Trnavský samosprávny kraj vyhlásil (17.10.) verejné obstarávanie na poskytovateľa služieb prímestskej autobusovej dopravy vo verejnom záujme v regióne Trnava.

Víťazný uchádzač bude prevádzkovať pravidelnú prímestskú autobusovú dopravu v okresoch Hlohovec, Piešťany, Senica a Trnava počas desaťročného obdobia po 1. januári 2024. Predpokladaná hodnota zákazky je 203,6 milióna eur bez DPH, pričom lehota na predkladanie ponúk je do 15. decembra 2022.

Vyhláseniu verejného obstarávania predchádzala dlhá a dôkladná príprava. V záujme zvýšenia komfortu cestujúcich aj vodičov župa vyžaduje klimatizované autobusy s WiFi pripojením a USB zásuvkami na nabíjanie mobilných zariadení. Samozrejmosťou má byť bezpečnostný kamerový systém, ktorý bude snímať priestor pre cestujúcich, a tiež priestor pre nástup a výstup z autobusu.

Malvínka Knižkáreň 2023

Župa očakáva aj splnenie podmienok spojených so zavedením zonácie kraja a predplatných cestovných lístkov, ktoré vstúpia do platnosti začiatkom budúceho roka. Dlhodobým cieľom kraja je prilákať ľudí do prímestských autobusov, ktoré sú ekonomickejšou aj ekologickejšou alternatívou k osobným autám.

Aktuálne prebieha aj verejné obstarávanie na poskytovateľa prímestskej autobusovej dopravy vo verejnom záujme vo zvyšných dvoch regiónoch, a to Dunajskej Stredy a Skalice. Aj v týchto prípadoch bude výsledkom nová desaťročná zmluva účinná od 1. januára 2024.


.

Osobnosti kraja BSK