Podľa informácií z Gbelov, domáci hrali po celý zápas „oslabení“ o jedného hráča, ktorý mal však na sebe iný dres, ako mali mužstvá. V závere zápasu prišli domáci ešte o troch hráčov, ktorí videli červené karty.

Nafta Gbely – Pata, Foto: Ján Bolebruch

Krajské súťaže
ZsFZ 4. liga 11. kolo

Nafta Gbely Pata 1:0 (0:0), 51. M. Rosa. r. Sárai, Bányi, Kubical. ŽK 5:3. ČK 3:0 (88. Neoveský, 89. L. Ravas, 90. Bohun).

Gbely: P. Ravas – Rosa, Neoveský, Mička, Žáček, L. Ravas, Ligás, Smolinský, Mráz, Bohun, Nemec (str. Pribyla, Bartal), tréner Adam Ambra.

V nervóznom zápase rozhodol o víťazstve hostí chvíľu po prestávke víťazným gólom Michal Rosa – 1:0. V ďalšom priebehu mali domáci niekoľko sľubných príležitostí, no ďalší gól už nepridali. Zvlášť hektický bol záver zápasu, v ktorom domáci hráči videli až 3 červené karty. V 88. min. išiel predčasne pod sprchy Ondrej Neoveský, o minútu ho nasledoval Lukáš Ravas, obaja po druhej žltej. V poslednej minúte videl hneď ČK Ondrej Bohun za HNŠ voči rozhodcovi zápasu. Našťastie hostia už nemali dostatok času využiť výraznú početnú prevahu.

Ďalšie zápasy: J. Bohunice – Imeľ 3:4, Hurbanovo – Marcelová 8:0, Levice – Boleráz 0:2, Kolárovo – Trebatice 0:2, Lehota – Led. Rovne 3:0, Kozárovce FC Nitra 5:2, Gabčíkovo – FC ViOn B 2:2.

ZsFZ 6. liga Západ 10. kolo
Prvé dve mužstvá prehrali doma, lídrom rezerva Myjavy

Prvých päť mužstiev z čela tabuľky delia od seba iba tri body a ani ďalšie tri výrazne nezaostávajú. V jeseni sa budú hrať ešte dve kolá, v jarnej časti nás tak budú čakať zaujímavé súboje o postup do vyššej súťaže.

Hlboké – Kopčany 4:2 (2:1), 22., 30. Ľ. Kadlečík, 69. M. Šustek (11), 89. M. Pavlík – 32. vlastný (P. Noščák), 65. A. Veselý. r. Ježík, Vyletelka, Fabian.

Hlboké: Noščák – Serdahely, Štora, Kumančík, Pajpach, Pavlík, Kadlečík, R. Morávek, Mráz, Liška, Šustek (str. Otépka, Wolf, Vach).

Kopčany: E. Ivan – Karas, Praženka, Blažek, Zubalík, Lukáč, Novák, Mráz, M. Vach, Lorenc, Švrček (str. O. Zabadal, Vašíček, Tomele, Veselý, Hrušecký).

Keď v priebehu 8 minút dal Kadlečík dva góly domácich, zdalo sa že domáci bezpečne vyhrajú. Lenže už o dve minúty pomohol hosťom málokedy vídaným vlastencom brankár Noščák – 2:1. Po prestávke dokonca Adam Veselý vyrovnal na 2:2. Pomoc prišla aj pre domácich v podobe faulu v šestnástke, po ktorom Marek Šustek z pokutového kopu poslal domácich opäť do vedenia – 3:2. Minútu pred koncom poistil výhru domácich Miro Pavlík – 4:2.

Baník Čáry – Baník Brodské 4:2 (0:2), 57., 82. (11) F. Kuník, 65., 90. L. Polák – 3. F. Blaha, 20. A. Gonda. r. Jablonický, Petránek, Patka. ČK 0:1 (55. M. Janči)

Čáry: Ozábal – A. Danihel, Kuník, Smetana, Kollár, Černoch, L. Polák, L. Šúrek, Navrátil, M. Šúrek, S. Polák (str. J. Pollák, L. Cigánek, Do. Havel).

Brodské: Jančí – Lima, Kervison, Krňa, T. Ralbovský, Antálek, Blaha, Baláž, Gonda, Tavares, Pedro Rocha (str. Gál, Vach, Gál).

Banícke derby sa nevyvíjalo pre domácich priaznivo. Už od 3. min. prehrávali po góle Blahu a v 20. min. zvýšil kapitán Adrián Gonda priamo z rohu na polčasových 0:2. Po prestávke „pomohol“ domácim brankár hostí Jančí, ktorý zmaril súperovu šancu za šestnástkou, za čo videl ČK. Do brány sa postavil Ondrej Hnát a hneď z prvej strely inkasoval, keď ho z trestného kopu prekonal Fabián Kuník – 1:2. O chvíľu tvrdou strelou spoza šestnástky vyrovnal Lukáš Polák na 2:2 a začínalo sa prakticky od začiatku. Obaja strelci si dali ešte „repete“ a tak sa domáci baníci tešili po veľkom obrate z troch bodov.

Stráže – Rybky 0:3 (0:1), 36. I. Ravas, 53., 84. A. Beňo, r. Jordanov, Boledovič, Gádoši.

Stráže: Hladký – Obala, Pagáč, Buzay, I. Letko, Búran, Fukna, Krchňavý, Strapko, Biksadský, Slovák (str. Konečný, Pollák).

Rybky: Toman – Mach, Chudý, Patka, Červinka, Mareček, Černek, Chvála, K. Ravas, Beňo, I. Ravas (str. B. Cigáň, Bojnanský, Vacula).

Prekvapujúci výsledok sa zrodil v Strážach. Rybky sa ujali vedenia gólom Ivana Ravasa a tak skončil aj prvý polčas. Aj po prestávke si mužstvá vypracovali niekoľko príležitostí, efektívnejší boli hostia, ktorí zásluhou dvoch presných zásahov Adama Beňa zvýšili na 0:3 a zaslúžene si odviezli tri body.

Radimov – Kúty 5:1 (3:0), 36., 42. (11), 89. P. Božek, 40. S. Dermek, 90. L. Petrúfka – 70. T. Komorný, r. Urbanovič, Frič, Šturdík.

Radimov: Kotvas – Vizváry, Urbánek, Rehák, Hýroš, D. Vach, Vašíček, Pukančík, Masaryk, Dermek, Božek (str. Lašák, Petrúfka, Negrean, Vanek).

Kúty: Krajčír – L. Ralbovský, Šefčovič, Kratochvíl, Smolinský, Bílek, Sálus, Valachovič, Zemánek, Studenič, M. Polák (str. Sedalík, Komorný, Antala, Šimek, Halabrín).

Začiatok zápasu bol pomerne vyrovnaný, šancu mal hosťujúci M. Polák a domáci Božek trafil brvno. Až v závere prvého polčasu sa dokázali presadiť domáci strelci, a to hneď trikrát. Dva góly dal Paťo Božek, z toho jeden z penalty po faule Valachoviča a presadil sa aj Dermek – 3:0. Po prestávke mohol uzavrieť hetrik Božek, no druhú penaltu mu brankár Krajčír chytil. Hostia znížil striedajúcim Tomášom Komorným, no na viac sa nezmohli. V samom závere sa Božek predsa len dočkal hetriku a gól dal aj striedajúci Lukáš Petrúfka – 5:1.

Mokrý Háj – Myjava B 0:3 (0:2), 2. J. Buchel, 16. L. Liška (11), 74. Jakub Halabrín, r. Opatovský, Oselský, Gašparíková. ČK 1:0 (38. M. Hladký).

Mokrý Háj: Jankovič – Hladký, Mihok, Prokeš, Buchta, Vaško, R. Valúch, Eisner, Petranský, Lašák, Sekáč (str. Brezina, Pobuda, M. Valúch, Irša).

Myjava: Šraga – Koníček, Ja. Halabrín, J. Buchel, Je. Halabrín, Dubovský, Gálik, Mareček, Liška, Kosík, Kodaj (str. Jankových, Jankovič, Bies, Hornák, Havlík).

Hostia udreli v úvodnej štvrťhodinke dvakrát. Už v 2. min. poslal hostí do vedenia Jakub Buchel a v 16. min. premenil penaltu Lukáš Liška na 0:2. Keď v 38. min. videl ČK domáci Mišo Hladký, Mokrý Háj už v početnom oslabení nedokázal so zápasom nič urobiť. Hostia v pohode udržiavali svoje dvojgólové vedenie, navyše v 74. min. pridal Jakub Halabrín poistný gól na konečných 0:3.

Jablonica – Šaštín 1:5 (0:3), 82. P. Januška – 12., 16., 78. M. Herda, 26. M. Michalica, 70. F. Pollák, r. Zorvan, Pacher, Barát.

Jablonica: Sloboda – Pátek, Hamerlík, Rosa, Štefanka, Gaža, Januška, T. Slovík, Jánošík, Zaťko, D. Slovík (str. Peterka, P. Kubisa).

Šaštín: P. Vach – Bíly, Kučera, Mach, Krak, Cvečka, Michalica, Malík, F. Pollák, Šághy, Herda (str. Mošať, Kling, Perička).

Jablonica stále nemá domáce ihrisko (hralo s v Brezovej), čo sa prejavuje na jej výsledkoch. Aj tak sa takýto výsledok neočakával. Už po polhodine bolo 0:3, keď hru hostí skvele dirigoval Matúš Herda, ktorý k vedeniu hostí prispel dvomi gólmi, jeden pridal Michalica. Po prestávke ušli hostia až na 0:5 po góloch Polláka a Herdu, ktorý si tak uzavrel hetrik. Až v samom závere dal aspoň čestný úspech „domácich“ Paťo Januška – 1:5.

Bor. Mikuláš – Holíč 1:1 (1:0), 45. K. Biksadský – 73. M. Hyža, r. Dragula, Revay, Kovačik.

B.Mikuláš: Cigánek – Kujovský, Biksadský, Macek, Cintula, Plott, Ťulák, Morávek, Petrík, Kovalovský, Orlík (str. Černý, Ondriska, Abogan).

Holíč: Čermák – Nečas, R. Daniel, Masaryk, Hyža, Čech, Ružička, Spazier, Chanečka, T. Daniel, Nesnadný (str. Konečný, Králiček).

V slabšom stretnutí si mužstva body spravodlivo podelili. Snaživejší domáci sa ujali vedenia gólom do šatne, keď sa presadil Biksadský – 1:0. Snahu hostí o vyrovnanie úspešne korunoval v 73. min. Michal Hyža – 1:1.