Štvrté kolo 2. ligy sa nieslo v znamení domáceho zápasu proti Partizánskemu, ktoré dovtedy v sezóne nezískalo ani bod.

Mnohí diváci si pri vysokej návšteve na štadióne ešte ani nestihli nájsť miesta a už sme boli svedkami prvého gólu. Skóre otvoril už v 3. minúte Ľubo Vaškovič, po chybnej rozohrávke brankára hostí zachytil puk v medzikruží a z tesnej blízkosti sa skúsený útočník nemýlil. Druhý gól Dukly prišiel v 15. minúte, po prudkej strele z uhla sa presadil Martin Mikolášek. Krátko nato prišli dve vylúčenia hostí v priebehu pol minúty a domáci tak mali možnosť hrať pomerne dlhú presilovku o dvoch hráčov. Tá sa im podarila dokonale využiť, keď dvojnásobnú početnú prevahu premenil na gól tvrdou strelou od modrej Ivan Jankovič a už o 10 sekúnd sa Seničania radovali z gólu opäť po presnom zásahu Samuela Funteka. Domáci boli počas prvej časti hry aktívnejší, na brankára Adama Romančíka išli iba 4 strely. Jedna z nich však bola gólová, a to konkrétne v 19. minúte po úniku Adriána Gergela.

Začiatok druhej tretiny priniesol ešte rýchlejší gól, ako sme videli v tej prvej. Po necelej minúte hry sa po šikovnom teči Kotzmanovej strely presadil David Jaša. O ďalšie dve minúty už to bolo 6:1 v prospech domácich, keď Daniel krásne našiel Mária Konečného a ten z prvej prepálil hosťujúceho gólmana. Vyzeralo to na jasnú záležitosť zo strany Dukly, ale zápas začal byť čoraz nervóznejší a viaceré potýčky a vylúčenia dali šancu aj hráčom Partizánskeho. Tí najskôr v 34. minúte znížili po chybnej rozohrávke domáceho útočníka, svoj druhý gól v zápase strelil Gergel. Tretí gól hostí prišiel necelú minútu pred koncom tretiny, v presilovej hre o dvoch hráčov sa presadil Samuel Klepanec.

V tretej dvadsaťminútovke ale dokázali domáci udržať nervy na uzde a vďaka dvom gólom kapitána Reného Jarolína definitívne zlomili odpor súpera. Jeho prvý gól prišiel v 44. minúte v presilovej hre po dorážke Mikoláškovej strely. Ten druhý, zároveň posledný gól v zápase prišiel po peknom útočnom výpade obrancu Mikésku, ktorý presnou prihrávkou našiel Jarolína, a ten spred bránky uzavrel skóre na konečných 8:3 pre domácu Duklu.

Tretie víťazstvo v rade sledovalo na Zimnom štadióne v Senici takmer 2000 divákov, ktorí opäť vytvorili fantastickú atmosféru. Ocenenie „Gumák“ pre najužitočnejšieho hráča zápasu si od Davida Jašu preberá po tomto stretnutí Róbert Mikéska, autor 3 gólových prihrávok.

Vyjadrenie trénera HC Dukla Senica, Martina Ondroviča: Zápas sme mali od začiatku pod kontrolou, s narastajúcim gólovým rozdielom začal super provokovať našich hráčov s cieľom znervózniť ich a vyvolať šarvátky. To sa im aj podarilo a našimi hlúpymi faulami sme Partizánske vrátili do hry. V tretej časti sme sa však našťastie vrátili k svojej hre a zápas s prehľadom dohrali. Ďakujem takisto všetkým fanúšikom na štadióne, boli fantastickí!

HC Dukla Senica – HK Iskra Partizánske 8:3 (4:1, 2:2, 2:0)
Góly: 3. Vaškovič (Mikéska), 15. Mikolášek (Mikéska, Jarolín), 17. Jankovič (Jaša), 18. Funtek (Jaša, P. Kotzman), 21. Jaša (P. Kotzman), 23. Konečný (Daniel), 44. Jarolín (Mikolášek, Vaškovič), 48. Jarolín (Mikéska, Mikolášek) – 19. Gergel (Cvejn, Hvizdoš), 34. Gergel (Hvizdoš, Káčer), 40. Klepanec (Hvizdoš, Káčer)