Gbely nevyužili šancu posunúť sa víťazstvom v tabuľke vyššie, keď s nebezpečným Bolerázom uhrali iba bezgólovú remízu.

TJ Nafta Gbely

Rovnaký výsledok zopakovali po dvoch rokoch, keď 0:0 hrali naposledy v októbri 2020 v Domaniži. Bezgólová remíza im však hrozila už pred týždňom, keď z Trebaticami rozhodli až v samom závere zápasu.

ZsFZ 4. liga 9. kolo

Nafta Gbely Boleráz 0:0, r. Kováč, Ábel, Krivošík. ŽK 1:5 (V. Mička)

Gbely: P. Ravas – Rosa, Neoveský, Mička, Žáček, Rehák, Smolinský, L. Ravas, Bohun, Pribyla, Nemec (str. Lánik), tréner Adam Ambra.

Po celý zápas sa domáci trápili s koncovkou a obranu súpera nedokázali prekonať ani z vyložených šancí. Hostia mali pevnú obranu a často bránili aj za cenu nedovolených zákrokov, za čo si vyslúžili až päť žltých kariet. Nakoniec si mužstvá body podelil za bezgólovú remízu.

Ďalšie zápasy: Levice – Kolárovo 2:0, Marcelová – FC Nitra 0:6, J. Bohunice – Pata 1:1, Hurbanovo – FC ViOn B 4:1, Lehota – Trebatice 3:0, Kozárovce – Imeľ 4:2, Gabčíkovo – L. Rovne 2:0.

ZsFZ 6. liga Západ 9. kolo

V 9. kole sklamal líder z Hlbokého na ihrisku Baníka v Čároch, kde odvrátil hrozbu prehry až v samom závere stretnutia, čo využili Mokrý Háj i Spartak Stráže, aby ho v tabuľke predstihli, i keď len zásluhou lepšieho skóre. Kúty pred týždňom prvýkrát vyhrali, no svoje víťazstvo doma nepotvrdili, keď vysoko podľahli rezerve Myjavy. Príjemne prekvapila dovtedy posledná Jablonica, ktorej víťazstvo v Holíči režírovali bratia Slovíkovci, bývalí hráči Iskry.

Baník Čáry – Hlboké 2:2 (2:0), 24. D. Kollár, 32. F. Kuník (11) – 65. vlastný (F. Smetana), 89. M. Šustek, Hulínek, Šturdík, Obeda.

Čáry: Ozábal – L. Šúrek, Danihel, Kuník, Smetana, Kollár, L. Polák, M. Šúrek, S. Polák, Navrátil, J. Pollák (str. Flajžík, L. Cigánek).

Hlboké: Noščák – Otépka, Serdahely, Štora, Pajpach, Pavlík, Vach, Vrablic, Wolf, Kadlečík, Šustek (str. Chovanec, Liška).

V Čároch privítali lídra tabuľky Hlboké, proti ktorému chceli potvrdiť dobrý výsledok z Myjavy. V prvom polčase súpera prevyšovali a možno povedať, že dvojgólový rozdiel bol pre Hlboké prijateľný, keď si nevypracovali ani jednu šancu. V 24. min. po akcii Kuníka otvoril skóre Denis Kollár a v 32. min. premenil nariadený pokutový kop Fabian Kuník – 2:0. Po prestávke sa však domáci zamerali na bránenie svojho náskoku, čím pustili súpera do hry a ten to využil. V 78. min. zahrávali hostia štandartku, po ktorej si dal Smetana nešťastný vlastný gól – 2:1. Šance na zvýšenie nevyužili Kuník, Danihel ani S. Polák a tak prišiel trest. V 89. min. sa po ďalšej štandartke presadil Marek Šustek a vyrovnal na konečných 2:2.

Spartak Stráže – Brodské 4:0 (2:0), 14. D. Strapko, 18. M. Biksadský, 67. I. Letko, 83. L. Letko, r. Ježík, Čaja, Tarabus. ČK 0:1 (76. Tavares).

Stráže: Hladký – Obala, I. Letko, Buzay, Búran, Fukna, Krchňavý, Strapko, Vrablic, Biksadský, Pálka (str. Pagáč, L. Letko, Konečný, E. Pollák, Š. Cvečka).

Brodské: Hnát – Lima, Tavares, Kervison, Gál, Krňa, T. Ralbovský, Blaha, Baláž, Gonda, Kompuš (str. Antálek).

Pomerne rýchlo získali domáci dvojgólové vedenie, keď v priebehu štyroch minút prekonali Hnáta v bráne hostí Strapko a Biksadský – 2:0. Hostí toto zaskočilo a Spartak si vytváral jednu šancu za druhou, no do prestávky sa už jeho strelci nepresadili. V druhom polčase mala hra rovnaký priebeh, z množstva šancí sa presadili iba Letkovci, Igor a Lukáš zvýšili na konečných 4:0.

Kúty – Myjava B 0:5 (0:3), 1. M. Tomka, 22., 67. D. Martišiak, 31. S. Gálik, 64. S. Flamík, r. Rajtar, Frajka, Szalai.

Kúty: Krajčír – Studenič, Puškáč, L. Ralbovský, Šefčovič, Komorný, Kratochvíl, Zemánek, Smolinský, Kalčík, Kovarovič (str. Sedalík, Antala, Valachovič, T. Halabrín, M. Polák).

Myjava: Šraga – Koníček, Je. Halabrín, Tomka, Flamík, Ja. Halabrín, Martišiak, Gálik, Sivák, Liška, Kodaj (str. Havlík, Hornák, Jankových, Michalec, Mareček).

Rezerva Myjavy po nečakanom domácom zakopnutí s Baníkom Čáry (3:3) si chcela v Kútoch napraviť povesť, čo sa jej aj podarilo. Udrela už v 1. min. gólom Tomku a ešte v úvodnej polhodinke zvýšili Martišiak a Gálik na polčasových 0:3. Domácim sa nedarilo prekonať obranu súpera a po prestávke inkasovali ešte dvakrát. Presadili sa Martišiak a Flamík – 0:5.

Holíč – Jablonica 2:3 (1:3), 32. M. Hyža, 77. M. Uher – 2. D. Slovík, 10. T. Slovík, 38. R. Peterka, r. Pivarček, Baláž, Mišún.

Holíč: Čermák – Nečas, Masaryk, Hyža, R. Daniel, Čech, Ružička, Spazier, Miholek, Uher, Kocák

(str. Nesnadný, Konečný, Chanečka).

Jablonica: Sloboda – Rosa, Hamerlík, Peterka, Štefanka, Pátek, Gaža, T. Slovík, Jánošík, Jenčík, D. Slovík  (str. P. Kubisa).

V Holíči po desiatich minútach svietilo na ukazovaleli skóre 0:2, keď sa strelecky presadili bratia Dominik a Tomáš Slovíkovci, obaja v minulosti hráči Iskry. Mišo Hyža po polhodine znížil na 1:2, no ešte do polčasu vrátil hosťom dvojgólové vedenie Roman Peterka – 1:3. Po prestávke sa hostia zamerali na udržanie svojho nádejného vedenia, čo sa im aj podarilo, napriek tomu že v 77. min. dal kontaktný gól Maťo Uher – 2:3. Bývalý brankár Iskry Sebo Sloboda už ďalšiu loptu za svoj chrbát nepustil.

Radimov – Rybky 2:3 (0:2), 73. P. Božek (11), 86. L. Petrúfka – 6. J. Chvála, 41. K. Ravas, 80. I. Ravas, r. Lévai, Volf, Mlinkovics.

Radimov: Biskupič – Vizváry, Rehák, Urbánek, Vach, Vašíček, Pukančík, Dermek, Hýroš, Petrúfka, Božek (str. Lašák, Vanek).

Rybky: Toman – Fodor, Chudý, Patka, Mareček, Chvála, Beňo, Černek, K. Ravas, I. Ravas, B. Cigáň (str. Červinka, Mach).

V Radimove sa hral dobrý futbal. Hostia do prestávky využili dve šance na získanie dvojgólového vedenia. Presadili sa Chvála a ešte nedávno hráč Radimova Kristián Ravas – 0:2. Svoj nádejný náskok držali hostia až do záverečne štvrťhodinky, kedy znížil z pokutového kopu Paťo Božek a zápas zdramatizoval – 1:2. V 80. min. sa však presadil aj druhý Ravas v mužstve hostí, Ivan zvýšil na 1:3. Odchovanec Rybiek v drese Radimova znížil v 86. min. na 2:3, no zo záverečného tlaku už domáci nič nevyťažili.

Bor. Mikuláš – Kopčany 2:3 (1:0), 22. O. Plott, 90. vlastný (J. Zubalík) – 67., 89. O. Zabadal, 86. J. Zubalík, r. Fehér, Bogár, Šmátrala.

B.Mikuláš: Vrablic – Kujovský, Biksadský, Macek, Ondriska, Cintula, Plott, Ťulák, Morávek, Kovalovský, Petrík (str. Malík, Černý, Abogan).

Kopčany: Vaculka – Karas, Praženka, Zubalík, Lukáč, Veselý, Mráz, M. Ivan, Neúročný, Vach, Švrček (str. O. Zabadal, Vašíček, Lorenc, Tomele, Novák).

V Borskom Mikuláši viedli domáci futbalisti po prvom polčase gólom Olivera Plotta 1:0 a robili si nádeje na zisk troch bodov. Najtesnejšie vedenie držali až do záveru zápasu, hoci po prestávke sa hralo v réžii hostí. V 65. min. prišiel na ihrisko striedajúci Ondrej Zabadal, čo sa pre tento zápas ukázalo ako rozhodujúce. Už o chvíľu vyrovnal na 1:1. V záverečnej desaťminútovke poslal hostí do vedenia Zubalík a Zabadal pridal ešte jeden gól na 1:3. Aj Zubalík bol nakoniec dvojgólovým strelcom, lenže v poslednej minúte trafil do vlastnej siete, čím uzavrel na konečných 2:3. Na zisku troch bodov pre hostí to však nič nezmenilo.

Mokrý Háj – Šaštín 7:0 (3:0), 12. R. Sekáč, 23., 57., 90. R. Valúch, 29., 68., 77. P. Vaško, r. Kukan, Rečka, Slovák.

Mokrý Háj: Šipoš – Hladký, Mihok, M. Valúch, Buchta, Prokeš, Vaško, R. Valúch, Eisner, Petranský, Sekáč (str. Lašák, Pobuda, Irša).

Šaštín: Kling – Bíly, Schlosser, Mach, Krak, Cvečka, Stanický, Macánek, Svrček, Malík, Herda (str. Suchý).

Jednoznačný priebeh pod Vintoperkom. Domáci sa ujali vedenia už v 12. min., kedy otvoril skóre Rado Sekáč – 1:0. Potom si strelecké kopačky obuli Radko Valúch a Peťo Vaško, obaja zaznamenali hetrik a uzavreli výsledok na konečných a pre hostí veľmi prijateľných 7:0.