Do soboty 15. októbra môže verejnosť hlasovať v piatom ročníku fotografickej súťaže Zaži Záhorie. Vyhlásila ju Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Záhorie a zapojiť sa do nej mohli amatéri aj profesionáli.

Foto: Jozef Klein – Lesy nad Rohožníkom (fotosúťaž 2021)

Úlohou fotografov bolo zachytiť krásy a zaujímavosti regiónu Záhorie.

„Kategóriu Zaži Záhorie sme tento rok špecifikovali s podtitulom Na bajku. Autori mali zachytiť známe aj menej známe malebné zákutia nášho regiónu z pohľadu cyklistu, ukázať zážitky z výletov na bicykli, inšpirovať k ich návšteve,” uviedol výkonný riaditeľ OOCR Záhorie Martin Lidaj.

Cenu verejnosti získa záber s najvyšším počtom LIKE. Druhú víťaznú fotografiu vyberie odborná porota, ktorej predsedá fotograf Adam Húšek. Ďalšími členmi sú fotograf Tomáš Mrawec Bilka, Dominika Ondrovičová a Martin Lidaj z OOCR Záhorie.

Súťaž vyvrcholí vernisážou, ktorá sa bude konať na jar 2023 v priestoroch Turistického informačného centra v Smrdákoch.

Pálfyovci Knihy.Zahori

Minulý rok sa do súťaže zapojilo 60 autorov s viac ako 100 fotografiami. Tento rok bola účasť výrazne vyššia – 82 autorov poslalo celkovo 150 fotografií. “Súťaž vnímam ako výborný marketing. Som presvedčený, že fotografie motivujú k návšteve miest, ktoré ľudia na Záhorí bežne nepoznajú. Či už v regióne Holíča, Senice, Skalice alebo Malaciek. Záhorie je krásne všade,” uviedol predseda predstavenstva OOCR Záhorie Zdenko Čambal.

Pre zameranie na fotografie z cykloturistických výletov sa organizácia rozhodla z dôvodu, že sa rozvoju cykloturistiky venuje dlhodobo. “V roku 2021 sme osvetlili senickú cyklotrasu svetelnými LED pukmi, osádzame cyklostojany, inštalovali sme nabíjacie stanice pre elektrobicykle v Skalici, Senici a Šaštíne-Strážach. V inštalácii elektronabíjačiek plánujeme pokračovať aj na budúci rok,” doplnil na záver riaditeľ OOCR Záhorie.


.

BM: Ustekana sobota