V poslednom domácom zápase nadstavby sa Dukla chcela po dvoch prehrách znova naladiť na víťaznú vlnu, ale proti Kežmarku ich opäť nečakalo nič jednoduché.

foto Timotej Mešťánek

Rovnako ako v minulom stretnutí, aj v tomto Seničania museli už od úvodu doťahovať náskok súpera. V 14. minúte domácej obrane utiekol Vladimír Kubus, ktorý strelou z pravého kruhu otvoril skóre zápasu.

Krátko po začiatku druhej časti hry sa dostali Kežmarčania do dvojgólového vedenia, keď znova zaváhala obrana domácich a Pavlovovu presnú prihrávku od mantinelu využil nikým nekrytý Štefan Bukovina. Na kontaktný gól však čakala Dukla len 16 sekúnd, puk pri mantineli vybojoval Alex Kotzman, posunul medzi kruhy Martinovi Mikoláškovi a ten bekhendovou strelou prekonal Justa v bránke hostí. Na začiatku 27. minúty bol stav zápasu opäť vyrovnaný, Ľubomír Vaškovič strieľanou prihrávkou našiel Reného Jarolína a jeho nahodenie skončilo za chrbtom hosťujúceho gólmana. Zápas prerušila technická prestávka, počas ktorej bola potrebná výmena rozbitého plexiskla, hneď po prerušení nasledovala početná výhoda Kežmarku, ktorá, paradoxne, priniesla gól domáceho tímu. Hosťujúcej obrane utiekla dvojica David Jaša – Michael Daniel, kedy prvý menovaný využil svoje šikovné ruky a krásnou prihrávkou doprial gól Michaelovi Danielovi. Druhá tretina bola najbohatšia na góly, početná divácka kulisa ich videla dokopy päť, posledný z nich prišiel v 34. minúte z hokejky Adama Polomského, ktorý vyrovnal na 3:3 a začínalo sa odznova.

Tretia dvadsaťminútovka bola pomerne nervózna, oba tímy chceli zvrátiť stav zápasu vo svoj prospech, to sa však nakoniec podarilo domácim hráčom. V 52. minúte v presilovej hre tečoval strelu Reného Jarolína Alex Kotzman, ktorý sa za svoje výkony zaslúžene dočkal premiérového gólu sezóny a zároveň víťazného presného zásahu, ktorý tak znamenal plný bodový zisk pre Duklu.

Posledný zápas nadstavby odohrajú Seničania v sobotu, 18.2. v Bardejove a keďže týmto víťazstvom si zabezpečili pozíciu v prvej štvorke, je jasné, že svoj boj v play-off začnú na domácom ľade opäť v sobotu, 25.2.

Vyjadrenie trénera HC Dukla Senica, Martina Ondroviča: Posledný zápas nám veľmi nevyšiel, tak sme sa chceli sebe aj divákom revanšovať a napraviť si chuť. Opäť ťažký zápas, veľmi bojovný, preto nás výhra teší o to viac. Tešíme sa z 3 bodov, doslova sme si ich vydreli, za čo patrí chalanom veľké absolutórium, čo ocenili aj diváci. Zároveň ďakujem aj im, bez nich by sme zápas nezlomili.

Vyjadrenie trénera HC Dukla Senica, Martina Ivičiča: Čakal nás dôležitý zápas o prvú štvorku. Nezačali sme však ideálne a hneď z prvej strely na bránku sme dostali gól. Po druhom góle v našej sieti sme našťastie hneď znížili a to nás trochu nakoplo a zápas sme otočili. Bol to napínavý zápas až do poslednej minúty. Pozitívom je, že chalani bojujú za každého stavu. Víťazstvom sme si zaistili prvú štvorku a to bol náš cieľ pred play-off.

HC Dukla Senica – MHK Kežmarok 4:3 (0:1, 3:2, 1:0)

Góly: 23. Mikolášek (A. Kotzman, Jarolín), 27. Jarolín (Vaškovič, P. Kotzman), 29. Daniel (Jaša), 52. A. Kotzman (Jarolín, Mikéska) – 15. Kubus (Bednarčík), 23. Bukovina (Pavlov, Krmenčík), 34. Polomský (Huszárik, Findura)

Počet divákov: 2087

HC Dukla Senica: Košút – Mikéska, Jankovič, Horváth, P. Kotzman, Lopuchovský, Čagan, Foltýn – A. Kotzman, Jarolín, Mikolášek – Vaškovič, Konečný, Turan – Funtek, Jaša, Daniel – Baran, Čulen.

MHK Kežmarok: Just – Hodorovič, Krmenčík, Cvejn, Cvengroš, Findura, Šoltés – Dzivjak, Kubus, Bednarčík – Huszárik, Džerenga, Polomský – Lapšanský, Bukovina, Pavlov – Jankura, Krempaský, Krigovský.