebatice 2:1, J.Bohunice – Kolárovo 5:1, Imeľ – Pata 1:0, FC ViOn B – FC Nitra 4:0, Kozárovce – Boleráz 2:3.

Dohrávka: Trebatice – Kozárovce 1:2.

ŠTK: Boleráz – Marcelová 3:0 kont.

Dohrávky: Lehota – Gabčíkovo 14.9., Levice – J. Bohunice 15.9.

ZsFZ 6. liga Západ 5. kolo
V 5. kole sa zo zisku šiestich bodov tešili v Šaštíne – Strážach. Spartak i Slovan mali výhodu domáceho trávnika a obidva kolektívy si pripísali do tabuľky po tri body. Kým od Spartaka sa to v súboji s Borským Mikulášom očakávalo, víťazstvo Slovana s Iskrou Holíč sa môže považovať za prekvapenie. Hoci Mokrý Háj i Hlboké majú vzájomné stretnutie odložené, i tak sú obaja v čele tabuľky. V Kútoch sa kopali tri penalty, Brodské svoju druhú v poslednej minúte za stavu 4:4 nepremenilo.

Slovan Šaštín – Holíč 2:1 (0:1), 49. M. Herda (11), 80. F. Kučera – 2. vlastný (V. Bíly), r. Ševčík, Čaja, Majcher.

Šaštín: Vach – Švaral, Bíly, Cvečka, Mach, Krak, Schlosser, Macánek, Stanický, Herda, Kučera (Svrček, Šághy, F. Pollák).

Holíč: Nesnadný – Petrovič, Duffek, Ružička, Masaryk, Hyža, Čech, Javorček, Konečný, Uher, Martinusík (R. Daniel).

Zo zápasu Šaštín – Holíč: Domáca obrana si dávala veľký pozor na Jaroslava Martinusíka.

Hostia udreli hneď zo svojej prvej akcie, keď nebezpečnú strelu vyrazil Vach na roh a po jeho rozohraní si hlavičku Konečného zrazil do vlastnej brány Viktor Bíly – 0:1. Celý prvý polčas boli hostia aktívnejší, no ďalší gól sa im nepodarilo streliť. Hneď po prestávke sa do brejku dostal Kučera, Duffek mu nestačil a po faule nasledoval pokutový kop, ktorý bezpečne premenil Matúš Herda – 1:1. Vzápätí nádejný pokus Herdu z trestného kopu zmenu skóre nepriniesol. Hostia boli snaživejší, nebezpečnejší, no domácu obranu výborne dirigoval Tomáš Cvečka. Ich príležitosti sa gólovými nazvať nedali, jedinú mal snáď kapitán Petrovič, no Vach skvele zachránil. V 80. min. si na center Macánka zakričal brankár hostí, no Filip Kučera bol rýchlejší, predskočil ho a hlavou poslal loptu do siete – 2:1. Zúfalá snaha hostí o vyrovnanie už gól nepriniesla, naopak, dlhý výkop Vacha spracoval Herda a jeho strelu Nesnadný končekmi prstov vytiahol z pod brvna.

Rybky – Myjava B 1:3 (0:2), 52. P. Černek – 14., 32. S. Jankovič, 61. M. Tomka, r. Ježík, Tarabus, Baňár.

Rybky: Toman – Mach, Fodor, Chudý, Patka, Beňo, Chvála, K. Ravas, Černek, M. Mareček, I. Ravas (B. Cigáň, Jurka, Barcaj).

Myjava: Odráška – Tomka, Koníček, Jankových, Šarudi, Dubovský, Gálik, Š. Mareček, Kosík, Kodaj, Jankovič (Ja. Halabrín, Liška, Bies).

Myjavská rezerva bola v Rybkách lepším mužstvom a zaslúžene sa dostala do dvojgólového vedenia. Vpredu mala nebezpečného Jankoviča, ktorý síce prvú veľkú šancu nevyužil, no potom dvakrát prekonal Tomana v domácej bráne a za stavu 0:2 sa išlo na prestávku. Domáci sa snažili, aktívny bol najmä Beňo, no ani jeden z jeho troch pokusov v bráne neskončil. Chvíľu po prestávke dal kontaktný gól domácich Peťo Černek – 1:2. Hostí gól nezlomil, naopak, hrali si stále svoju hru a v 61. min. im vrátil dvojgólové vedenie Tomka. Znížiť sa nepodarilo Ravasovi, ani Kristiánovi, ani Ivanovi. Toman sa vyznamenal pri šanci Kosíka a tak si hostia zaslúžené odviezli tri body.

Spartak Stráže – Bor. Mikuláš 3:0 (2:0), 22. D. Chropovský, 39. D. Fukna, 69. A. Vrablic, r. Gago, Vyletelka, Mihálik.

Stráže: Hladký – L. Letko, Pagáč, Obala, Buzay, Chropovský, Fukna, Krchňavý, Strapko, Biksadský, Pálka (str. Búran, A. Vrablic, E. Pollák).

B.Mikuláš: Cigánek – Kujovský, Oguchukwu, Biksadský, Macek, Cintula, Lánik, Abogan, Ťulák, Petrík, Kovalovský (str. Černý, Evans, Ondriska, Stupavský, L. Vrablic).

Od začiatku sa hralo na jednu bránu. Najnebezpečnejší pre bránu Cigánka boli obaja „Búrania“ v domácom drese, Marek Biksadský a Dušan Pálka. Našťastie pre neho sa im v zakončení nedarilo a keď už ho Biksadský prekonal, pomohla mu pravá tyč. Hostia sa za stavu 0:0 domáhali pokutového kopu a zrejme oprávnene. Réžiu do vlastných rúk zobral Dávid Strapko, ktorého dve skvelé prihrávky premenili na góly Dávid Chropovský a Dominik Fukna. Pred prestávkou chceli penaltu aj domáci a zrejme tiež oprávnene. Po prestávke mal zápas rovnaký priebeh, Strapko si pripísal aj tretiu asistenciu na gól striedajúceho Adama Vrablica – 3:0. Od vyššej prehry zachránil hostí výborný Cigánek v bráne. Výška skóre je pre hostí viac ako prijateľná.

FK Kúty – Brodské 4:4 (2:2), 20. J. Sálus, 44. L. Ralbovský, 54. P. Studenič, 85. M. Šefčovič – 2., 40. Tavares, 62. P. Rocha, 65. D. Gál, r. M. Dutka, Petránek, Jablonický.

Kúty: Krajčír – Puškač, Studenič, L. Ralbovský, Smolinský, Sálus, M. Antálek, Šefčovič, Komorný, Kratochvíl, Antala (str. Daniš).

Brodské: Janči – Lima, Tavares, Kervison, D. Antálek, Trubiroha, Gonda, Pedro Rocha, Baláž, Gál, O. Štvrtecký (str. Ferenčík, Novák, Jakubec, T. Ralbovský).

Susedské derby so všetkým, čo k futbalu patrí. Hostia boli vďaka brazílskym legionárom takmer stále vo vedení. Do prestávky ich poslal dvakrát do vedenia Tavares, no Sálus s L. Ralbovským zakaždým vyrovnali. Po prestávke sa ujali vedenia domáci Studeničom, no v priebehu troch minút Rocha a Gál skóre otočili. V samom závere sa kopali ďalšie dva pokutové kopy. Najskôr v 85. min. z tejto výhody vyrovnal Šefčovič na 4:4, no bližšie k trom bodom boli predsa len hostia. V 90. min. však hosťujúci Pedro Rocha pohrdol touto výhodou, pokutový kop nepremenil a tak sa Kúty mohli tešiť z prvého bodu v tomto ročníku

Mokrý Háj – Kopčany 2:0 (1:0), 25., 82. P. Vaško, r. Rusinko, Prelec, Mráz.

Mokrý Háj: Šipoš – Hladký, Mihok, Buchta, Bohunický, Lašák, R. Valúch, Vaško, Petranský, Irša, Eisner (str. Sekáč, Pobuda, Prokeš, M. Valúch).

Kopčany: Vaculka – Veselý, Blažek, Karas, Lukáč, O. Zabadal, Vach, Praženka, Vašíček, Švrček, Mráz (str. Neúročný, Tomele, Novák).

Body ostali Pod Vintoperkom zásluhou domáceho kanoniera Petra Vaška. Ten sa presadil v obidvoch polčasoch. Vaculku v bráne hostí prekonal najskôr v 25. min. a po prestávke uzavrel v 82. min. na konečných 2:0. Kopčany však v zápase vôbec nesklamali, boli domácemu mužstvu viac ako vyrovnaným súperom, nepremenili však niekoľko výborných príležitostí, pri ktorých podržal domáce mužstvo brankár Šipoš.

Radimov – Hlboké 1:2 (0:0), 61. R. Valla – 54. M. Šustek, 65. R. Morávek, r. Patka, Ma. Šefčík, Mi. Šefčík.

Radimov: Biskupič – Vizváry, Vach, Valla, Rehák, Urbánek, Dermek, Hýroš, Foriška, Pukančík, Božek (str. Negrean, Lašák, Vanek, Petrúfka, Vašíček).

Hlboké: Noščák – Kumančík, Pajpach, Vach, Šustek, Pavlík, Kadlečík, Serdahely, Štora, R. Morávek, Vrablic (str. Wolf, Otépka, Mráz).

Hlboké si dokázalo udržať svoju neporaziteľnosť aj na horúcej pôde v Radimove. Góly padali až po prestávke, v priebehu jedenástich minút všetky tri. Skóre otvoril v 54. min. Marek Šustek. Úsilie domácich korunoval po hodine hry vyrovnávajúcim gólom Valla, no dlho sa z neho netešili. Už o štyri minúty poslal hostí opäť do vedenia Roman Morávek a toto najtesnejšie vedenie si už hostia postrážili až do záverečného hvizdu.

Jablonica – Baník Čáry 2:0 (1:0), 1. P. Gaža, 66. L. Pátek, r. Opatovský, Oselský, Vojtík.

Jablonica: Sloboda – M. Kubisa, Štefanka, Hamerlík, Rosa, Pátek, Galba, Gaža, Januška, Peterka, D. Slovík (str. P. Kubisa).

Čáry: Ozábal – Navrátil, Šefčík, Danihel, Kuník, S. Polák, Tureček, Černoch, Riška, M. Šúrek, Havel (str. Flajžík, Valla, Malík).

Pre rekonštrukciu svojho ihriska hrala Jablonica doteraz všetky zápasy na ihriskách súperov a za miesto svojho prvého „domáceho“ zápasu si vybrala Brezovú. Zrejme vybrala dobre, keďže už v prvých sekundách zápasu prekonal Ozábala Peťo Gaža – 1:0. Domáci boli počas celého zápasu aktívnejší a vypracovali si viacero dobrých príležitostí. Čáry si vypracovali jednu tutovku, no aj Sloboda zachránil. Po prestávke pridal poistný gól Lukáš Pátek a víťaz oblasti z minulého ročníka si tak zapísal prvé tohto sezónne víťazstvo. Hostí od vyššej prehry zachránil výborný Ozábal.

Dohrávka: Hlboké – Mokrý Háj 15.9.

.

Hádzaná: Záhoráci budú hrať skupinu o 5. – 8. miesto

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s Považskou Bystricou. Išlo…