Futbalisti MFK Skalica zvíťazili v sobotňajšom zápase 2. kola skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige nad Trenčínom 2:0. Domáci išli do vedenia už v 13. minúte gólom Yanna Michaela Yaoa a ich náskok zvýšil po polhodine hry Roman Haša.

Hostia mohli vyrovnať v 20. minúte, no hlavička Njegoša Kupusoviča išla tesne vedľa. Strelec prvého gólu Yao mal väčšiu šancu hneď po prestávke, hostí však podržal brankár Vozinha.

Záhorácke rádio 2024 01

Tréner Trenčanov Marián Zimen sa krátko na to pokúsil oživiť hru svojho dvojitým striedaním, no ďalšie góly už nepadli. Skalica tak poskočila na deviate miesto pred Zlaté Moravce, ktoré prehrali v Ružomberku 0:2. Trenčínu patrí priebežne jedenáste miesto, ktoré znamená baráž.

FL – skupina o udržanie, 2. kolo:
MFK Skalica – AS Trenčín 2:0 (2:0)
Góly: 13. Yao, 32. Haša. Rozhodovali: Kráľovič – Poláček, Košecký, ŽK: Nagy – Okunola
Skalica: Junas (71. Šemrinec) – Rudzan (76. Černek), Hurtado, Blažek, Krčík – Yao, Fábry (55. Vlasko), Morong, Hollý, Nagy – Haša
Trenčín: Vozinha – Mičuda (54. Azango), Bagin, Stojsavljevič, Kozlovský – Bainovič (75. Okunola), Hollý, Gajdoš – Kmeť, Kupusovič (54. Oladoye), Soares (83. Praženka

.

Hádzaná: Záhoráci budú hrať skupinu o 5. – 8. miesto

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s Považskou Bystricou. Išlo…