O prehre Nafty rozhodol exportný gól. Po remíze u posledného bol spokojnejší líder z Mokrého Hája.

Foto zo zápasu Slovan Šaštín – Radimov. (FB Slovan Šaštín)

ZsFZ 4. liga 10. kolo
Lednické Rovne – Nafta Gbely 1:0 (0:0), 87. P. Vavruš, r. Gašparovič, Kubica, Abel. ŽK 2:0.

Gbely: P. Ravas – Rosa, Neoveský, Mička, Žáček, Rehák, Smolinský, Mráz, L. Ravas, Bohun, Nemec (str. Ligás, Lánik), tréner Adam Ambra.

Domáci mali počas zápasu miernu prevahu no obrana hostí na čele s brankárom pracovali spoľahlivo. Z rýchlych protiútokov mali aj Gbely niekoľko streleckých príležitostí, no strelci úspešní neboli. V čase, keď sa už mužstvá chystali do kabín za bezgólového stavu, v zúfalom nápore sa domácim podarilo streliť v 87. min. rozhodujúci gól. Pred vlastnou šestnástkou stratil Lukáš Ravas zbytočne loptu a Petra Ravasa v bráne hostí prekonal exportnou strelou z vyše 25 metrov Peter Vavruš – 1:0. Hosťom na vyrovnanie už neostalo času a tak sa domov vrátili s prázdnymi rukami.

Ďalšie zápasy: Boleráz – Lehota 0:2, Marcelová – Kozárovce 0:11, Imeľ – Hurbanovo 0:0, FC Nitra – Kolárovo 4:0, FC ViOn B – J. Bohunice 2:0, Trebatice – Levice 1:2, Pata – Gabčíkovo 0:1.

Nathaniel Knizkaren 2023

ZsFZ 6. liga Západ 10. kolo

V Kútoch sa hral súboj posledného s prvým, ktorý góly nepriniesol a tak si mužstvá body podelili po bezgólovej remíze 0:0. Paradoxne s bodom boli spokojnejší hostia. Veľa gólov videli diváci v Brodskom, Šaštíne i v Kopčanoch. S jedným sa museli uspokojiť na Myjave. A kto sa omeškal čo i len o dve minútky, nevidel ani ten.

Rybky – Jablonica 3:1 (2:1), 7. P. Černek, 24. A. Beňo (11), 85. I. Ravas – 42. T. Hamerlík, r. Kačička, Tupý, Čaja.

Rybky: Kadlečík – Mach, Chudý, Patka, Mareček, B. Cigáň, Černek, Chvála, K. Ravas, Beňo, I. Ravas, (str. Červinka, Moravanský, M. Ladislav, Hutta, Barcaj).

Jablonica: Sloboda – Pátek, Hamerlík, Rosa, Štefanka, Jenčík, Jánošík, T. Slovík, Januška, Peterka, D. Slovík  (str. Zaťko, Zajonc, P. Kubisa).

Hostia posmelení víťazstvom v predchádzajúcom kole v Holíči nastúpili v bojovnom duchu a ich aktivity nezlomil ani rýchly gól domáceho kapitána Petra Černeka. V 24. min. bol faulovaný Adam Beňo a sám premenil pokutový kop – 2:0. Šance hosťujúcich bratov Slovíkovcov ostali nevyužité, no v 42. min. po rohu znížil presnou hlavičkou Tibor Hamerlík – 2:1. Po prestávke mohol vyrovnať Jánošík, no domáci brankár Kadlečík zachránil. Zvýšiť mohol striedajúci Barcaj, no hlavou trafil iba pravú tyč. Rybky si vydýchli až v 86. min., kedy dal ich poistný gól po individuálnej akcii Ivan Ravas – 3:1.

Šaštín – Radimov 3:3 (2:1), 5. M. Michalica, 31. M. Herda, 79. F. Pollák – 30., 65. P. Božek (oba z 11), 46. F. Pukančík, r. Kačička, Révay, Kusý.

Šaštín: P. Vach – Bíly, Kučera, Mach, Krak, Švaral, Cvečka, Macánek, Michalica, Svrček, Malík, Herda (str. Pollák, Suchý, Perička).

Radimov: Biskupič – Vizváry, Vašíček, Urbánek, D. Vach, Hýroš, Lašák, Pukančík, Dermek, Petrúfka, Božek (str. Kotvas, Jurica, Vanek).

Poltucet gólov videli diváci v Šaštíne, kde sa mužstvá striedali vo vedení. Už v 5. min. otvoril skóre Michalica, no po polhodine hry vyrovnal z pokutového kopu Paťo Božek. Už o minútu však Matúš Herda dostal domácich opäť do vedenia a tak skončil aj polčas – 2:1. Hneď po pár sekundách druhého polčasu vyrovnal Pukančík a v 65. min. premenil Božek aj druhý pokutový kop – 2:3. Nakoniec sa body delili, keď v 79. min. vyrovnal Pollák na 3:3. Hoci domáci z posledných štyroch zápasov nezískali ani bod pri skóre 0:19, tentoraz prekonali súperovho brankára hneď trikrát a prerušili bodové suchoty.

Brodské – Bor. Mikuláš 4:3 (2:2), 15., 81. A. Kompuš, 32. V. Krňa, 48. F. Blaha – 25. R. Cintula, 28., 54. O. Plott, r. Kiss, Šípoš, Zachara.

Brodské: Jančí – Lima, Kervison, Krňa, T. Ralbovský, Antálek, Blaha, Baláž, Gonda, Kompuš, Pedro Rocha (str. Gál, Štvrtecký, Ferenčík).

B.Mikuláš: Cigánek – Kujovský, Biksadský, Macek, Cintula, Plott, Ťulák, Morávek, Kovalovský, Orlík, Petrík (str. Ondriska, Abogan).

Úvod patril hosťom, ktorí nevyužili tri skvelé príležitosti. Ako sa to robí im ukázal v 15. min. Andrej Kompuš – 1:0. Hostia sa však predsa len dočkali, keď v priebehu troch minút otočili stav Robo Cintula a Oliver Plott – 1:2. Do kabín sa však išlo za nerozhodného stavu 2:2, ktorý zariadil gólom Vlado Krňa. Začiatok druhého polčasu patril pre zmenu domácim, už v 48. min. získal domácim vedenie Filip Blaha – 3:2. Snaživí hostia vyrovnali v 54. min., kedy sa druhýkrát v zápase presadil Oliver Plott – 3:3. Aj domáci však našli dvojgólového strelca. Andrej Kompuš strelecký účet zápasu otvoril a aj ho v 81. min. po centri Gála uzavrel – 4:3.

Kúty – Mokrý Háj 0:0, r. Barczi, Marinčák, Juhos.

Kúty: Krajčír – Puškáč, L. Ralbovský, Šefčovič, Kratochvíl, Smolinský, Bílek, Sálus, Valachovič, Kopiar, Halabrín (str. Studenič, Komorný, Antala, A. Polák).

Mokrý Háj: Šipoš – Hladký, Mihok, M. Valúch, Buchta, Vaško, R. Valúch, Eisner, Petranský, Lašák, Sekáč (str. Pobuda, Prokeš, Irša).

Súboj posledného s prvým góly nepriniesol a tak si mužstvá body podelili po bezgólovej remíze 0:0. Hosťom to stačilo na udržanie si vedúceho postavenie, keďže aj ich najväčší súperi nedokázali v tomto kole vyhrať. V prvom polčase sa hralo väčšinou v strede ihriska, šancu domácich mal Sálus, hostia si nevypracovali ani jednu. Hneď po prestávke však pohrozili po štandardnej situácii, kedy Marek Valúch hlavičkou trafil tyč Krajčírovej brány. Domáci boli až do záveru aktívnejší, no gól sa im nepodarilo streliť. Najväčšiu šancu mal v 89. min. Tomáš Komorný, no Šipoša v bráne hostí neprekonal.

Holíč – Stráže 1:1 (0:0), 48. M. Hyža – 49. M. Biksadský, r. Sák, Števčík, Grznár.

Holíč: Nesnadný – Nečas, Masaryk, Hyža, Čech, Ružička, Spazier, R. Konečný, T. Daniel, Uher, Králiček, (str. Chanečka).

Stráže: Hladký – Obala, Pagáč, Buzay, Búran, Fukna, Krchňavý, Strapko, Vrablic, Biksadský, Slovák (str. L. Letko).

Holíč chcel prerušiť sériu troch po sebe idúcich prehier, z nich posledné dve boli na domácom ihrisku (Radimov, Jablonica). Čiastočne sa mu to aj podarilo, no na víťazstvo čaká už od 6. kola. Nádejne to pre Iskru začalo hneď po prestávke, keď už v 48. min. otvoril skóre zápasu Michal Hyža. Domáci však pridlho oslavovali a hneď po rozohrávke hostia udreli. Vyrovnal Marek Biksadský a tak skončil aj zápas – 1:1. Zápas bol však veľmi kvalitný, pre divákov z obidvoch strán zaujímavý. Dominovali v ňom však obaja brankári, domáci Nesnadný a hosťujúci Hladký, aj preto tak málo gólov. Deľba bodov bola spravodlivá. Jeden bod z troch domácich zápasov je však pre Iskru žalostne málo.

Kopčany – Baník Čáry 4:1 (2:0), 34. D. Lukáč, 35. D. Mráz, 57. O. Zabadal, 72. J. Zubalík – 53. F. Kuník, r. Flóriš, Sliepka, Manina.

Kopčany: E. Ivan – Karas, Praženka, Blažek, Zubalík, Lukáč, Novák, Mráz, M. Vach, Lorenc, Švrček (str. O. Zabadal, Vašíček, Tomele, Veselý, Hrušecký).

Čáry: Ozábal – A. Danihel, Kuník, Smetana, Kollár, L. Polák, Navrátil, M. Šúrek, S. Polák, J. Pollák, De. Havel (str. L. Cigánek, Do. Havel).

Slabšiu chvíľu hostí potrestali Kopčany dvomi gólmi v priebehu jednej minúty. Úspešnými strelcami boli Denis Lukáč a Dávid Mráz. Po prestávke aktívni hostia dokázali znížiť Fabiánom Kuníkom na 2:1. Ako striedajúci hráč potom prišiel v 54. min. na ihrisko Ondrej Zabadal a takmer okamžite (nie po prvýkrát) sa presadil gólom na 3:1. Gólovú poistku na konečných 4:1 pridal Jakub Zubalík.

Myjava B – Hlboké 1:0 (1:0), 2. Jakub Halabrín, r. Lamžo, Vojtík, Cabaj. ČK 0:1 (70. D. Štora).

Myjava: Odráška – Koníček, Je. Halabrín, Tomka, J. Buchel, Ja. Halabrín, Dubovský, Gálik, Jankovič, Liška, Kodaj (str. Jankových, Bies, Hornák, Kosík, Mareček).

Hlboké: Noščák – Serdahely, Štora, Kumančík, Pajpach, Pavlík, Kadlečík, R. Morávek, Mráz, Liška, Šustek (str. Otépka, Wolf, Vach).

V zápase tabuľkových susedov dali domáci rýchly gól, keď sa už v 2. min. ujali vedenia gólom Jakuba Halabrína – 1:0. V 17. min. mohol zvýšiť Kristián Koníček, no nepremenil nariadený pokutový kop. Diváci videli zaujímavý zápas. Hostia od 70. min. dohrávali bez vylúčeného Štoru, čo znížilo ich snahu o vyrovnanie. Rezerva Spartaka už dotiahla zápas do víťazného konca.