II. lige západ po neodohranom zápase s Ivankou pri Dunaji vstúpili basketbalisti Holíča do ligového diania na palubovke Dunajskej Stredy.

Domáci basketbalisti mali lepší vstup do zápasu, keď si vytvorili sedem bodový náskok, Hostia sa v prvej štvrtine pomalšie rozbiehali a prvý raz sa ujali vedenia v zápase minútu pred koncom štvrtiny.

Záhorácke rádio 2024 01

V ďalšom priebehu Holíčania prevzali taktovku do svojich rúk, keď využili výškovú prevahu a úspešne premieňali svoje strelecké pokusy. Postupne narastal rozdiel v skóre v prospech hostí, ktorí kontrolovali priebeh hry a zaslúžene si odviezli z Dunajskej Stredy prvé body do tabuľky.

Ďalší zápas odohrajú Holíčania na domácej palubovke 5.11. o 15:00 proti súperovi z Bánoviec nad Bebravou.

DSG Dunajská Streda – MŠK BO Holíč 51:93 (27:44)
Zostava MŠK Holíč: Mihaliska 12, Barančík 3, Snopko 2, Došek 12, Hanusek 28, Burský 3, Jaborník 15, Kvoček 4, Pukančík 11,
Tréner: Marenčík Ľ.