Vyše milión eur použije mesto Malacky na výstavbu pešieho námestia v centre mesta a sumou 300 tisíc eur bude podporená výstavba nového pešieho a cyklistického koridoru pred aktuálne stavanou športovou arénou.

Pešie námestie v centre Malaciek

“V tomto priestore chceme vysadiť aj novú stromovú alej medzi Pezinskou ulicou a Zámockým parkom, čo celej lokalite veľmi pomôže,” informuje primátor mesta Malacky Juraj Říha.

Samotná výstavba športovej arény napreduje. Po dokončení základov sa začne odlievať železobetónový skelet a následne na jar budú montované konštrukcie oboch hál.

Primátora Malaciek pochválil statusom bratislavský župan Juraj Droba, “je veľmi dobre vidieť, ktorý primátor či starosta je na správnom mieste a maká pre ľudí.”

Pešie námestie v centre Malaciek

“Sám viem, že keby sme boli pasívni a robili len s naším rozpočtom, veľa vody v kraji nenamútime. Preto bojujeme o eurofondy a vážim si, ak to robia aj kolegovia z miest a obcí. Šikovného primátora majú aj Malacky, mesto sa mení na nepoznanie. Len v tomto roku implementuje projekty za 6,5 milióna európskych peňazí,” dodáva Juraj Droba.