Občania nad 65 rokov v Senici majú po novom podľa schváleného dodatku všeobecne záväzného nariadenia od 1. januára 2023 nárok na zníženie poplatku za komunálny odpad o 30 percent. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová.

ilustračné foto

Ako doplnila, nárok na zníženie poplatku majú fyzické osoby, ktoré k 1. januáru príslušného kalendárneho roka dosiahnu vek 65 rokov a viac. “V prípade, ak poplatník dovŕši vek 65 rokov počas kalendárneho roka, nárok na zníženie poplatku vzniká až v nasledujúcom zdaňovacom období,” uviedla Moravcová.

Tulaj december 2023

Nárok na zníženie poplatku vzniká automaticky. “Nárok sa považuje za uplatnený dosiahnutím takto ustanovenej vekovej hranice poplatníka. To znamená, že zníženie poplatku bude poplatníkom, spĺňajúcim podmienku veku, poskytnuté automaticky bez potreby podávania osobitnej žiadosti,” informovala hovorkyňa mesta.

S účinnosťou od 1. januára 2023 bude sadzba paušálneho poplatku v prípade fyzických osôb, ktoré splnia podmienky pre zníženie poplatku o 30 percent, vo výške 33,60 eura.


.

Trnavské rádio Tak akorát 2024