Gólový priemer 14. kola pokazil zápas v Pop. Močidľanoch, v ktorom padol iba jeden gól, aj ten do siete domáceho mužstva.

ilustračné foto

Futbalisti Pop. Močidlian nepotešili svojich fanúšikov, keď doma prehrali všetkých sedem majstrovských stretnutí. Strelcom kola sa stal Lukáš Pavlačka z Oreského, ktorý v jesennej časti prekonal brankárov Štefanova spolu 9 – krát, Lukášovi Čelústkovi dal 5 a teraz Tomášovi Michalicovi 4 góly.

Majstrovstvá ObFZ Senica
ObFZ Senica MO 7. liga 14. kolo

Štefanov – Oreské 1:5 (1:2), 3. M. Rampáček – 13. L. Podrazil, 15., 51., 74., 77. L. Pavlačka, r. Otočka, Lapoš, Škrinár.

Domáci chceli potvrdiť tri body z Rohova a keď už v 3. min. otvoril Marcel Rampáček skóre zápasu, zdalo sa že si idú za svojim cieľom. Lenže v závere úvodnej štvrťhodiny hostia udreli dvakrát v priebehu dvoch minút. V 13. min. vyrovnal Lukáš Podrazil a v 15. min. začal svoje strelecké sólo Lukáš Pavlačka – 1:2. Ten si po čase opäť obul strelecké kopačky a v druhom polčase čistým hetrikom pripravil Štefanovu nielen prvú domácu prehru, ale mu prerušil aj sériu 8 zápasov bez prehry. Naposledy prehral Štefanov 5:2 – v Oreskom a čuduj sa svete, všetkých 5 gólov im vtedy dal Pavlačka.

Dubovce – Lakšárska N. Ves 6:2 (2:1), 2. O. Stúpal, 32., 58. (11) R. Drgon, 55. O. Rybnikár, 74. vlastný (S. Vaniš), 89. F. Matúš – 17. P. Hílek, 86. M. Tománek, r. Otočka, Dzindzík, Hušek.

Lakšáre stačili držať krok s lídrom iba v prvom polčase, keď na rýchly gól Stúpala odpovedal Peťo Hílek – 1:1. Ešte do polčasu však kanonier Rado Drgon dostal domácich opäť do vedenia´. Tretí gól domácich pridal Ondro Rybnikár, Drgon premenil pokutový kop na 4:1 a vlastencom „pomohol“ domácim Stano Vaniš na 5:1. V závere videli diváci ešte dva góly. Martin Tománek znížil na 5:2, no posledné slovo mal Fero Matúš – 6:2.

Sobotište – Rohov 5:1 (2:0), 36., 45. M. Hecht, 65., 78. M. Tomeček, 67. M. Valo – 48. D. Pucheľ, r. Srnec, B. Dutka, Otrubčák.

Zásluhou dvoch presných zásahov Miša Hechta vyhrali domáci prvý polčas 2:0. Hneď po príchode zo šatní strelecky aktívny David Pucheľ (dal gól aj pred týždňom) znížil, no to bolo zo strany hostí všetko. Domáci na trávniku dominovali. Ďalšie dva góly dal Miro Tomeček a pridal sa aj Matúš Valo.

Cerová – Radošovce 4:1 (2:0), 7., 34. T. Královič, 47. O. Ilčík, 90. D. Badáň – 78. E. Vávra, r. Vlk, Tubl, Blaha.

V prvom polčase bol neudržateľný Timo Královič, ktorý svojimi gólmi zaistil domácim dvojgólové vedenie. Po prestávke hostia chceli zo zápasom ešte niečo urobiť, no už v 47. min. pridal Ondrej Ilčík gól na 3:0. Domáci sa uspokojili, dovolili Edovi Vávrovi znížiť na 3:1, no posledné slovo mal Denis Badáň, ktorý v 90. min. upravil na konečných 4:1.

Pop. Močidľany – Moravský Sv. Ján 0:1 (0:0), 53. M. Čižmár, r. Kahúň, Polakovič, Pollák.

Domáci pred týždňom získali na ihrisku súpera svoj prvý bod v tejto sezóne a chceli ho potvrdiť ziskom aj na domácom trávniku. To sa im však nepodarilo. Ich ofenzíva bola slabá, obrana hostí stála na pevných nohách a keď v 53. min. dal Martin Čižmár vedúci a aj víťazný gól hostí, domáci už nedokázali naň odpovedať.

Voľno – Petrova Ves.

Dohrávka: Štefanov – Sobotište 1.11.

ObFZ Senica MO 9. liga
Dohrávka 4. kola

Pred týždňom sa obaja súperi stretli v Chropove v zápase 11. kola (Chropov vyhral 4:1), tentoraz si súboj zopakovali v Bukovci v dohrávke 4. kola. „Hokejová“ remíza 4:4 nepriniesla v tabuľke žiadne zmeny, jesenným majstrom je Prietrž.

Bukovec – Chropov 4:4 (2:2), 16. T. Hornák, 45., 57. M. Majdlen, 90. M. Hegeduš – 3., 25., 58. O. Orth, 70. O. Černek, r. Švancara.

V prvom polčase favorit z Chropova dvakrát vyhrával, no domáci zakaždým vyrovnali. Z hostí sa zakaždým presadil Ondrej Orth, najskôr na 1:1 vyrovnal Tomáš Hornák a na polčasových 2:2 v nadstavenom čase prvej časti Maťo Majdlen – 2:2. Ten po hodine hry dostal domácich dokonca do vedenia, no tentoraz pre zmenu vyrovnali hostia. Už o minútu uzavrel svoj hetrik Orth – 3:3. Keď v 70. min. sa hostia opäť ujali vedenia Oliverom Černekom, zdalo sa že budú brať všetky body. No nadstavený čas hral aj tentoraz s domácimi a Marek Hegeduš zariadil deľbu bodov – 4:4.