Futbalisti MFK Skalica zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 1. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o udržanie sa na ihrisku MFK Tatran Liptovský Mikuláš hladko 3:0. Hostia položili základ triumfu v prvom polčase, po ktorom viedli zásluhou Yanna Yaa a Mária Hollého 2:0, v 62. minúte pridal tretí gól Záhorákov Roman Haša.

foto mfkskalica.sk

Trénerovi Ondrejovi Desiatnikovi tak nevyšla premiéra na striedačke Liptákov. Tí smerujú za zostupom do II. ligy, deväť kôl pred koncom sezóny zaostávajú na poslednej priečke za dvojicou Trenčín – Skalica už o 13 bodov. Vo FL prehrali šiesty zápas v rade. Skalica je desiata o skóre pred jedenástym Trenčínom.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Skalica 0:3 (0:2)

Góly: 5. Yao, 39. Hollý, 62. Haša
Rozhodovali: Smolák – Weiss, Straka
ŽK: Bedecs – Morong, Hollý
Divákov: 141

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Sváček – Diviš, Bedecs, Spyčka (46. Pavišič), Nečas (76. Jendrišek) – Gerát, Bartoš (61. Steinhübel), Václavik – Laura (61. Župa), Dedič (61. Voško), Gaži

MFK Skalica: Junas – Krčík, Blažek, Hurtado, Rudzan – Nagy, Hollý (79. Podhorin) – Morong (84. Václav), Fábry (67. Vlasko), Yao (67. Švec) – Medved (46. Haša)