Až štyrikrát sa v zápasoch 11. kola body delili, z toho trikrát po výsledku 2:2. Bez gólov sa hralo v Sobotišti, kde Petrova Ves skôr dva body stratila, ako jeden získala. Jediný zápas, v ktorom spoznali víťaza, sa hral v Pop. Močidľanoch, kde vysoko vyhrali Lakšáre.

Foto zo zápasu Sobotište – Petrova Ves 0:0. V súboji o loptu domáci Libor Mikuš (v žltom) a Martin Mihálik.

ObFZ Senica MO 7. liga 11. kolo

Sobotište – Petrova Ves 0:0, r. Knap, Blaha, Vlk.

V Sobotišti videli diváci zaujímavý zápas. V prvom polčase bol priebeh vyrovnaný, bez výraznejších šancí. V 8. min. si domáci pýtali penaltu za ruku, no nepískalo sa. O chvíľu po chybe domácej obrany bol v šanci Filip Lánik, no neuspel. Hostia boli snaživejší, no vpredu jaloví. Po polhodine hry po trestnom kope Včelku hlavou netrafil Hecht. Ten o chvíľu poslal center pred bránu J. Lánika, no nestrážený Rado Tomeček na 5 – ke zluftoval. Do prestávky to bola najväčšia šanca. V druhom polčase to bola hra na jednu bránu. Tú domácu. Hostia si vytvárali jednu šancu za druhou. F. Lánik trafil brvno a o chvíľu zaváhal aj sám pred Pullmanom. Tri čisté šance zahodil Martin Mihálik a strela Dvorského tesne minula ľavý vinkel. Nakoniec mohli hostia aj prehrať, keď ojedinelý protiútok potiahol Kubina, k odrazenej lopte sa dostal Mišo Hecht, ktorý prekopol prázdnu bránu. To by už bolo pre nich veľmi kruté.

Rohov – Radošovce 2:2 (2:0), 22. J. Baláž, 29. L. Greguš (11) – 65. M. Žúrek (11), 87. J. Mindek, r. Vlk, Tubl, Blaha.

V súboji mužstiev zo spodu tabuľky sa hral spočiatku vyrovnaný zápas, no postupne prešla iniciatíva na kopačky domáceho mužstva. Bolo agresívnejšie, rýchlejšie a nebezpečnejšie. Rohov sa vedenia ujal v 22. min., kedy po rohu krásnym volejom dal Baláž na 1:0. V 29. min. po faule v šestnástke dostali domáci výhodu pokutového kopu, ktorý s prehľadom premenil brankár Greguš 2:0. Domáci mali aj ďalšie šance, no v bráne hostí stál vžborný Bulka. Po prestávke hostia pridali, mali častejšie loptu na svojich kopačkách a mali aj šance. V 65. min. domáci faulovali a šancu pokutového kopu dostali aj Radošovce. Žúrek z neho znížil na 2:1 a zápas dostal nový náboj. Hostia v snahe nepoľavili a dočkali sa zaslúženej odmeny, keď v 87. min. po centri Prokeša striedajúci hrajúci tréner Ján Mindek hlavičkou vyrovnal na konečných 2:2.

Cerová – Oreské 2:2 (0:1), 54. T. Královič, 90. D. Badáň – 36. L. Pavlačka, 53. F. Kaprálik, r. Knap, Vlk.

Pod Korlátkom sa hral vyrovnaný zápas. Do vedenia išli hostia zásluhou svojho kanoniera Lukáša Pavlačku – 0:1. Po prestávke premenil nariadený pokutový kop Kaprálik a hostia už viedli 0:2. Našťastie pre domácich už o minútu Timo Královič znížil na 1:2 a zo záverečného tlaku v nadstavenom čase vyrovnal Denis Badáň na konečných 2:2. Penalty sa domáhalo aj domáce mužstvo, no nepískalo sa.

Mor. Sv. Ján – Štefanov 2:2 (2:0), 5. Kevin Bolf, 22. M. Emrich – 60. M. Matula, 62. J. Tomašovič, r. Blaha, Tubl.

Domáci sa ujali rýchlym gólom Kevina Bolfa, ktorý prekonal brankára hostí už v 5. minúte. Keď v 22. min. zvýšil Marek Emrich na 2:0, zdalo sa že Slavoj si ide pre tri body. Po prestávke však hostia pridali a po hodine hry v priebehu dvoch minút dokázali vyrovnať, keď v 60. min. znížil Martin Matula na 2:1 a v 62. min. Jakub Tomašovič zariadil deľbu bodov na konečných 2:2.

Pop. Močidľany – Lakš. N. Ves 1:6 (0:2), 54. J. Starý – 15., 68. M. Szabó, 45., 64. T. Velický, 61., 71. P. Haramia, r. Kahúň, Polakovič. ČK 1:0 (45. P. Urbánek).

Domáci nevyhrali ani na desiaty pokus. Hostia viedli gólom Szabóa od 15. minúty. V 45. min. zabránil Urbánek rukou gólu, videl ČK a Tomáš Velický z pokutového kopu zvýšil na 0:2. Po prestávke síce Jakub Starý znížil na 1:2, no oslabení domáci už nemali sily na zvrat a ešte štyrikrát inkasovali.

Voľno – Dubovce.

Dohrávka: Štefanov – Sobotište 1.11.

Macek Knihy.Zahori

ObFZ Senica MO 8. liga 9. kolo
Ani štyri góly Tomáša Poláka nestačili Smolinskému na zisk čo len jedného bodu, Zo spoluhráčov sa k nemu nikto nepridal a domáci prekonali ich obranu šesťkrát. Líder z Hradišťa iba remizoval a tak ho v tabuľke preskočili Unín i Šajdíkové Humence.

Vrádište – Hradište 2:2 (0:0), 80. J. Rehák, 85. T. Hluch – 58. M. Sadloň, 76. T. Benek, r. Matúš, Pollák, Thao.

Líder tabuľky si prišiel do Vrádišťa pre tri body, no nakoniec sa musel uspokojiť iba s jedným. Po bezgólovom prvom polčase sa predsa len favorit dokázal presadiť, keď po góloch Martina Sadloňa a Tomáša Beneka získal dvojgólové vedenie 0:2. Domáci bojovali, no na zisk bodu to nevyzeralo. Až v 80. min. sa im podarilo znížiť Jurajom Rehákom na 1:2, no už o chvíľu mohli hostia definitívne rozhodnúť, keď v 82. min. dostali výhodu pokutového kopu. Ten však Laco Štefka nepremenil a trest prišiel o chvíľu, keď Tomáš Hlúch vyrovnal na konečných 2:2.

Smrdáky – Smolinské 6:4 (2:1), 39., 75. M. Škoda, 41. J. Melicher, 65., 85. T. Danihel, 69. T. Horváth – 1., 52., 71., 80. T. Polák, r. Lapoš, Michalička, Polakovič. ČK 0:1 (63. R. Okasa).

Hostia začali excelentne keď hneď v 1. min. sa ujali vedenia po ukážkovej akcií, ktorú zakončil ich kanonier Tomáš Polák – 0:1. Domáci však ešte do polčasu dokázali stav otočiť vo svoj prospech, keď Szomolaya prekonali Mišo Škoda a Jozef Melicher – 2:1. Po prestávke Polák vyrovnal na 2:2, no keď v 63. min. videl hosťujúci R. Okasa ČK, domáci okamžite trestali dvomi gólmi v priebehu štyroch minút, čo bolo rozhodujúce a potom už kontrolovali zápas. Hostia už nenašli silu na zvrat v zápase, kontrovali iba Tomášom Polákom, ktorý dal ich všetky štyri góly, no ani to nestačilo.

Rovensko – Š. Humence 1:2 (1:2), 9. D. Surový – 22. O. Sekáč, 45. A. Gaša, r. Dzindzík, Daniš.

Hoci sa domáci futbalisti proti favoritovi ujali vedenia gólom Surového, zo zisku čo len bodu sa netešili. V 22. min. vyrovnal Ondrej Sekáč a gólom do šatne dal víťazný gól Alex Gaša – 1:2. Po prestávke už diváci gól nevideli, snaha domácich vyšla nazmar.

Letničie – Sekule 1:2 (1:1), 21. P. Polák – 33., 74. E. Húšťava, r. Matúš, Pollák.

Domáci futbalisti potrebujú každý bod, aby sa odpútali zo zóny zostupu. Aj sa ujali vedenia gólom Poláka, no hostia mali vo svojom strele strelecky disponovaného Erika Húšťavu, ktorý do prestávky vyrovnal na 1:1 a v 74. min. strelil aj víťazný gól hosťujúceho mužstva – 1:2.

Koválov – Kunov 3:3 (2:1), 10., 85. P. Tokoš, 20. O. Guštafík – 22., 88. J. Burian, 53. R. Burian, r. Škrinár, Hušek.

Koválov za 20 minút získal dvojgólové vedenie, keď Fábika v bráne hostí prekonali Tokoš a Guštafík. Kunov má však úderné bratské duo Jozeda aRada Burianových. Jozef dve minúty po druhom domácom góle znížil na polčasových 2:1 a po prestávke vyrovnal Rado na 2:2. Zaujímavý bol záver zápasu, keď v posledných piatich minútach padli ešte dva góly. V 85. min. dal svoj druhý gól Peťo Tokoš a 88. min. nechcel za ním zaostať Jozef Burian – 3:3. Mužstvá si tak body spravodlivo podelili.

Unín – Bor. Sv. Jur 9:0 (1:0), M. Šedivý 3, M. Krempa 2, D. Huszár, J. Šiška, I. Šiška, E. Hoferka, r. Lapoš.

Prekvapil len výsledok prvého polčasu.

ObFZ Senica MO 9. liga 9. kolo

Súboj o čelo tabuľky rozhodla Prietrž štyrmi gólmi už v prvom polčase. Osuské rozhodlo v Podbranči v nadstavenom čase a posunulo sa už na 2. miesto za lídra.

Trnovec – Chropov 2:4 (1:2), 13. M. Pekarovič, 66. J. Kotvan (11) – 39., 45., 68. O. Černek, 72. M. Vávra, r. Dzindzik, Daniš.

V zápase tabuľkových susedov sa vedenia ujali domáci Pekarovičom, no hostia mali strelecky efektívneho Olivera Černeka, ktorý ešte do prestávky dvomi gólmi strhol vedenie na ich stranu – 1:2. Aj v druhom polčase ako prví skórovali domáci, keď Juraj Kotvan premenil pokutový kop za ruku na 2:2. No Černek uzavrel hetrik a Vávra pridal poistný gól na konečných 2:4.

Podbranč – Osuské 2:3 (0:1), 77. J. Palkovič, 88. A. Buček – 30. B. Kolenyak, 56. I. Černek, 90. J. Peterka, r. Škrinár, Tubl.

Po polhodine hry sa hostia ujali vedenia gólom Bena Kolenyaka, no o 5 minút mohol vyrovnať domáci Andrej Miča, lenže nepremenil nariadený pokutový kop. Po prestávke zvýšil Ivan Černek na 0:2. Domáci však mocne finišovali. Znížil Jakub Palkovič a 2 minúty pred koncom vyrovnal Adam Buček – 2:2. Keď už boli všetci zmierení s remízou, v nadstavenom čase rozhodol Jozef Peterka o víťazstve hostí – 2:3.

Prietrž – Chvojnica 5:2 (4:0), 18. M. Kukliš, 35., 38. J. Janitor, 33. D. Krištof, 76. A. Mikula – 75. D. Šiška, 89. J. Černek, r. Thao.

V súboji prvého s druhým sa rozhodlo v prvom polčase v priebehu 20 minút, kedy dali domáci štyri góly. Po prestávke sa už len dohrávalo. Ďalšie góly padli až v záverečnej štvrťhodine, pričom hostia dvakrát znižovali na konečný trojgólový rozdiel.

Bukovec – Dojč 1:0 (0:0), Koreň.

Dohrávka: Chropov – Bukovec 22.10.

.

Futbal: Skalica vyhrala tretí zápas v rade

Futbalisti MFK Skalica zvíťazili na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 3:1 v sobotňajšom…