Futbalisti Nafty Gbely dali z posledných šiestich zápasov iba dva góly (aj tie obranca Michal Rosa), keď štyrikrát vyšli strelecky naprázdno.

Foto zo zápasu Oreské – Petrova Ves

Krajské súťaže
ZsFZ 4. liga 14. kolo

Že sa tak stane aj v zápase s poslednou Marcelovou, to si snáď nikto ani nepripúšťal. Ich súper v doterajších 13 zápasoch nedal ani jediný gól a inkasoval v priemere viac ako 6 gólov na zápas. Gól nedala Marcelová ani Záhorákom, no čo je pre nich najhoršie, sú prvým mužstvom, ktoré nedokázalo prekonať ich obranu. Bod zvonku sa zvyčajne považuje za zisk, no v tomto prípade ide skôr o stratu dvoch bodov.

MarcelováNafta Gbely 0:0
r. Búri, Kotrec, Jurčovič. ŽK 3:4 (Tóth, Németh, Balogh – Neoveský, Bartal, L. Ravas, Nemec).

Gbely: Bača – Rosa, Neoveský, Lánik, Žáček, Mička, Ligás, L. Ravas, Bartal, Nemec, Mráz (str. Rehák, Pribyla), tréner Adam Ambra.

Hostia odohrali jeden z najslabších zápasov prebiehajúcej sezóny, napriek tomu boli po celý zápas iniciatívnejší a vytvorili si aj dostatok streleckých príležitostí, no prekonať súperovho brankára sa im nepodarilo ani z tých najvyloženejších. Domáci tak ukončili sériu trinástich zápasov bez zisku čo len jedného bodu, no gól sa im naďalej nepodarilo streliť, aj keď v bráne hostí stál netradične Matúš Bača. Ten sa v tejto sezóne dostal medzi žrde po prvýkrát, napriek tomu bol veľmi spoľahlivý a v závere zneškodnil dve veľké príležitosti domácich hráčov.

Ďalšie zápasy: Kozárovce – Gabčíkovo 0:2, Led. Rovne – Trebatice 5:1, Hurbanovo – J. Bohunice 3:0, Pata – Kolárovo 5:0, Imeľ – Lehota 4:1, FC ViOn B – Levice 1:1, FC Nitra – Boleráz 1:1.

Dohrávka: Kolárovo – Led. Rovne 17.11.

Majstrovstvá ObFZ Senica
ObFZ Senica MO 7. liga 15. kolo

Po dvadsiatich minútach vyhrávala Petrova Ves v Oreskom o dva góly. Domácim sa však vo výbornom zápase podaril dokonalý obrat. Susedské derby v Dubovciach skončilo bez gólov a Sobotište sa v Pop. Močidľanoch zastavilo tesne pred dvojcifernou hranicou. Štefanov získal 6 bodov, keďže okrem zápasu s Lakšármi zvládol aj dohrávku so Sobotišťom.

Oreské – Petrova Ves 5:2 (2:2), 32. M. Baláž, 34. A. Hrbatý, 51., 90. L. Pavlačka. 89. F. Kaprálik – 18. Martin Mihálik, 22. F. Lánik, r. Vlk, Blaha, Tubl.

V Oreskom videli diváci od začiatku zaujímavý futbal. Od začiatku boli iniciatívnejší domáci, no Petrovka bola mimoriadne efektívna. Šancu domácich mal Hrbatý, gól pre ofsajd neplatil a tutovku Pavlačku vyrazil J. Lánik ml. na roh. Z neho hlavičkoval Jílek tesne nad. Potom sa k slovu dostali hostia. Prudkú strelu F. Lánika brankár neudržal, no loptu do bezpečia odvrátila obrana. V 18. min. sa už skóre menilo po úniku Martina Mihálika – 0:1. V 22. min. center Samka Matúša t päťky prekopol Miro Baláž a z protiútoku po prihrávke Dvořáka zvýšil Filip Lánik na 0:2. V záverečnej štvrťhodinke mali však domáci doslova drvivý tlak. V 32. min. Pavlačka nečakal až hostia postavia múr a jeho prízemný center poslal Miro Baláž do siete – 1:2. V 34. min. trafil Pavlačka tyč, no Matúš vrátil loptu pred bránu a Adam Hrbatý hlavou vyrovnal – 2:2.

Druhý polčas začal šancou domácich, no A. Hrbatý trafil tyč. V 51. min. sa dočkal aj Lukáš Pavlačka, ktorý tak dokonal obrat v skóre – 3:2. Hostia mohli vyrovnať, no Bernát chytil 100%-nú šancu. V závere už hrali hostia vabang a domáci trestali do otvorenej obrany. Krásne trafil Fero Kapralik a v 90. min. uzavrel skóre Pavlačka – 5:2. Výborný zápas.

Štefanov – Lakš. N. Ves 4:0 (2:0), 23. P. Tomašovič, 38. S. Grunner, 61., 82. J. Tomašovič, r. Štora, Kahúň, Otočka.

Štefanov mal stálu prevahu, ktorú aj vyjadril štyrmi gólmi. Skóre zápasu otváral v 23. min. presnou hlavičkou po rohovom kope Patrik Tomašovič – 1:0. Chvíľu pred prestávkou poistil vedenie domácich Slavo Grunner – 2:0. Druhý polčas patril Jakubovi Tomašovičovi. Ten mal viaceré príležitosti, z ktorých využil iba dve a upravil tak na konečných 4:0. Hostia svojim výkonom sklamali a výška skóre je pre nich ešte prijateľná.

Pop. Močidľany – Sobotište 0:9 (0:5), 26., 61., 78. M. Tomeček, 30., 69. M. Jankových, 33., 45., 76. M. Hecht, 44. M. Včelka, r. Mráz, Lapoš, Škrinár.

Domáci stačili so silami iba v úvodnej polhodine, po nej ešte do polčasu inkasovali päťkrát. Hostia sa spoliehali na dvoch trojgólových strelcov. Hetriky dosiahli Miro Tomeček a Mišo Hech, dva góly pridal striedajúci Matúš Jankových a aj štvrtému strelcovi hostí začína krstné meno na M – Marek Včelka.

Cerová – Rohov 4:0 (2:0), 14., 59. A. Roman, 43. P. Nosko, 89. P. Kuchta, r. Otočka, Hušek, Kahúň.

Domáci boli vysokým favoritom zápasu, čo aj potvrdili. Hostia držali bezgólový stav do 14. min., kedy Greguša prekonal Adrián Roman – 1:0. Z množstva ďalších šanci využili domáci v prvom polčase už len jednu, keď chvíľu pred odchodom do šatní zvýšil Pavol Nosko na 2:0. Aj po prestávke stačila Adriánovi Romanovi štvrťhodinka na ďalší gól – 3:0. Domácich tento stav uspokojil, ďalší gól pridal striedajúci Peter Kuchta až v samom závere zápasu – 4:0.

Dubovce – Radošovce 0:0, r. Štora, Dzindzík, Michalička.

Podľa papierových predpokladov to mala byť jasná záležitosť lídra tabuľky. Lenže susedské derby favorita zvyčajne nemá, čo sa potvrdilo aj v tomto zápase. Obrany počas celého zápasu pracovali spoľahlivo a brankári Timo Pekar a Samo Kolínek ani jednu loptu do svojej siete nepustili. Aj preto sa body nakoniec spravodlivo delili.

Voľno – Mor. Sv. Ján.

Dohrávka

Štefanov – Sobotište 2:0 (1:0), 45. P. Tomašovič (11), 57. S. Grunner, r. Blaha, Tubl, Škrinár.

Mužstvo Štefanov má dobrú formu. Z posledných dvanástich zápasov desaťkrát neprehralo. Formu potvrdilo aj v dohrávke so Sobotišťom.

.

Futbal: Skalica vyhrala tretí zápas v rade

Futbalisti MFK Skalica zvíťazili na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 3:1 v sobotňajšom…