Bratia Tomečkovci svojimi gólmi po prestávke otočili nepriaznivo sa vyvíjajúci zápas Sobotišťa so Štefanovom. Bolo to jediné víťazstvo domáceho mužstva v 15. kole. V drese Oreského opäť „úradoval“ Pavlačka a víťazstvo lídra v Petrovej Vsi zabezpečil ďalší z kanonierov, Rado Drgon. V Rohove i v Jánoch sa body delili.

Zo zápasu Moravský Svätý Ján – Cerová. Foto JR Photo

Majstrovstvá ObFZ Senica
ObFZ Senica MO 7. liga 15. kolo

Lakš. N. Ves – Oreské 2:4 (1:2), 29. T. Velický, 74. P. Haramia – 20. S. Matúš, 25., 68. (11), 69. L. Pavlačka, r. Kahúň, Dzindzík, Babic.

Hral sa pre divákov zaujímavý zápas do ktorého lepšie vstúpili hostia. Ich prvé šance skončili v rukách brankára Šťastného, no v 20. min. sa v šestnástke uvoľnil najmladší hráč na ihrisku Samko Matúš (16 r.) a otvoril skóre – 0:1. V 25. min. predviedli hostia najkrajšiu akciu zápasu, keď spoluprácu A. Baláž – Královič zakončil Pavlačka – 0:2. Domáci pomerne rýchlo odpovedali kontaktným gólom, keď chybu v rozohrávke využil Tomáš Velicky – 1:2. Zvýšiť vedenie hostí mohol Mikuš, no trafil len tyč domácej brány. Otvorený zápas pokračoval aj po prestávke. Viac z hry mali domáci, ale efektívnejší boli hostia. V 68. min. premenil penaltu za ruku Pavlačka na 1:3 a o minútu opäť Lukáš Pavlačka nekompromisne zvýšil na 1:4. Domáci naďalej bojovali, no vyťažili už len korekciu výsledku na 2:4 zásluhou Patrika Haramiu. Ďalšie možnosti Lakšáranov zneškodnil Andrej Bernát, ktorý v bránke hostí podal nadštandardný výkon a výrazne podržal svoje mužstvo.

Sobotište – Štefanov 2:1 (0:1), 47. M. Tomeček, 56. R. Tomeček – 31. J. Tomašovič, r. Vlk, Škrinár, Polakovič.

Domáci vstúpili do zápasu aktívnou hrou a v prvej polhodine zápasu nedovolili hosťom takmer nič. Hosťom však vyšiel ojedinelý protiútok a v 31. min. poslal hostí do vedenia Jakub Tomašovič na polčasových 0:1. Aj do druhého polčas vstúpilo domáce mužstvo aktívne a tentoraz bolo aj efektívne, keď v priebehu desať minút bratia Tomečkovci otočili skóre v prospech Sobotišta. Už v 47. min. po ideálnej prihrávke od Denisa Nečasa vyrovnal Miro Tomeček na 1:1 a v 56. min. poslal domácich do vedenia peknou hlavičkou Rado Tomeček – 2:1. Hostia hrozili iba dlhými loptami, ktoré domáca obrana dokázala eliminovať. A keďže hosťujúci Jakub Tomašovič bratskú podporu Patrika tentoraz nemal, tri body ostali zaslúžene doma.

Záhorácke rádio 2024 01

Rohov – Pop. Močidľany 1:1 (1:1), 6. P. Ivánek – 9. R. Vacenovský, r. Otočka, Vlk, Blaha.

V Rohove sa stretli dve mužstvá z konca tabuľky. Domáci by v prípade víťazstva výrazne svojmu súperovi odskočili. Kto meškal v Rohove čo len desať minút, už zmeškal všetky góly, ktoré v zápase padli. Už v 6. min. zahrávali domáci roh, po ktorom prudká hlavička M. Dubca v sieti Pochylého ešte neskončila, no proti dorážke Petra Ivánka už bol bezmocný – 1:0. O tri minúty zahrávali štandardku aj hostia a Róbert Vacenovský prudkou hlavičkou prekonal Greguša – 1:1. V ďalšom priebehu prvého polčasu sa hral bojovný zápas s množstvom nepresností, bez gólových príležitostí. Po prestávke mali domáci výraznú prevahu s množstvom štandardiek. V záverečnej fáze chýbalo hráčom finálna prihrávka, pre ktorú nedotiahli akcie do úspešného konca. Štvrťhodinu pred koncom trafil M. Dubec tyčku a Erik Dubec v čistej šanci na päťke zluftoval. Hostia tak získali svoj druhý bod a opäť na ihrisku súpera.

Moravský Sv. Ján – Cerová 1:1 (1:0), 3. M. Stanek – 89. O. Ilčík, r. Mráz, Škrinár, Tubl. ČK 0:2 (44. Zuzkovič, 44. R. Královič – tréner).

Domáci sa pomerne rýchlo ujali vedenia, keď už v 3. min. prekonal Václavka v bráne hostí Marek Stanek – 1:0. Hralo sa väčšinou v strede ihriska. Šance hostí na zvrat v zápase výrazne oslabil v 44. min. Adrian Zuzkovič, ktorý videl ČK. Domáci po prestávke početnú výhodu nedokázali využiť, za čo ich hostia potrestali v 89. min., kedy Ondrej Ilčík vyrovnal na konečných 1:1.

Petrova Ves – Dubovce 1:2 (0:1), 56. vlastný (K. Krutý) – 5., 63. R. Drgon, r. Kahúň, Hušek, Babic. ČK 1:0 (84. Michal Mihálik).

Dobovce v Petrovej Vsi potvrdili, že ich tabuľkové postavenie nie je v žiadnom prípade dielom náhody. Od začiatku pôsobili sebavedomo a už v 5. min. ich poslal do vedenia kanonier Rado Drgon – 0:1. Diváci mohli vidieť zaujímavý zápas, domáci vyrovnali v 56. min., keď si dal nešťastného vlastenca Kristián Krutý – 1:1. Strelecky efektívny Drgon však v 63. min. pridal svoj druhý gól, ktorý sa napokon ukázal ako víťazný – 1:2. Záverečnú snahu domácich o vyrovnanie pribrzdil Michal Mihálik, ktorý v 84. min. videl ČK a tak museli domáci dohrávať v početnej nevýhode.