Sumu 250 000 eur rozdelí Trnavský samosprávny kraj (TTSK) na 53 projektov, ktoré uspeli v hlasovaní participatívneho rozpočtu pre rok 2023. Svoje hlasy vybraným občianskym a komunitným projektom zaslalo 22 000 hlasujúcich. Informoval o tom predseda TTSK Jozef Viskupič.

“Participatívny rozpočet Tvoríme kraj sa teší veľkej obľube. Jeho štvrtý ročník bol rekordným z pohľadu počtu hlasujúcich i počtu odovzdaných hlasov. Považujem to za potvrdenie správnosti našej ambície zapájať obyvateľov do diania v duchu motta Spolu tvoríme kraj,” uviedol Viskupič.

Do rozhodovacieho procesu bolo zaradených 83 projektov zo všetkých siedmich okresov TTSK. Pri rozhodovaní mali 50-percentnú váhu závery členov deliberatívnych fór, ktorí hodnotili projekty z pohľadu udržateľnosti, vplyvu na životné prostredie, inkluzívnosti, inovatívnosti, komunitného rozmeru a edukatívnosti. Druhú časť tvorilo on-line hlasovanie verejnosti. “Úspešné projekty budú zrealizované do konca tohto roka,” uviedol koordinátor participatívneho rozpočtu Jakub Sejna.

Záhorácke rádio 2024 01

V okrese Dunajská Streda by sa malo realizovať 13 projektov, v Trnavskom okrese 12, v okrese Galanta deväť, a v Hlohovskom okrese štyri projekty. V okrese Piešťany obyvatelia hlasovaním rozhodli o podpore piatich projektov. Rovnako kraj podporí po 5 projektov v okresoch Senica a Skalica.

Najviac hlasov získal tento rok projekt zo Skalice s názvom Jazdecký šport pre deti na Záhorí – s hendikepom aj bez, ktorý získal 2138 hlasov.

Podporené projekty na Záhorí:

Kultúrny jurský park
DFS Juránek, Borský Svätý Jur – 5000 eur

Mladí mladým
Senica 2.0, Senica – 5000 eur

Zoznámte sa s Montessori!
Eduallka, o.z., Senica – 5000 eur

Komunitná záhrada pre všetkých
Pjekné Mjestečko, Kúty – 3700 eur

Staň sa s BrumCOm záchranárom
Dobrovoľná civilná ochrana, Senica – 5000 eur

Jazdecký šport pre deti na záhorí – pre deti s hendikepom aj bez
Farma deda Severína, Skalica – 5000 eur

Spolu tvoríme komunitnú kultúru
OZ ENDY DANCE GROUP, Gbely – 5000 eur

V Radimove sú staré odrody “IN”
Peter Fruhauf, Radimov – 4200 eur

Spravme si krajší a lepší športový areál
TJ Družstevník Trnovec, Trnovec – 5000 eur

Fit day pre všetkých
Barbarkovo, o.z., Skalica – 3350 eur

Kompletný zoznam podporených projektov nájdete na stránke www.tvorimekraj.sk.


.

Lapková patrola