V 12. kole 7. ligy Majstrovstiev ObFZ Senica bola vymazaná posledná nula z kolónky prehier.

ilustračné foto

ObFZ Senica MO 7. liga 12. kolo
 Vedúce Dubovce po týždni voľna prehrali v Štefanove. Zrodili sa dva vysoké výsledky. 6:0 vyhrala nečakane Cerová s Lakšármi, ako aj Petrová Ves na ihrisku posledných Pop. Močidlian.

Štefanov – Dubovce 1:0 (0:0), 79. M. Rampáček, r. Vlk, Knap, Lapoš.

Dubovce mali v predchádzajúcom kole voľno a akoby vyšli zo zápasového rytmu. V Štefanove utrpeli prvú prehru v ročníku, o ktorú sa im postaral v 79. min. gólom ako správny kapitán Marcel Rampáček – 1:0. Víťazstvo i víťazný gól venoval Marcel čerstvo narodenej dcérke Lujze. Prehra však prvé miesto Duboviec neohrozila, no práve Štefanom v prípade úspechu v dohrávke so Sobotišťom by sa mohol dotiahnuť už na tri body.

Rohov – Mor. Sv. Ján 1:1 (0:0), 72. P. Ivánek – 83. F. Chvál (11), r. Mráz, Rusinko, Prelec.

Po nezáživnom prvom polčase, v ktorom mali jedinú šancu hostia Staňkom, sa bolo po prestávke na čo pozerať. Obidve mužstvá si dokázali vypracovať niekoľko sľubných šancí, no gól bol pre strelcov problém dať. Až v 72. min. po trestnom kope Dubca to ukázal mladíkom skúsený Peťo Ivánek, ktorý hlavou otvoril skóre na 1:0. Dve veľké šance nevyužil Stanek, keď hlavou netrafil prázdnu bránu a z trestného kopu opečiatkoval tyč. Keď Dubec a Pucheľ spálili tutovky, prišiel trest. V 83. min. vyrovnal z pokutového kopu Filip Chvál na konečných 1:1.

Cerová – Lakš. N. Ves 6:0 (2:0), 7., 61., 71. T. Královič, 30., 78. K. Mikulčík, 85. A. Roman, r. Škrinár, Lapoš.

Prekvapujúce víťazstvo čo sa výšky týka, no to mohlo byť ešte vyššie, ak by v 73. min. premenil Pípa pokutový kop. Strelecky sa trikrát presadil Timo Královič, dva góly pridal Kristián Mikulčík a na konečných 6:0 uzavrel v 85. min. Aďo Roman.

Sobotište – Radošovce 1:1 (0:0), 50. M. Hecht – 81. J. Ivánek, r. Kahúň, Babic.

Sobotišťu sa v poslednej dobe nedarí. Nevyhralo už tri kolá po sebe, z toho dvakrát doma. Hoci sa po prestávke domáci aj ujali vedenia gólom Miša Hechta, toto si nedokázali udržať. Hostia v záverečnej snahe vyrovnali Jozefom Ivánkom na 1:1. Domáci ostali po góle zaskočení a rozhodujúci gól už nedokázali streliť.

Pop. Močidľany – Petrova Ves 0:6 (0:2), 7., 35., 46. Marin Mihálik, 61. R. Buček, 68. P. Goga, 82. F. Lánik, r. Vlk, Knap.

Víťazstvo favorita režíroval úvodným hetrikom Martin Mihálik. Domácim nepomohlo ani trojité striedanie do druhého polčasu. Hostia si schuti zastrieľali a ďalšie tri góly pridali Buček, Goga a Filip Lánik.

Voľno – Oreské.

Dohrávka: Štefanov – Sobotište 1.11.

ObFZ Senica MO 8. liga 10. kolo
Vedúca dvojica nezaváhala, ťažšiu prekážku zvládol však Unín, ktorý vyhral v Sekuliach. Hradište v Letničí len remizovalo a už stráca tri body. Najvyššie víťazstvo dosiahol Kunov, ktorý naložil Smolinskému päťku.

Sekule – Unín 1:3 (1:1), 1. E. Húšťava – 11., 89. P. Klein, 58. M. Uher, r. Blaha, Tubl.

Ešte sa mužstvá na trávniku ani „nerozkukali“ a domáci už viedli po góle Erika Húšťavu 1:0. Líder ak nechcel prísť o čelo tabuľky, nemohol si dovoliť prehrať. Už v 11. min. vyrovnal Palo Klein na polčasových 1:1. Po hodine hry poslal favorita do vedenia Mišo Uher a Klein sa v závere presadil ešte raz, keď dal na konečných 1:3

Š. Humence – Smrdáky 2:0 (0:0), 65. D. Štefečka, 75. A. Foriška, r. Polakovič.

Humence sa na tri body riadne natrápili, hoci mali šancí na tri zápasy. Pohrdol s nimi najmä Ondro Sekáš a Aleš Foriška. Hostia prišli na zápas bez brankára, medzi žrde sa postavil hráč Jozef Melicher a ten privádzal strelcov súpera doslova do do zúfalstva. Bezgólový držali stav až do 65. min., kedy otvoril skóre zápasu Štefečka – 1:0. Domáci ďalej tlačili a v 75. min. Aleš Foriška pridal poistný gól na 2:0. Domáci si tak udržali druhú priečku za lídrom z Unína.

Letničie – Hradište 1:1 (0:0), 71. P. Portel – 72. J. Kršteník, r. Hušek.

Letničie potrebuje každý bod, no vyhrať sa mu od 1. kola (s výnimkou Bor. Sv. Jura) nepodarilo s nikým. Hoci sa v 71. min. ujalo vedenia gólom Portela, hneď po rozohrávke hosťujúci Kršteník vyrovnal na 1:1 a tak skončil aj zápas. Body si mužstvá zaslúžene podelili.

Kunov – Smolinské 5:0 (3:0), 16., 58. R. Burian, 31., 38., 83. F. Vizváry, r. Babic, Kahúň.

V súboji tabuľkových susedov sa očakával vyrovnanejší priebeh zápasu. Taký bol iba zo začiatku. Úvodných 20 minút patrilo hosťom, keď Kunov držal nad vodou brankár Maťo Fábik, ktorý s námahou vyrazil na roh strely Poláka, Daniela, Celláryho a zlikvidoval aj hlavičku Martina Buriana. Potom sa však po centri Jozefa Buriana hlavou presadil v šestnástke najmenší Rado Burian a domáci viedli. Hosťom rýchle ubúdali sily, nestačili s domácimi držať krok a góly v sieti Štefanku pribúdali. Tri dal Filip Vizváry a ešte jeden Rado Burian. Tromi asistenciami sa blysol Jozef Burian.

Koválov – Vrádište 2:0 (1:0), 41. V. Labaš (11), 81. L. Slezák, r. Dzindzík. ČK 0:1 (73. M. Hanic).

V zápase tabuľkových susedov sa domáci ujali vedenia v závere prvého polčasu, keď po faule v šestnástke premenil pokutový kop Vlado Labaš – 1:0. Snahu hostí pribrzdil v 73. min. Hanic, ktorý videl ČK. Početnú výhodu využil Koválov gólom Lukáša Slezáka – 2:0.

Bor. Sv. Jur – Rovensko 1:3 (0:2), 58. R. Csomor – 11. M. Matula, 15., 87. S. Starych, r. Otočka, Pollák.

Po štvrťhodine hry bolo 0:2 po góloch Matulu a Starycha, no tým sa gólový rozlet hostí na dlhšie zastavil. Domáci bojovali, no chýbala im kvalita. V 58. min. Roman Csomor znížil na 1:2, no prekvapenie sa napokon nekonalo, keď v 87. min. hrajúci tréner Silvo Starych svojim druhým gólom uzavrel na konečných 1:3.

* podľa skóre prvý Unín

ObFZ Senica MO 9. liga 10. kolo
Prekvapila (nepríjemne) Prietrž, ktorú v Dojči porazili dvaja veteráni. Osuské po očakávanom víťazstve s posledným Bukovcom sa na ňu bodovo dotiahlo. V závese čakajú na ich zaváhanie Chvojnica a po očakávanom víťazstve v dohrávke, aj Chropov.

Dojč – Prietrž 3:1 (2:0), 17. R. Búzek, 44., 65. P. Rehák – 57. M. Harnoš, r. Dzindzik, Daniš. ČK 1:0 (76. P. Zona).

Prekvapujúci výsledok v súboji posledného z prvým. Postarali sa o to veteráni v domácom drese, Robo Búzek (48 r.) a Palo Rehák (44 r.). Hostia nevyužili početnú výhodu po vylúčení Zonu.

Chropov – Podbranč 3:1 (1:0), 40. M. Vávra, 54., 57. T. Petri – 60. M. Filka, r. Daniš.

Domáci sa presadili až v závere polčasu Vávrom a po prestávke Petri dvomi gólmi v priebehu troch minút definitívne rozhodol. Hostia už len korigovali Filkom.

Trnovec – Chvojnica 1:2 (1:1), 11. P. Riečický – 18. M. Krček, 60. J. Pukančík, r. Thao. ČK 0:1 (80. M. Černek).

Hoci sa Trnovec ujal vedenia Riečickým, hostia vzápätí vyrovnali Krčkom a po hodine hry rozhodol Jozef Pukančík. Hoci od 80. min. hrali domáci presilovky po vylúčení Černeka, gól už nedali.

Osuské – Bukovec 4:0 (1:0), 19., 47. B. Kolenyak, 62. J. Peterka, 78. A. Lukáč, r. Michalička.

Hladké víťazstvo Osuského s posledným Bukovcom, po ktorom sa bodovo dotiahli na lídra z Prietrže.

Dohrávka: Chropov – Bukovec 22.10.