Trnavský samosprávny kraj (TTSK) sa v rámci programového obdobia rokov 2021 až 2027 plánuje uchádzať o finančnú podporu pre viacero projektov. O schválení prvej žiadosti budú rozhodovať krajskí poslanci na zasadnutí zastupiteľstva v piatok (17. 2.). Informoval o tom predseda TTSK Jozef Viskupič.

foto TTSK

“Na čerpanie nových eurofondov sa pripravujeme dlhodobo. Chceme využiť hneď prvé príležitosti na získanie financií. Predmetom našej úvodnej žiadosti bude modernizácia cesty II. triedy medzi Hornými Orešanmi a Smolenicami. Chceme sa uchádzať aj o príspevok vo výške 672 000 eur na prípravu ďalších piatich projektov.

Tie sú zamerané na zvýšenie energetickej efektívnosti budov našich stredných škôl, ako aj na modernizáciu regionálnych ciest a mostov v rôznych častiach kraja,” uviedol Viskupič. Doplnil, že vďaka efektívnemu čerpaniu eurofondov dokážu napredovať v modernizácii kraja. “V tejto súvislosti sa teším, že ďalšie projekty pripravujú obce, mestá a sociálno-ekonomickí partneri. Rozhodovať o ich podpore budeme v Rade partnerstva,” uviedol.

Nathaniel Knizkaren 2023

Príprava piatich projektových dokumentácií sa týka Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera v Piešťanoch a Spojenej školy Gyulu Szabóa v Dunajskej Strede na zvýšenie energetickej efektívnosti.

Pri ďalších troch projektoch ide o zlepšenie kvality cestnej infraštruktúry. “Konkrétne rekonštrukcie mosta nad železničnou traťou na ceste II/561 v Galante či modernizácie ciest II/590 v úseku Šaštín-Stráže – Petrova Ves a II/502 medzi Smolenicami a Vrbovým,” doplnil Viskupič. V rámci niekoľkých etáp by tak mal byť opravený úsek od hranice Bratislavského s Trnavským krajom až po Vrbové.


.

Lapková patrola