Basketbalisti MŠK BO Holíč odohrali v sobotu (21.1.) v basketbalovej II. lige Západ prvý zápas odvetnej časti súťaže na palubovke súpera v Ivanke pri Dunaji.

Po rozpačitom úvode zo strany hostí, keď sa nedokázali presadiť pod súperovým košom a domáci basketbalisti trestali nedôraznú obranu súpera ľahkými košmi sa Holíčania počas celej úvodnej štvrtiny doťahovali na svojho súpera, v druhej časti sa obaja súperi striedali vo vedení a tak sa polčas skončil rozdielom dvoch bodov pre hostí.

Macek Knihy.Zahori

V druhom polčase basketbalisti Holíča zrýchlili tempo hry na čo domáci hráči nedokázali zareagovať čoho výsledkom bol rozdiel v skóre po tretej štvrtine o 23 bodov pre hostí, ktorí mali v vo svojej réžii aj záverečnú časť stretnutia a tak si pripísali do priebežnej tabuľky cenné vysoké víťazstvo s palubovky súpera.

BK Ivanka pri Dunaji – MŠK BO Holíč 56:85 (34:36)
Zostava MŠK Holíč: Mihaliska, Barančík, Snopko 15, Došek 7, Hanusek 24, Mlynek 10, Jaborník 10, Kvoček 5, Pukančík 5, Kubinec 9.
Tréner: Marenčík Ľ

V nasledujúcom zápase privítajú Holíčania na domácej palubovke súpera z Dunajskej Stredy 4.2. o 16:00.