Gbely ťahajú skvelú sériu šiestich zápasov bez prehry, z nich posledné štyri s plným trojbodovým ziskom.

Foto zo zápasu Gbely – Nitra 2:1.
Radosť domácich po vedúcom góle Dominika Smolinského (druhý sprava). Foto: Ján Bolebruch

ZsFZ 4. liga 19. kolo
Nafta Gbely– FC Nitra 2:1 (1:0), 29. D. Smolinský, 69. Ľ. Ligás – 60. M. Hodulík.
Rozh. Ježík, Tarabus, Gago. ŽK 2:1 (Mráz, Bohun – Húževka).
Gbely: P. Ravas – Caltík, Rosa, Mička, Mihál, Pribyla (60. Ligás), Mráz, M. Kosorín, Bohun, Smolinský, Nemec, tréner Adam Ambra.

S bývalým ligistom z Nitry začali Gbely lepšie a po polhodine hry sa ujali vedenia gólom Dominika Smolinského – 1:0. Ďalšie príležitosti už do prestávky nevyužili, hoci boli aktívnejší, v ich hre bolo veľa nepresností. Po prestávke hostia z Nitry vycítili svoju šancu a zvýšenou aktivitou sa dopracovali k vyrovnávajúcemu gólu, ktorý dal v 60. min. Hodulík – 1:1. Tréner Ambra na vzniknutú situáciu reagoval striedaním. Do hry poslal Ľuba Ligása a ten sa mu odvďačil v 69. min. víťazným gólom na 2:1. Gbely pomaly ale iste stúpajú v tabuľke.

Ďalšie zápasy: Marcelová – Boleráz 0:3, Hurbanovo – Kolárovo 1:0, Jasl. Bohunice – Levice 3:0, Imeľ – Led. Rovne 0:3, FC ViOn B – Pata 1:1,Gabčíkovo – Lehota 2:0, Kozárovce – Trebatice 2:3.

Dohrávka: Gabčíkovo – J. Bohunice 19.4.