Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja (SÚC TTSK) je pripravená na blížiace sa obdobie zimnej údržby takmer 1600 kilometrov ciest II. a III. triedy na území kraja a tiež vybraných ciest I. triedy v Trnavskom a Bratislavskom kraji na základe zmluvy so Slovenskou správou ciest. Využívať pri tom bude novú techniku. Informoval o tom riaditeľ SÚC TTSK Dalibor Trebichalský.

foto TTSK

“Zjazdnosť ciest bude túto zimu zabezpečovať 150 vodičov. Náš dispečing bude fungovať nonstop. Máme pripravených 6500 ton soli, 4460 ton kameniva, 1340 ton zmiešaného posypového materiálu, 58 000 litrov soľanky a 6 ton chloridu horečnatého. Naším zámerom je zimnú údržbu ešte zefektívniť. Z analýzy priemernej spotreby posypového materiálu na jednotlivých strediskách vyplynulo, že je priestor optimalizovať jeho logistiku. V tejto súvislosti pripravujeme výstavbu nových síl, prvé vznikne v Dunajskej Strede,” povedal Trebichalský s tým, že prvé výjazdy zimnej údržby už boli v okresoch Skalica a Senica.

Tulaj december 2023

Vzhľadom na poveternostné podmienky v Trnavskom kraji spúšťa SÚC zimnú údržbu zvyčajne až na prelome novembra a decembra. V závislosti od vývoja počasia jej obdobie trvá približne do konca marca, pričom sa realizuje na základe operačného plánu, o ktorom budú krajskí poslanci informovaní na zasadnutí zastupiteľstva TTSK v stredu 7. decembra.

“V uplynulých rokoch sme údržbu ciest dokázali zefektívniť. Okrem zlepšenej organizácie práce tomu veľmi pomohla aj 11-miliónová investícia do obnovy vozového parku. Obstarali sme vyše 300 kusov modernej techniky vrátane 34 sypačov, ich prostredníctvom zabezpečujeme plnohodnotnú starostlivosť o cesty počas celého roka, v lete aj v zime, hospodárnejšie aj ekologickejšie,” doplnil predseda TTSK Jozef Viskupič.

Nonstop dispečing zimnej údržby pre okresy Senica a Skalica: 034/6512 735

Viac informácií je na www.spravaciest.sk


.

INAT Rezanie laserom