K prvému jarnému zápasu zavítalo do Gbelov silné Hurbanovo. Nafta však potrebuje každý bod a zbytočné straty, najmä na domácom trávniku si nemôže dovoliť.

ilustračné foto

V Gbeloch sa nakoniec tešili z najtesnejšej výhry, hoci od 70. minúty hrali v početnom oslabení o vylúčeného Ondreja Neoveského.

ZsFZ 4. liga 16. kolo
Nafta GbelyHurbanovo 1:0 (1:0)
Gól: 25. D. Nemec.
Rozh. Hulínek, Čaja, Tarabus.
ČK 1:0 (70. Neoveský).
Gbely: P. Ravas – Rehák, Neoveský, Rosa, Caltík, Mička, Mihál, Pribyla, Mráz, Bohun, Nemec (73. Smolinský), tréner Adam Ambra.

Na Záhorie pricestoval kvalitný súper, ktorý sa netajil ambíciami zisku bodov. Do zápasu však vstúpili aktívnejšie domáci futbalisti, ktorí si v úvodnej desaťminútovke vypracovali dve sľubné šance, no ani Pribyla, ani Bohun výborného brankára hostí neprekonali. V ďalšom priebehu sa hralo väčšinou medzi šestnástkami, obrany pozorne bránili a šance sa rodili len veľmi ťažko. Až v 25. min. vyhral súboj so stopérom Ondrej Bohun a jeho spätnú prihrávku poslal nezadržateľne do siete Dominik Nemec – 1:0. Do konca polčasu už domáci svoje najtesnejšie vedenie udržali. Po prestávke hostia zvýšili úsilie v snahe vyrovnať, v čom ich „podporil“ v 70. min. aj Ondrej Neoveský, ktorý za nedovolené zmarenie čistej šance mimo šestnástky videl ČK. Posledných 20 minút sa tak domáci zamerali na ubránenie svojho vedenia, čo sa im aj darilo a súperovi nedovolili vypracovať si ani jednu šancu. Naopak, v 85. min. mohol Smolinský pridať poistný gól, no nemieril presne. Domáci si však tri body za obetavý výkon zaslúžili.

Ďalšie zápasy: Lehota – Kozárovce 4:1, Kolárovo – Imeľ 1:2, FC Nitra – Led. Rovne 0:1, Trebatice – FC ViOn B 1:0, Boleráz – Pata 0:0, Levice – Marcelová 4:0, Gabčíkovo – J. Bohunice hrajú 19.4.

Záhorácke rádio 2024 01

ObFZ Senica MO
7.
liga 18. kolo

Po 118 dňoch zimnej prestávky sa naplno rozbehla jarná časť najvyššej súťaže riadenej Oblastným futbalovým zväzom Senica.

Bolo to kolo domácich, keď česť hosťujúcich mužstiev zachraňovala Petrova Ves, ktorá si zo Štefanova priviezla bod. Hetrikmi zaujali dvaja hráči. Lukáš Pavlačka z Oreské v priebehu 18 minút trikrát prekonal Dominika Bolfa z Mor. Sv. Jána. Denis Badáň z Cerovej bol zase jediným strelcom zápasu s Pop. Močidľanmi.

Štefanov – Petrova Ves 1:1 (0:0)
Góly: 53. P. Polák – 46. vlastný (M. Rampáček).
Rozh. Mráz, M. Dutka, Srnec.

Hralo sa na ťažkom teréne za silného vetra, ktorý v 1. polčase „pomáhal“ hosťom a tí si vypracovali dve príležitosti na skórovanie, no Martin Mihálik, ani čerstvá posila z Jablonice Patrik Januška ich nepremenili. Po bezgólovom polčase už v 46. min. si prudký center Weissa zrazil do vlastnej brány Marcel Rampaček a hostia viedli – 0:1. Tešili sa však len 7 minút, keď v 53. min. využil chybu v obrane súpera Patrik Polák – 1:1. Hoci hostia pôsobili v zápase futbalovejším dojmom, nakoniec mohli ostať bez bodu, no po strele Patrika Poláka zachránila Lánika v bráne hostí dobre „postavená“ žrď.

Dubovce – Rohov 3:0 (1:0)
Góly: 12. O. Stupal, 48. a 68. (11) R. Drgon.
Rozh. Tubl, Blaha, Hušek.

V súboji lídra, proti mužstvu zo spodku tabuľky, navyše trápiacim sa so zložením kádra, sa čakalo jasné víťazstvo favorita. To sa začalo napĺňať už v 12. min., kedy dal vedúci gól domácich Ondrej Stúpal – 1:0. V ďalšom priebehu však domáci šance nevyužili a tak do šatní išli s najtesnejším vedením. Hneď po prestávke druhýkrát prekonal Greguša v bráne hostí domáci kanonier Rado Drgon – 2:0. Domáci sa upokojili a ďalej si hrali svoju nátlakovú hru. V 68. min. bol v šestnástke faulovaný Stúpal a nariadený pokutový kop premenil Drgon – 3:0. Hostia boli vpredu neškodní, náznak ich jedinej šance zneškodnil včasným vybehnutím domáci brankár Roman Straka.

Lakš. N. Ves – Radošovce 4:0 (1:0)
Góly: 33. P. Hílek, 49., 72. N. Hubek, 76. T. Velický.
Rozh. Dzindzík, Michalička, Polakovič.

Pol hodinky stačila obrana hostí odolávať domácemu tlaku, no v 33. min. predsa len kapitulovala, keď Bulku v bránke hostí prekonal Peter Hílek – 1:0. Keď už v 49. min. zvýšil Noro Hubek na 2:0, bolo o víťazovi prakticky rozhodnuté, hoci hostia sa s tým nechceli zmieriť. Na začiatku poslednej 20 minútovky však v priebehu štyroch minút N. Hubek a Tomáš Velický dvomi gólmi definitívne potvrdili víťazstvo Lakšárov – 4:0.

Cerová – Pop. Močidlany 3:0 (2:0)
Góly: 15. (11), 35., 50. D. Badáň.
Rozh. Kahúň, Blaha, Pollák.

Od začiatku sa hralo v réžii domácich, ktorí si vypracovali množstvo streleckých príležitostí. Dvakrát neuspel Timo Královič a tutovku Švejdu skvele zneškodnil čerstvý 40 – nik, brankár Tomáš Kocák. V 15. min. po faule na Královiča premenil nariadený pokutový kop Denis Badáň a ten istý hráč pridal aj druhý gól 2:0. Aj po prestávke mala Cerová veľkú prevahu, no ďalšie čisté šance nepremenili Badáň, Kuchta, Václavek i Zuzkovič, ktorý sám pred opustenou bránou trafil tyč. V 85. min. uzavrel svoj hattrick na konečných 3:0 Badáň. Hostia po prestávke neboli na súperovej polovici.

Oreské – Mor. Sv. Ján 4:2 (3:0)
Góly: 11., 13., 29. (11) L. Pavlačka, 74. S. Matúš – 49., 81. K. Bolf.
Rozh. Škrinár, M. Dutka, Lapoš.

Domácich dostal „na koňa“ dvomi gólmi v úvodnej štvrťhodine ich kanonier Lukáš Pavlačka, ktorý navyše v 29. min. uzavrel svoj hetrik premenením pokutového kopu na polčasových 3:0. Po prestávke sa hostia snažili zdramatizovať zápas a z časti sa im to podarilo v 49. min., kedy Kevin Bolf znížil na 3:1. Domáci však drámu nepripustili. Pozornou hrou nepúšťali súpera na dostrel k svojej bráne a navyše v 74. min. zvýšil Samko Matúš už na 4:1. Gól domácich uspokojil, čo využil v 81. min. Kevin Bolf na strelenie svojho druhého gólu, ktorým uzavrel skóre na 4:2.

voľno – Sobotište.

.

Futbal 4. liga: Gbely doma porazili Jaslovské Bohunice

Domáci sa od začiatku pustili s chuťou do súpera a najmä v úvodnej polhodinke si…