V 3. kole sa Dukla predstavila na ľade priebežného lídra tabuľky, novovzniknutý tím Delikateso Bratislava v prvých dvoch zápasoch ešte nestratil ani bod, preto sa očakával náročný duel.

Potvrdilo sa to aj na ľade, oba tímy si vypracovali viacero šancí v presilových hrách aj v rovnovážnom počte, ale brankári boli pozorní. Aktívnejší boli počas prvej časti hry Seničania, ale skóre zápasu otvoril domáci Tibor Varga, keď využil zaváhanie súperovho hráča a z protiútoku prekonal bezmocného Košúta.

Na začiatku druhej tretiny bol prvýkrát prekonaný aj jeho náprotivok Krajčovič v bránke Delikatesa, už po 5 sekundách presilovej hry sa o vyrovnanie postaral René Jarolín po presnej dorážke Mikéskovej strely. O necelú minútu však po ďalšej nepozornosti v obrane Seničanov vrátil vedenie na stranu domácich nikým nekrytý Michal Glemba. Celý súboj sa niesol v znamení doťahovania súperovho náskoku a inak to nebolo ani v 28. minúte, kedy tvrdou strelou od modrej prepálil domáceho gólmana Ivan Jankovič. Dukla prvýkrát viedla v 34. minúte, kedy nechytateľne spomedzi kruhov zavesil David Jaša. Radosť z vedenia však trvala len 16 sekúnd, po strate puku na modrej od obrancu hostí namieril presne pomedzi Košútove betóny Dávid Novosedlík. Bláznivá tretina, počas ktorej padlo až 7 gólov v rozmedzí 11 minút ale pokračovala, vedenie na stranu hostí opäť vrátil Jaša tvrdou strelu z medzikružia. Aby gólov nebolo málo, na 4:4 onedlho vyrovnal z protiútoku Abaffy.

V tretej časti hry padali góly už len do siete Delikatesa a až na 5 zo 6 presných zásahov sa podieľal David Jaša, ktorý v 53. minúte presnou prihrávkou našiel Ondreja Čagana a ten sa z prvej nemýlil. V bránke Seničanov v poslednej dvadsaťminútovke zatiahol roletu spoľahlivý Samuel Košút a dal svojim spoluhráčom nádej na plný bodový zisk. To sa nakoniec aj podarilo, keď po odvolaní domáceho gólmana do prázdnej bránky skóroval opäť Jaša a skompletizoval tak hetrik. Zároveň sa stal aj „Gumákom“ (najužitočnejším hráčom v zápase), za výkon v tomto stretnutí si zaslúžene prebral toto ocenenie od predchádzajúceho Gumáka, Adama Romančíka.

Zároveň veľké poďakovanie patri senickému fanklubu, ktorý Dukle v Bratislave vytvoril takmer domácu atmosféru.

Vyjadrenie trénera HC Dukla Senica, Martina Ondroviča: Od začiatku sme bolí lepším tímom, vytvárali sme si šance, ale ľahkými chybami sme súpera držali v hre o body až do konca. Našťastie sme to na konci zlomili svojou kvalitou a vezieme si domov dôležité tri body. Zápas bol ku koncu trošku vybičovaný, bolo tam pár zbytočných zákrokov, kedy mohol rozhodca do toho vstúpiť skôr. My máme však natoľko skúsené a kvalitné mužstvo, aby sme si to ustrážili a myslím si, že dnes práve to rozhodlo o našom víťazstve.

HK Delikateso Bratislava – HC Dukla Senica 4:6 (1:0, 3:4, 0:2)
Góly: 18. Varga (Fábry, Ketner), 27. Glemba (Ketner, Hrbáčik), 34. Novosedlík (Daráš), 37. Abaffy (Imrich, Burian) – 26. Jarolín (Mikéska), 28. Jankovič (Jaša), 34. Jaša (O. Čagan, A. Kotzman), 36. Jaša (Funtek), 53. O. Čagan (Jaša), 60. Jaša (Jarolín)