Na operačné stredisko OR HaZZ v Senici bola vo štvrtok 12. mája 2011 o 15:06 hod. nahlásená dopravná nehoda s únikom prevádzkových kvapalín na št. ceste I/2 za mestom Kúty smerom na Holíč pri nadjazde pri obci Brodské.

Na miesto nehody bola vyslaná jednotka HaZZ z hasičskej stanice Kúty, traja príslušníci s technikou MB-Vario. Po príjazde na miesto ohlásenej udalosti bolo prieskumom zistené, že sa stala dopravná nehoda troch motorových vozidiel, Renault 19, Mazda Premacy a Opel Corsa, z ktorých vytekali prevádzkové kvapaliny.

Po príjazde jednotky HaZZ sa v automobiloch nenachádzali žiadne osoby a na mieste boli prítomní príslušníci PZ SR. Vozidla sa nachádzali na kolesách na komunikácii. Premávka bola obmedzená do jedného jazdného pruhu a bola riadená kyvadlovým spôsobom políciou. K zraneniu osôb neprišlo.

Z vozidla Renault 19 unikala nafta z poškodenej palivovej nádrže. Naftu príslušníci HaZZ zachytávali do pripravenej nádoby a z vozovky bola odstránená pomocou sorbentu. Z vozidla Mazda Premacy unikol na vozovku motorový olej, ktorý bol tiež odstránený z vozovky pomocou sorbentu. Z tretieho vozidla Opel Corsa vytiekla na vozovku chladiaca kvapalina.

Na vozidlách boli vykonane protipožiarne opatrenia odpojením akumulátorov. Na miesto dopravnej nehody sa dostavili vozidla odťahovej služby, ktoré si zabezpečili majitelia. Vozidlá Opel a Renault boli za asistencie príslušníkov HaZZ naložené na odťahové vozidlá a vozidlo Mazda si majiteľ odtiahol na krajnicu tak, aby nebránilo v plynulosti cestnej premávky. Po ukončení zásahu sa jednotka HaZZ o 16:24 hod. vrátila na základňu.

Ivan Peťko


.

Trnavské rádio Tak akorát 2024