Policajti počas roka 2022 podrobili dychovej skúške na alkohol na cestách Trnavského kraja viac ako 180.000 vodičov. Pozitívny výsledok malo 1886 osôb. Oproti roku predtým sa počet opitých na cestách zvýšil o 282 prípadov. Viac ako dve tretiny vodičov vrátane cyklistov nafúkali hodnotu do jedného promile. Informovala tom trnavská polícia na sociálnej sieti.

ilustračné foto

Do jedného promile alkoholu hliadky zistili u 507 motoristov a 852 cyklistov. Pod vplyvom viac ako jedného promile, čo je považované za trestný čin, prichytili pri jazde 371 vodičov a 127 cyklistov. Dychovú skúšku odmietlo 24 vodičov a päť cyklistov. “Upozorňujeme najmä mladých vodičov, že po odmietnutí vykonania dychovej skúšky na alkohol na mieste alebo odberu v nemocnici nasleduje podľa zákona riešenie pre podozrenie z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Ide o úmyselný trestný čin zapísaný v registri trestov,” uviedla polícia.

Tulaj december 2023

Polícia zmapovala aj počet vodičov, u ktorých zistili počas roka 2022 alkohol pri dopravnej nehode. “Najviac ich bolo v okrese Trnava 39 (o štyroch menej ako v roku 2021), v okrese Dunajská Streda to bolo 33 (o osem menej), v okrese Galanta 22 (o päť menej), v okrese Senica 21 (o dvoch menej), no v okrese Skalica pri 20 opitých vodičoch je nárast o deväť,” uvádza polícia. Dve nehody, kde bol zistený alkohol u vodiča, sa skončili tragicky.


.

INAT Rezanie laserom