K druhému jarnému zápasu cestovali futbalisti Nafty Gbely do Jaslovských Bohuníc.

Adam Ambra, trenér TJ Nafta Gbely

Po prvom polčase hostia prehrávali najtesnejším rozdielom. Po prestávke tréner Adam Ambra vykonal v základnej zostave dve zmeny a obaja striedajúci hráči sa mu odvďačili v samom závere gólom, ktorými otočili stav v prospech Záhorákov.

Krajské súťaže
ZsFZ 4. liga 17. kolo

Jasl. BohuniceNafta Gbely 1:2 (1:0)
Góly: 34. L. Minarovič – 85. D. Smolinský, 89. Ľ. Ligás.
Rozh. Šinka, Palkovič, Szalai. ŽK 1:1 (42. Lančariš – 32. Caltík).
Gbely: P. Ravas – Rehák, Rosa, Caltík, Mička (46. Smolinský), Mihál, Pribyla (65. Ligás), Mráz, M. Kosorín, Bohun, Nemec, tréner Adam Ambra.

Víťazná zostava sa zvyčajne nemení, no tréner Ambra bol nútený urobiť jednu zmenu, keď namiesto s Hurbanovom vylúčeného Neoveského nastúpil v základe Matej Kosorin. V súboji tabuľkových susedov sa hral vyrovnaný zápas, o niečo aktívnejšie bolo domáce mužstvo, ktoré sa aj ujalo v 34. min. vedenia, keď Petra Ravasa v bráne hostí prekonal Minarovič – 1:0. Po prestávke bola evidentná snaha hostí a zmenu v skóre, no dlho sa im nič nedarilo. Až sa priblížil samotný záver stretnutia a v 85. min. striedajúci Dominik Smolinský vyrovnal na 1:1. Sklamanie domácich bolo veľké, no nakoniec bolo ešte väčšie, ked minútu pred koncom druhý striedajúci hráš Ľubo Ligás strelil víťazný gól hostí – 1:2. Domácim „vykypelo z hrnca,“ Záhoráci potvrdili, že bojovať sa oplatí do poslednej sekundy.

Pálfyovci Knihy.Zahori

Ďalšie zápasy: Marcelová – Kolárovo 0:1, Imeľ – Trebatice 2:1, Hurbanovo – Lehota 0:1, FC ViOn B – Boleráz 2:2, Kozárovce – Levice 0:2, Pata – Led. Rovne 2:2, Gabčíkovo – FC Nitra 1:1.

Dohrávka: Gabčíkovo – J. Bohunice 19.4.